Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jézusban?

Hiszel Jézusban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 19:53
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
51%

Igen, hiszek benne, bár alkalmanként elég züllött életet élek, mégsem tudom miért, nemtudok a gondolattól elszakadni h velem van.....

lehet h a neveltetsé miatt is...

23/f

2009. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
67%

Hm... Azért Mohammed is megér egy misét... ;)


Egyébként a válasz abban az értelemben nem, hogy az élete történelmi ténynek tekinthető, így nem kell hinni benne, mivel tudjuk, hogy élt és alkotott. Ami viszont ennek a részleteit illeti, no az már lehet hit kérdése. Én viszont sajna nem tudom elkötelezni magam olyasmi mellett, amiben nem lehetek biztos. Tudom, hogy a hitnek épp ez lenne a lényege, de ez van. :P

2009. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
11%
Jézus létezett, nem kell benne HINNI.. De azt nem hiszem el, hogy csodákat tett, meg ilyesmi. Én csakis és kizárólag az ISTENben hiszek!! 18/L
2009. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
31%
Igen. Valamiben hinnünk kell, hogy ha rossz dolog ér bennünket akkor legyen kihez fohászkodnunk. Ez erőt ad :)
2009. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

20:58 !

Istenbe hiszel.. aki mellesleg egy természet fölötti lény:):)...és nem hiszed ,hogy Jézus a fia csodákat tett/tesz a földön?:)

2009. júl. 4. 21:08
 16/43 A kérdező kommentje:
De azért köszi kommentedet:D (Y)
2009. júl. 4. 21:10
 17/43 anonim ***** válasza:
66%

Én a 13 éves vagyok,aki büszke rá,de valaki jól leszavazta:D

Én azért hiszek benne,mert egyszerűen ezt a neveltetést kaptam,Édesanyám református lelkész,Édesapám református gimiben tanár,engem pl. Anyum keresztelt.:D

Egyszerűen már kiskoromban is ez volt a természetes,hogy templomba járok,olvasom a Bibliát(vagy képes bibliát,és csak a képeket,főleg4-5 éves koromban:D),imádkozok,stb.Jó,hogy van kihez fordulnom,ha egyedül érzem magamat,tudom,hogy ő mindig velem van,és Jézust csodálatos lénynek tartom,merthogy Ő nem ember,mert a világ legnagyobb bölcsességeit mondta ki,és képes volt az emberekért meghalni,Értem is,mert ha Ő ezt nem vállalja,akkor nem lenne az Örök Élet.

2009. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
78%
22:09-es, megértelek....énsem vágom miért kell lepontozni, amikor ez csak egy olyan kérdés h mindenkinek a személyes véleményét tükrözi....ez nem olyan jellegű kérdés h "miért rossz az mszp", aztán azon lehet vitázni...
2009. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
22%
20:58-as vagyok. Nem hiszem, hogy Jézus Isten fia.
2009. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim válasza:
81%

Hiszek benne! 26/F


Kicsit OFF, de tanulságos:

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

-Te hiszel a születés utáni életben?

-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk.De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

-A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.

-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

2009. júl. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!