Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez Jézus a Bibliában?

Mit jelképez Jézus a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ha úgy vesszük hogy a Biblia jelképek összessége akkor Jézus mivoltja milyen jelkép?
2012. máj. 30. 22:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 10. is én voltam, és a 9. válaszra reagáltam.


E.

2012. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus a mi megváltónk. Meghalt a kereszten a mi bűneinkért. Ő a halálával megmentette az embert, a kárhozat halálától, vagyis az örök haláltól.

Őröm hír (jel)számunkra az, hogy van feltámadás, van örök élet. Jézus Krisztus másodszor eljön, feltámadnak új testben, halhatatlan testben, akik az Úrban, haltak meg. Akik élnek, új halhatatlan testet kapnak, és együtt elragadtatnak a Mennyek országába.

2012. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12.


Te csak jelnek veszed azt, hogy van feltámadás? Nem tényként kezeled? :)

Amúgy a kérdés az volt, hogy JÉZUS mit jelképez?

2012. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

JELKÉP: Jézus Krisztus, egyedül Õ általa járulhatunk az Atyához. Õ az egyedüli „ajtó”. Nincs más közbenjáró, más „ajtó”.


(Jn. 10:7-9)

Újra monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja.

Mindazok, a kik előttem jöttek, tolvajok és rablók: de nem hallgattak rájok a juhok.

Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

2012. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tehát Jézus nem létezik, csak egy ajtó Istenhez?
2012. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
...ha számodra az ajtó fontosabb Jézus Krisztusnál, akkor legyen az!
2012. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Gábor Rácz válasza:
Szerintem elég egyértelmű, hogy mit akar jelenteni az "ajtó" szó. Nem egy normális ajtót kell elképzelni, amin mindennap ki és be járkálunk, hanem egy képzeletbeli ajtót. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a tanulás az ajtó a tudáshoz. Tehát semmi más módon nem jutahatunk hozzá ahhoz a tudáshoz, nem vásárolhatjuk meg, nem ehetjük/ihatjuk meg, hanem egyedül akkor mondhatjuk majd magunkénak, amikor megtanultuk a kérdéses információkat, ezáltal lesz ez a tudás már a mienk is. Ugyanígy Jézus pedig az egyedüli ajtó az Atyához. Semmi más módon nem juthatunk el azl üdvösséghez, csak úgy, ha követjük Jézus tanítását. Én ezt így tudom értelmezni.
2016. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!