Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliaban mi szol a megcsala...

A Bibliaban mi szol a megcsalasrol? Megbocsajtando dolog?

Figyelt kérdés
Én vetkeztem, de nagyon nagyon megbantam, azóta ugyanavval a férfivel vagyok és a felesége. Ez még eskuvo előtt történt és azóta miota megtettem vagy amikor örök hűséget fogadtam soha nem vetkezem ellene, soha többé nem teszek ilyet, mert nagyon szeretem.Csak ne emesztenem magam. Annyi ima van mögöttem a vetkemrol, de nem mulik a buntudat
2012. máj. 7. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%

Amit tudok, a Tízparancsolatban van:

- Ne paráználkodj. Persze ezt arra érti, hogy a Biblia tanítása szerint csak a gyermekek nemzése érdekében szabad házas-életet élni, önmagáért, az élvezetért csinálni, az paráznaság

- Ne kívánd meg felebarátod asszonyát (vagy valami ilyen)


Te viszont nem ilyesmit csináltál. Ne emészd magad, nem követtél el semmi bűnt, a Bibliát már több ezer évvel ezelőtt írták, változtak azóta az idők, változtak a szokások is. Ráadásul te a leendő férjeddel tetted. Most mit parázol? Isten réges-régen megbocsátotta neked, különben nem engedte volna, hogy a párod feleségül vegyen. Az lett volna csak neked az igazi büntetés.

Ilyesmiről szó sincs, tehát Isten megbocsátott, bocsáss meg végre te is magadnak, és soha többé ne gondolj rá!

2012. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen őszintén megbántad, akkor az Úr megbocsátott, és nem vagy vétkes többé. Gondolj arra, hogy ha már az Úr megbocsátott, nem maradt más hátra, mint hogy te is megbocsáss magadnak. Olvasd el az Újszövegségből azt a történetet, amikor Jézus elé vitték a házasságtörő asszonyt, és ő azt mondta a végén: "Eredj el, és többé ne vétkezzél!"
2012. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul irtam, en azt a ferfit csaltam meg aki most a cerjem, de nagyon banom, mert szeretem csak akkoriban zuros dolgok tortentek velem, és ő sem allt mellettem, fiatalok voltunk, de megbantunk mindketten mindent amit a masik ellen elkovettunk
2012. máj. 7. 18:52
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Az Ószövetség szerint halálos bűn.Jézus szerint megbocsájtható.Döntsd el el,melyik a szimpatikus.
2012. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Annyi minden történt már azóta, hogy a Jóisten sem emlékszik rá, felejtsd el te is.
2012. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bűnöd bocsánaot nyert az Isten szemében.

Ha a tetted fáj és az amit esetleg okoztál a párodnak. Azon túl kell lépni. Ha most boldogok vagytok, szeretitek egymást, ne a múlton rágódj és tedd tönkre életed, hanem szerelmben éljetek boldogan! Nem az számít mi voltál, hanem, hogy ki vagy.


GBU

2012. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Biblia azt írja, hogy minden bűn megbocsáttatik, kivéve a Szent Szellem káromlását. Tehát a házasság előtti szexuális kapcsolatok is, függetlenül attól, hogy kivel követted el.


"Ha megvalljuk bűneinket, [Isten] hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket, és megtisztítson minket minden hamisságtól." (1. János 1:9)


Ha hiszel Isten szavának, tehát el tudod fogadni ezt, akkor nincs okod az önmarcangolásra.

Ha még ezután is bűntudatod van, az hamis érzelem, ne engedj neki.


Mutatok én is egy kis zenéket :D , remélem, jót fognak tenni a lelkednek. :)


Shawn McDonald – Clarity http://www.youtube.com/watch?v=So7kvw1KNcE


Waft – Bűntelen

http://www.youtube.com/watch?v=5wUdHtkKapU


Phil Joel – God Is Watching Over You

http://www.youtube.com/watch?v=KVYVt95seCk


Lecrae – Finally Free http://www.youtube.com/watch?v=YOy75bGLC1c


Lecrae – Desperate http://www.youtube.com/watch?v=c8IMvTYwXTw


[Az utolsó kettő rap, úgyhogy inkább a szöveg a lényeg.]


Megjegyzés: Nem igaz, hogy a Biblia szerint a szexualitás kizárólag gyermeknemzés céljára megengedett. Arra ÉS örömszerzésre is, de kizárólag elkötelezett kapcsolaton, azaz házastársi szövetségen belül.


Üdv. :)

2012. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket és azt,hogy nem ítélkeztek a bűnöm felett,hanem segíteni próbáltok és azt is köszönöm,hogy nem avval kezditek,hogy így halálra van ítélve a kapcsolatunk és biztos nem is szeretem,mert ez nagyon nem így van......
2012. máj. 7. 22:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden bűnt, ezt is megbocsátja Istent, ha megbánod, és kéred tőle, hogy bocsásson meg. Ugyanakkor a társadtól is bocsánatot kell kérni, mert ellene is vétkeztél. Ez utóbbi is fontos, mert egy kapcsolatban az őszinteség nagyon fontos, arról nem is beszélve, hogy mennyire rosszat tesz, ha ő jön rá (az Újszövetségben az egyetlen válóok a hűtlenség volt).
2012. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!