Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eltörölnéd a csecsemőkeresztsé...

Eltörölnéd a csecsemőkeresztséget? Miért igen, miért nem? Mennyi idős kortól lenne jó keresztelni? Milyen esetben tennél kivételt?

Figyelt kérdés

Én eltörölném római katolikus keresztény létemre. Történelmi tény, hogy az első keresztényeknél nem volt csecsemőkeresztelés, és csak később vezették be, részben a sok halálos járvány és háborúk miatt. Ma már ezek a veszélyek (kevés kivétel esetén) nem állnak fenn, így vissza lehetne állítani, hogy nagyobb korban, már tudatosan döntsön valaki a hitéről. Másrészt elkerülhető lenne, hogy valaki csak szokásból keresztelje meg a gyerekét (amit nem tartok jónak). Láttam már olyat, hogy egy gyerek úgy kezdett hittanra-templomba járni, hogy a szüleinek semmi köze nem volt a valláshoz és a hithez, ő pedig úgy döntött, hogy szeretne ide tartozni.

Ez az én véleményem, kíváncsi vagyok, más mit gondol.


2009. jún. 30. 14:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
21%
Nem teljesen mindegy?
2009. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
En nem torolnem el, de nem engedelyeznem a keresztelest mindenkinek mert semmi ertelme sincs. Divatot csinalnak belole, ez mar nem vallasrol szol.
2009. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem, mert ha megvan, ha nincs, akkor sem történik semmi. Én is megvagyok, mégsem hiszek semmiben. Nem zavar, de ezzel nem fogják rámkényszeríteni a vallásukat. (Mással sem.)
2009. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

szia!

őszintén szólva én eltörölném,mert hadd döntse már el a gyerek hogy meg akar-e keresztelkedni vagy sem...

én is megvagyok keresztelve,de ha dönthettem volna nem lettem volna,akkor kérdezem én hol van itt a szabad akarat?

2009. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
14:40 - A hozzád hasonló gondolkodásúak miatt van sok hiteltelen keresztény, akik rossz mintát mutatnak, és akik miatt a hiteles, jó életű, jó példát mutató, igazi hívőket is bántják.
2009. jún. 30. 15:01
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
én biztos nem fogom megkereszteltetni a gyermekemet, majd ő ha felnő és azt mondja, ezt vagy azt a vallást választom, azt mondom neki, oké, a te életed... én pl rettenetesen haragszom a szüleimre, amiért megkereszteltek gyerekkoromban...úgy érzem, mintha akaratom ellenére meg lennék bélyegezve...és ilyenkor mondják nekem, hogy jó ez neked, mert csak így lehet templomi esküvőd....csak egy a bökkenő, én nem akarok templomi esküvőt se, és ebben egyetértünk a párommal...szóval sosem fogom megköszönni,hogy megkereszteltek, és ha lehetne, eltörölném még csak az emlékét is az egésznek....
2009. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
15:03 - Egyébként ha nem lennél megkeresztelve, és szeretnél mégis templomi esküvőt, akkor lehetne, szóval akik ilyeneket mondtak, azok rosszul tudják. :-)
2009. jún. 30. 15:08
 8/34 anonim ***** válasza:
67%
Én is eltörölném ,de hát tulajdonképpen nem kötelező most sem, én sem vagyok megkeresztelve, nem is hiányzik, anno a szüleim helyesen döntöttek mondván majd ha nagy lesz eldönti akar-e keresztelkedni, és ha igen akkor megkeresztelkedik. Nem vagyunk amúgy se vallásosak bár a szülők meg vannak (apám református anyám meg katolikus), de a családban nem divat templomba se járunk.
2009. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
15:12 - Igazad van, nem kötelező, de szokásnak használják fel tartalom nélkül sokan (mint a templomi esküvőt, hogy az milyen szép). És ez nem jó. Én mondjuk megkeresztelkedtem volna, ha nem lennék, mert egy nagyon jó és hiteles közösség tagja vagyok, és nincs bajunk más vallásúakkal (az erőszakos térítőkön kívül). De akinek nincs mögötte tartalom, annak nincs értelme csak szokásból, és utána a rossz példájával rossz hírét kelteni valaminek, ami valójában nem is rossz. Az első keresztények azt nagyon jól csinálták, hogy először megismertették az emberekkel, miről szól, anélkül nem is engedték tudtommal, és ha még akkor is csatlakozni akartak, tudták, hogy mihez, és nem csak szokás volt, hanem tartalom volt mögötte. Ez most is így lenne helyes.
2009. jún. 30. 15:21
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
Eltörölném, mert senkit nem lenne szabad arra kényszeríteni, hogy egy vallásba "belenőjön". A saját gyerekeimet is megpróbálom úgy nevelni, hogy minél több vallást és filozófiai irányzatot ismertessek meg velük, aztán azt választassák felnőttként, amiben igazán és kétségek nélkül hinni tudnak. Szerintem ez így korrekt. Gyerekként engem is megpróbáltak jó kereszténynek nevelni, aztán nem sikerült. Ma már más a vallásom, de ezt magánügynek tartom. A gyerekeim normális családban nőnek fel, ahol az általános emberi értékek tiszteletére tanítjuk őket, nem pedig egyetlen vallás hittételeire, és nem riogatjuk őket azzal, hogy ha elhagyják a hitet, a pokolra fognak kerülni... Mindenkinek joga van a szabad vallásgyakorláshoz és a saját személyiséghez.
2009. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!