Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus pap meg fogja...

A katolikus pap meg fogja keresztelni a kislányomat, hogyha az apja nincs keresztelve?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2009. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem igen. Örülnek, hogy eggyel több kis "hívük" lesz. De azért kérdezd meg a biztonság kedvéért.
2009. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Ott úgyis jelen kell lennie, és vállalnia kell (szóban kimondva), hogy a gyermeket katolikus hitben neveli, és nevelteti...

Nem tudom, katolikusoknál mi a szokás, de lehet, hogy elkéri az igazoló okmányokat, hogy mindketten katolikusok vagytok.

2009. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nem kérnek ilyen okmányokat, ami az előttem válaszoló írt.

A gyermek keresztelése történik, a többi résztvevő vallása nem lényeg ezen az eseményen.

2009. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A katolikus kersztelőn a kersztszülőknek kell katolikusoknak lenniük, mert ők "vállalják" a gyermek hitbéli nevelését. A szülőknek nem fontos a keresztség.
2009. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
45%

Nekem az a tapasztalatom,hogy római katolikus keresztelőnél a szülőknek és a keresztszülőknek is GYAKORLÓ hívőknek kell lenniük.

Amennyiben elváltak, nem lehetnek keresztszülők.

2009. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg fogja.
2009. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,ott sem kell lennie.Nemrég voltam keresztelésen és hát nem volt ott az apa,ne firtassuk milyen okokból.Szóval ha ezt lehet akkor a tiédet is:)
2009. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem a mi papunk sem fog kukacoskodni!
2009. ápr. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!