Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellentmondás a Bibliában vagy...

Ellentmondás a Bibliában vagy mégsem? Hívő vagyok, az alábbi dolog nem ingatott meg, csak szeretném rá megtalálni a választ.

Figyelt kérdés

2Sám 24,1

Újból haragra gerjedt az ÚR Izráel ellen. Felingerelte ellenük Dávidot, és ezt mondta: Menj, vedd számba Izráelt és Júdát! 

1Krón 21,1

A Sátán Izráel ellen támadt, és rávette Dávidot, hogy megszámlálja Izráelt.


Ugyanaz az sztori de egyikben a Sátán, másikban Isten inditja Dávidot. Hogy fér ez össze?


2012. márc. 25. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Ha hívő vagy,akkor feltétel nélkül elhiszed,amit a Bibliában olvasol még akkor is,ha ellentmondásosnak tűnik.Egyébként úgy is nemsoká kidumálják az olvasottabb hívő kommentelők,hogy nincs itt semmi ellentmondás,csak nézd a szövegkörnyezetet,meg lehet,hogy nem pontos ebben az esetben a fordítás.Meg amúgy is mit keresgéled a hibát,hisz azért vagy hívő,hogy elhidd,még,ha tök irracionális is az egész.Stb......
2012. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Hós 2,1

De lesz még annyi Izráel fiainak a száma, mint a homok a tengerparton, amelyet nem lehet megmérni, sem megszámolni. Akkor ahelyett, hogy ezt mondanák nekik: Nem vagytok népem! - ezt mondják: Az élő Isten fiai vagytok!"


Nos aki tud racionálisan gondolkodni akkor ennyi elég.

2012. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóhoz hasonlók kíméljenek, akik nem a kérdésre válaszolnak, hanem gyakorlatilag lehülyéznek vagy a Bibliát és a kereszténységet kritizálják.


Értelmes kérdésre értelmes teológiailag megalapozott válaszokat szeretnék, elsősorban keresztényektől.


Azért hiszek, mert meggyőződtem róla, hogy az igazságban hiszek, mert megvizsgáltam értelemmel is, kritikusan, csak így lehet szilárdan hinni. A vakhit hülyeség, akik mindent elfogad kritika nélkül, nem lesz megalapozott a hite. Feltételezésem alapja, hogy a Biblia Isten szava és kinyilatkoztatása, ha ilyeneket találok, amik elsőre llentmondásnak tűnnek, jobban bele kell mélyednem, ugyanis Isten sokkal magasabb szinteken gondolkodik mint én.

2012. márc. 25. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

ApCsel 17,11

"Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok."

2012. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Isten büntetése az, hogy megkísérti, engedi elbukni a királyt. Az 1Krón 21:1 szerint nem Isten, hanem a Sátán kisértett. A két tudósítás között nincs ellentmondás. A világmindenség nem két úr hatalma alatt áll. Nincs semmiféle dualizmus. A Sátán működése is Isten beleegyezésétől, engedélyétől függ. Ilyen értelemben beszél a Sátán munkájáról a Jób 1:12 is, ahol Isten engedélyt ad Jób megkísértésére, vagy Jézus is, amikor ezt mondja: "A Sátán kikért titeket". Sem jó, sem rossz nem történhet ezen a világon Isten engedélye nélkül.


Isten a nép bűnét bünteti Dávid elbukásával. A választott nép életében a bűn sohasem magánügy. Mindig kihat az egész közösség életére (Lásd. IV.Móz. 14:34; Józs. 7; 2Sám 11–12).


Dávid bűne volt a nép megszámlálása. Nem általános népszámlálásról volt szó, hanem a hadinép számbavételéről, a fegyverforgató nép megszámlálásáról. Izráel népének eddig minden harca világosan és kimutathatóan "Isten háborúja" volt Dávid uralkodása alatt. A harcok kimenetele sohasem az izraeli sereg létszámától, erejétől, felszerelésétől vagy bátorságától függött, hanem attól: vele volt-e az Úr, vagy ellene harcolt. Dávid nagy birodalma sem haderejének a nagyságától fügött, hanem annak volt fényes bizonysága, mire képes Isten ereje. A hadinép megszámlálása beavatkozás volt Isten hatáskörébe. Kísérlet arra, hogy az Isten kegyelmébe vetett hit helyett más biztonságot keressen magának Dávid. Isten azonban nem enged kétfelé sántikálni. Az ő népének ebben a világban éppen az a feladata, hogy megmutassa: egyedül Isten kegyelmében van a megmaradás és a növekedés.


Üdv. Péter

2012. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Bibliát nem úgy kell olvasni, mint egy fizika vagy matematika tankönyvet, amit feltétlenül logikusan értelmezni kell. Telis-tele van ellentmondásokkal.

A Biblia réges-régen nem kötelező tananyag, hanem szépirodalmi remek kategóriába lépett, nem véletlen.

Úgy kell olvasni, ahogy egy fantasztikus filmet néz az ember vagy ahogy egy történelmi kalandregényt olvas.

A Biblia értéke az, hogy sokáig ez volt az egyetlen "tankönyv", ami tanítás nagyobb százalékban aktualitását vesztette. Persze tartalmaz örök érvényű ismereteket, olyanokat, melyek miatt nem kell kiolvasni a bibliát, mert egyéb forrásokból gyorsan, praktikusan , közérthetően, elsajátíthatja bárki.

(A biblia első részében egy másik nemzet őstörténete van, a magyar népnek is van saját ősmeséje, ami akkor amikor a Biblia már íródott, a magyar még szájról-szájra terjedt.)

Előnye még az újabb koroknak, hogy írni-olvasni már nem csak egy-egy kiváltságos pap tud, hanem már a gyerekek is.

2012. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!