Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jézusban?

Hiszel Jézusban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 19:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
63%
Igen! Jézus az ő tökéletes emberi életét áldozta az egész emberiségért megnyitva a lehetőséget az őrök életre és a bűnök bocsánatára.(Máté 20:28; 1János 2:1,2) Ő Isten Királyságának kinevezett Királya. Az életével tökéletes példát állított elénk amely követésre méltó.(Máté 11:28-30) Jézus Krisztuson keresztül közeledhetünk a Teremtőhöz.(1Timóteusz 2:5)
2009. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
mellesleg én senkit nem szavaztam le...
2009. júl. 5. 11:48
 23/43 anonim ***** válasza:
42%
Igen, bar sajnos soxor az eletem nem ezt mutatja... :S
2009. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
56%
Én hiszek Istenben. Volt, aki azt írta, azért hisz, mert így nevelték. Én keresztény családban nőttem fel, amiért igen hálás vagyok Istennek. Megóvott hatalmas félrelépésektől. De nem emiatt hiszek benne. Azért hiszek Benne, mert megtapasztaltam a jelenlétét az életemben. Az, hogy hiszek benne nem csak azért jó, mert jó érzés, hogy bízhatok valakiben, vagy jó hinni valakiben. Egyszerűen tudom, hogy minden mozzanatomat látja, minden gondolatomat hallja, és minden érzésemet megérti. Sokak számára ez borzasztó, hogy "jaaaj, látja minden mozdulatomat, hallja a gondolataimat! z rettenetes!" Dehogy is! Engem ez megnyugtat, boldoggá tesz. Boldog vagyok amiatt, hogy tudom, hogy van, aki előtt nincs titkom. És Ő nem azt figyeli, mikor köthet belénk, hanem segíteni akar, hogy miben változtassuk meg az életünket. Adni akar nekünk. És a legjobb az, amikor belegondolok, hogy Ő mindig szeret. Akkor is, amikor vétkezek. Igaz a büntetés megvan. De milyen apa az, ha semmit nem tesz, amikor a gyereke kitöri az ablakot. Természetes az, hogy rászól a gyerekre és megbünteti. Onnantól kezdve a gyerek sokkal jobban figyel, hogy ne törje ki az ablakot. Hmm... hát csak ennyi! Én hiszek Istenben, Krisztusban, és a Szent Szellemben! És nem csak abban, hogy léteznek, hanem hiszek a hatalmukban, erejükben és szeretetükben. Hiszek az angyalokban, démonokban, és a Sátánban. És hiszem, hogy a Sátán legyőzetett és most csak a veresége miatt van ekkora ereje, ugyanis kitombolja magát.:)
2009. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
59%
Igen...barmikor bármint kerek tőle egy kis imádsággal megadja...akik azt írtak hogy nem próbáljak ki elmeni egy misére és próbáljak ki
2009. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
82%
Csak Benne, és csak Neki hiszek.
2009. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
70%
Igen, igen, igen és igen! Nélküle lehet élni...de minek?:)
2009. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
49%

A ZSIDÓ nemzet ismerte Ézsaiás és más próféták írásait a Messiásról, és régóta várta az eljövetelét. Jézus napjaira sok zsidó már feszülten ’várta’ a Messiás közelgő megjelenését (Lukács 3:15). Érdekes, hogy a bibliai próféciák figyelemre méltó részleteket tartalmaznak a Messiás életéről. Egyetlen ember sem tudta megjövendölni ezeket az eseményeket, és nem tudta úgy rendezni a dolgokat, hogy meg is történjenek Jézussal.

Részletek a Messiás születéséről. Ézsaiás megjövendölte, hogy a Messiás, vagyis a Krisztus szűztől fog születni. Máté apostol, miután a Jézus születéséhez kapcsolódó csodákról írt, kijelentette: „Mindez valójában azért történt, hogy beteljesedjen, amit Jehova megmondott a prófétája által, aki így szólt: »Íme! A szűz teherbe esik, és fiút szül«” (Máté 1:22, 23; Ézsaiás 7:14). Ézsaiás azt is előre megmondta, hogy Krisztus Dávid leszármazottja lesz, és külön megemlítette Isait, Dávid atyját. Jézus csakugyan Dávid egyenes ági leszármazottja volt (Máté 1:6, 16; Lukács 3:23, 31, 32). Ezért mondta Jézus születése előtt Gábriel angyal a következőket Jézus anyjának, Máriának: „Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját” (Lukács 1:32, 33; Ézsaiás 11:1–5, 10; Róma 15:12).

Részletek a Messiás életéről. A názáreti zsinagógában a felnőtt Jézus többek között ezeket a szavakat olvasta fel Ézsaiás próféciájából: „Jehova szelleme van rajtam, mert felkent, hogy jó hírt hirdessek a szegényeknek”. Magára alkalmazva a próféciát, kijelentette: „Ma teljesedett be ez az írás, amelyet az imént hallottatok” (Lukács 4:17–21; Ézsaiás 61:1, 2). Ézsaiás azt is megjövendölte, hogy Jézus nem lesz követelődző, hanem kedvesen és szelíden fog bánni azokkal, akiknek gyógyulásra van szükségük. Máté ezt írja: „Sokan követték, ő pedig mindnyájukat meggyógyította, de szigorúan megparancsolta nekik, hogy ne tárják fel a kilétét, hogy beteljesedhessen, ami megmondatott Ézsaiás próféta által . . . »Nem fog civakodni, nem is kiáltozik hangosan . . . Töredezett nádszálat nem tör el«” (Máté 8:16, 17; 12:10–21; Ézsaiás 42:1–4; 53:4, 5).

Részletek a Messiás szenvedéséről. Ézsaiás megjövendölte, hogy a Messiást az izraeliták többsége nem fogja elfogadni, hanem ’botláskő’ lesz a számukra (1Péter 2:6–8; Ézsaiás 8:14, 15). És ez így is történt. Bár Jézus sok csodát tett, az emberek „nem hittek benne, úgyhogy beteljesedett Ézsaiás próféta szava, melyet mondott: »Jehova, ki hitt abban, amit hallottunk?«” (János 12:37, 38; Ézsaiás 53:1). A zsidók egyebek között azért nem hittek Jézusban, mert azt a népszerű, ám téves nézetet vallották, hogy a Messiás azonnal megszabadítja a nemzetet a római uralomtól, és helyreállítja a földön a független dávidi királyságot. Mivel Jézus sokat szenvedett, és meghalt, a legtöbb zsidó nem fogadta el őt Messiásnak. Pedig Ézsaiás megjövendölte, hogy a Messiás szenvedni fog, mielőtt Király lesz.

Ézsaiás megjövendölte a könyvében, hogy a Messiás a következőket fogja mondani: „Hátamat odafordítottam az ütlegelőknek . . . Nem rejtettem el arcomat a megaláztatások és a köpdösés elől.” Máté beszámol róla, mi történt Jézus tárgyalásán: „az arcába köptek, és öklükkel ütötték. Mások arcul csapták” (Ézsaiás 50:6; Máté 26:67). „Hagyta, hogy nyomorgassák, de nem nyitotta meg száját” – írta Ézsaiás. Ezért amikor Pilátus a zsidók vádaskodásairól kérdezte Jézust, ő „nem válaszolt neki, még csak egy szót sem, úgyhogy a kormányzó nagyon csodálkozott” (Ézsaiás 53:7; Máté 27:12–14; Cselekedetek 8:28, 32–35).

Részletek a Messiás haláláról. Ézsaiás próféciái Jézus halálára és az azt követő eseményekre vonatkozóan is beteljesedtek. Ézsaiás ezt jövendölte: „A gonoszok mellett adtak neki sírhelyet, és a gazdagok mellett a halálakor” (Ézsaiás 53:9). Hogyan teljesedhetett be ez a látszólag ellentmondásos prófécia? Jézus két rabló között halt meg oszlopra feszítve (Máté 27:38). Ám később a vagyonos, Arimateából való József az új, sziklába vágott sírjába fektette Jézus testét (Máté 27:57–60). Jézus halála végül Ézsaiás próféciájának egyik legfontosabb részletét is beteljesítette. Ézsaiás ezt mondta a Messiásról: „igazságos szolgám igazságos állapotba hoz sokakat, és ő hordozza vétkeiket.” Igen, Jézus halála váltság volt, hogy levegye a bűn terhét minden hűséges emberről (Ézsaiás 53:8, 11; Róma 4:25).

Próféciák, melyeknek biztos a beteljesedésük

Az apostolok és maga Jézus is gyakrabban idéztek Ézsaiás próféciájából, mint bármely más bibliai könyvből, hogy a Messiás személyét azonosítsák az Írásokból. De nemcsak Ézsaiás könyve tartalmaz jövendöléseket. A Héber Iratok sok más próféciája is jövendölt Jézusról, a Királyságáról és azokról a jó dolgokról, melyeket a Királyság fog megvalósítani a jövőben (Cselekedetek 28:23; Jelenések 19:10). Mennyire volt biztos, hogy ezek a próféciák beteljesednek? Jézus ezt mondta a zsidó hallgatóinak: „Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat [vagyis a Héber Iratokat]. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem betölteni; mert bizony mondom nektek, hogy előbb múlna el az ég és a föld, mint hogy a legkisebb betűből egy is, vagy egy betű egyetlen írásjele is elmúljon valamiképpen a Törvényből, s ne történjen meg minden” (Máté 5:17, 18).

Jézus olyan bibliai próféciák beteljesedésére is felhívta a figyelmet, melyek vele és a jövőben bekövetkező eseményekkel kapcsolatosak (Dániel 9:27; Máté 15:7–9; 24:15). Továbbá ő is, és a tanítványai is megjövendöltek az életidejük után bekövetkező eseményeket. Sok ilyen eseményt a szemünk előtt látunk megvalósulni.

-én ezért híszem hogy Jézus valoban létezet ,amugy a történészek is elismerik,hogy Jézus létezet...nem kitalált szemály volt.

2009. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
74%
Igen hiszek, de bárcsak többször hagyatkoznék rá és nem a saját fejem után mennék , van még mit tanulni... :)
2009. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
58%
Igen. Jézus az élő Isten .
2009. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!