Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegye, ha kezdek visszasül...

Mit tegye, ha kezdek visszasüllyedni a régi bűnös életembe? Ha nem tudok gyónni?

Figyelt kérdés

Tavaj, május 1.-n megkaptam az igaz hit ajándékát. Úgy vélem, ezt nagyrészt köszönhetem az aznap boldoggá avatott II. János Pál pápának. Egy hónappal később nagy szükségem is volt a hitre, mivel az apám nagyon gyorsan (1,5 nap alatt) itthagyott minket. Sokat segített a hit, hogy elviseljem ezt a csapást.

Mára viszont, belefeneklettem újra a bűn világába, és húsvétkor még gyónni sem tudtam elmenni. Egyszerűen eltűnt a lelkiismeretem! Minden, amiről tudtam, hogy bűn, természetesnek, és normálisnak tűnt!

Olyan az egész, mintha Isten segíteni akart volna, mikor bajban voltam, és utána azt akarná, hogy felé se nézzek, addig, amíg nincs újra baj!



2012. ápr. 16. 19:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Próbálom erőltetni az imát, igen."


Akkor viszont szerintem mindent jól csinálsz és nem is kell mást tenned csak várni hogy Isten segítsen. Bízz benne hogy ez csak egy ideiglenes időszak amikor lehetőséget kaptál bizonyítani hogy akkor is hű maradsz Istenhez ha éppen nem ad semmilyen jutalmat. Ezt a szenvedést fel is ajánlhatod mondjuk megtérésekért és akkor már értelmet is nyer a dolog. És ha ilyen állapotban imádkozol akkor gondolj arra hogy ez az ima sokkal többet ér mint az amit valaki jókedvűen és könnyen mond el. Volt egy szent (nem jut eszembe a neve) aki mindig szándékosan kivárta az ilyen időszakot amikor fáradt és kedvetlen volt és ilyenkor kezdett imádkozni mert tudta hogy ennek van a legnagyobb értéke.

És ne gondold azt hogy most rosszabb vagy mint korábban mert ilyen nehéz időszakokon ment keresztül Avilai Szent Teréz és Keresztes Szent János is. Ők ezt lelki sötétségnek nevezték és tudták hogy nem azért van mert ők valamit rosszul csinálnak hanem azért mert Isten ilyen módon is fejleszti őket lelkileg.


"Korábban az egész napomat áthatotta Isten közelsége, az egész napom egy ima volt. Erre vagyok most képtelen, ezt szeretném újra megélni!"


Ezt csak ki kell várni, ezt a nehéz időszakot kell csak kibírni. Ha imádkozol akkor hamarabb vége lesz.


Az előző válaszolónak igaza van Jóbbal kapcsolatban, Jób is hasonlóan szenvedett és neki is azért kellett szenvednie mert Isten próbára tette és nem azért mert valamit rosszul csinált volna.

2012. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Teljes evangéliumi gyülekezetbe járj,ott erősebb a tanítás és a hit.
2012. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok. Én is katolikusnak lettem keresztelve, de amikor megtértem már rég nem voltam az egyház tagja és a megtérésem sem köthető az egyházunkhoz. Mégis mikor Isten végre az életem részévé vált,nem változtattam vallásomon, mert hiszem, hogy nem létezik tökéletes földi egyház és ha arra koncentrálunk, hogy ki milyen valláshoz tartozik, hogyan gyakorolja a vallását, a lényeg mellett megyünk el.


Olvasd el ennél a kérdésnél : http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

Kvasnika László válaszát, ami pont erről szól.Nekem nagyon tetszett ahogyan megfogalmazta.


Légy kitartó az imában. Isten nem mindig segít azonnal.

Én egy súlyos betegségem idején ami szinte elviselhetetlen fájdalmakkal járt imádkoztam hozzá, szó szerint éjjel-nappal, mert napokig aludni sem tudtam a fájdalomtól. Természetesen arra koncentráltam, hogy szűnjön meg a fájdalom.Volt amikor nagyon egyedül éreztem magam, sőt az is megfordult a fejemben, hogy Isten nem szeret, mert ha szeretne, nem hagyná, hogy így szenvedjek.

Végül feladtam a saját akaratomat és rábíztam magam Istenre, a fájdalmaimat pedig felajánlottam neki másokért.

Azt mondtam neki:"Tudod mit szeretnék, de ne törődj vele, legyen úgy ahogyan te akarod"

Egyik pillanatról a másikra szűnt meg a fájdalom. Mintha azt akarta volna üzenni Isten, hogy" Jól van, megtanultad a leckét"

Ez az eset megtanított rá, hogy hiába érezzük néha úgy, hogy magunkra hagy, Ő mindig ott van velünk,Jézus erejéből pedig mindig meríthetünk erőt.

Légy türelmes és bízz Istenben.

2012. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

Érzem a jelenlétét, tudom a közelségét, de nem tudom úgy viszonozni, ahogy szeretném, ahogy szerintem megérdemelné. És egyre kevésbé tudom!

Elolvastam az ajánlott kérdést és választ. Én katolikus voltam, és mikor más gondolatokban kerestem Istent (pl wicca, a boszorkányvallás), akkor is ez az egyház állt mögöttem. Így ide is tértem vissza. Ami felmerült ott a válaszban, lehetséges. De ha esetleg a katolicizmussal annyira félre is vezetnek, vállalom. Említettem május 1.t. Akkor nemcsak Istent éreztem meg, hanem az egyház sok tanítását és dogmáját (amit ma sokan vitatnak, és korábban én is vitattam) is megértettem.

2012. ápr. 17. 18:17
 15/21 anonim ***** válasza:

"Érzem a jelenlétét, tudom a közelségét, de nem tudom úgy viszonozni, ahogy szeretném, ahogy szerintem megérdemelné. És egyre kevésbé tudom!"


Isten szeretetét az ember soha nem képes teljesen viszonozni, mert Ő mindig jobban szeret minket mint mi Őt. Az nem lehet hogy ez az érzés becsap téged és valójában Isten teljesen elégedett Veled és azzal ahogy kitartasz? Ha belegondolsz sokan a nehézségek idején elhagyják Istent, ehhez képest ha Te továbbra is imádkozol akkor ez biztos hogy nagyon tetszik Istennek. Csak lehet hogy ezt most nem érezteti Veled.


Jn 14,21 - "Aki ismeri és teljesíti parancsaimat, az szeret engem. Aki szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja. Én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki."


Ha Te teljesíted Isten parancsolatait akkor az mindegy hogy milyen érzéseid vannak, ezzel bizonyítod hogy szereted Istent.


Vagy ha még jobban szeretnéd viszonozni Istennek a jóságát akkor erre jó eszköz lehet a dicsőítő ima és a jócselekedetek végzése. De gondolom ezzel nem mondtam újat.


Ha bűnöket követsz el, de ezeket meggyónod és ezután igyekszel ezeket kerülni akkor ez szintén kedves Istennek mert látja hogy bízol benne, nem esel kétségbe, újra felállsz és folytatod a küzdelmet.

Nekem egyre inkább az az érzésem hogy nincs Veled semmi baj, jó úton vagy.


"Említettem május 1.t."


Ez érdekelni fog Téged azt hiszem:

[link]


Azért érdekes mert az üzenet szerint a Szentlélek tavaly májusban az egész világra kiáradt, pont amikor Te megtértél.


"Akkor nemcsak Istent éreztem meg, hanem az egyház sok tanítását és dogmáját (amit ma sokan vitatnak, és korábban én is vitattam) is megértettem."


Ennek örülök, ez egy nagyon szép tanúságtétel a katolikus egyház mellett :)

2012. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Említettem május 1.t. Akkor nemcsak Istent éreztem meg, hanem az egyház sok tanítását és dogmáját (amit ma sokan vitatnak, és korábban én is vitattam) is megértettem."


Nem írnál erről egy kicsit bővebben?

2012. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#15

Elolvastam, és az volt az első reakcióm, hogy: Hűha! Ez tényleg nagyon egybevág!



#16

Szívesen leírnám bővebben, de … Nem tudom. Ezek sokkal inkább vannak összefüggésben érzésekkel, mint megfogalmazható, konkrét fogalmakkal. Mindenesetre ma már elfogadom például a pápa tévedhetetlenségének elvét. Vagy az abortuszellenességet, vagy a gyermekkori keresztelést. És van meg néhány hasonló téma.

Egy maradt (félig): az óvszer tiltása!

2012. ápr. 18. 15:45
 18/21 anonim ***** válasza:

"#15

Elolvastam, és az volt az első reakcióm, hogy: Hűha! Ez tényleg nagyon egybevág!"


Örülök hogy nem vagy egyből szkeptikus mint a legtöbben.

Ez a prófécia elég fura néhol de eddig akár hányszor kezdtem kételkedni benne, kértem a Szentlelket hogy segítsen a megkülönböztetésben. És ezután mindig arra jutottam hogy a prófécia hiteles. Most legutóbb a Te tanúságtételed (májusi megtérés) segített ebben.

2012. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szkeptikus, és ennek több oka is van. Egyrészt, máshogy állok a Szűzanya, vagy Jézus későbbi kinyilatkoztatásaihoz (Fatimára és a hasonlókra gondolok). Korábban ez is a vitatott tézisek közé tartozott. Ma örülök nekik, hogy Jézus érezteti velünk a közelségét.

Másrészt: Túl sok minden egybevág. A Jelenések könyvének egyre több részlete kezd értelmet nyerni. Vagy a Maja jóslat. És az egész világ viselkedése. Utóbbihoz: Édesapám /nyugodjon békében, azt szokta mondani, hogy addig nem lesz rend a világban, amíg végig nem söpör rajta a III. világháború! A világ mai politikai- és pénzügyi vezetése pedig, amit ma csinál, és az emberek elégedetlensége hamarosan szerintem is ide vezethet! És azt hiszem, akik azt túlélik, kiválasztottaknak tekinthetik majd magukat.

Egyszóval: Helyénvalóbb a mondás, mint valaha, "Úgy dolgozz, mintha örökké élnél, úgy imádkozz, mintha azonnal meghalnál"! Nem babonaságból, vagy álszent megfontolásból, de úgy érzem: most VALÓBAN az utolsó napokat éljük, de legalábbis közeledünk!

2012. ápr. 19. 18:33
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokatok válaszait, sokat segígetettetek! Ma el tudtam menni, és meg tudtam gyónni, és újra közelebb érzem magam Istenhez!

Köszönet mindenkinek!

2012. ápr. 20. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!