Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fordulnak el az emberek...

Miért fordulnak el az emberek a régi vallásoktól? A mai gondokra tényleg nem nyújtanak megoldást?

Figyelt kérdés

Én úgy vélem, hogy a new age mozgalmak, hitek azért terjednek egyre szélesebb körben, az ún. ősi, történelmi vallások kárára, mert a mai világgal, a modern élet, az mai ember problémáival foglalkoznak.


Biztos bennem a hiba, de sok kérdésemre kaptam már választ vagy problémáimra megoldási javaslatot a new age "tanítások", módszerek által, míg a Bibliát ha olvasom, ott gyakorlatilag erre vonatkozólag semmi konkrét segítséget, javaslatot nem találtam, csak általános, gyakorlatban nem alkalmazható tanításokat. Pedig vallásos, Istenhívő vagyok. Szerintetek én csinálom rosszul, én értelmezem félre a Bibliát, nem tudom értelmezni a benne leírtakat, nem tudom alkalmazni őket a modern élet problémáira vagy jó a meglátásom és azért terelődnek egyre inkább az emberek a new age felé, mert az ősi, történelmi egyházak nem tudnak segíteni a mai ember problémáin?


2011. szept. 6. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem vannak Jehova tanúi is merőseim, néha beszélgetünk a bibliáról is, meg adnak folyóiratokat és így jobban megértem, mintha csak úgy nekiállnék elolvasni egyedül a Bibliát, én nem értenék egy mukkot sem belőle.

Vannak benne pedig örök érvényű, hasznos tanácsok, persze előfordul,hat, hogy az ember néha úgy érzi, nem tudná alkalmazni, de egy próbát megér.

Itt van például egy idézet, amit múltkor találtam és sokszor eszembe jut, mert megtetszett:"Elcsüggedsz a nyomorúság napján?Szűkös lesz az erőd."

Na, ez például mindig igaz és nagyon fontos tanács, hogy nem szabad bármi baj érjen, nekikeseredni, mert ez elveszi az erőnket.

Vagy ez:"Mint a város, amelynek csupa rés a kőfala, olyan az az ember, akinek nincs önuralma."

Ha nincs önuralmunk, minden támadás könnyebben elér, ez is igaz.


"Ne aggódjatok hát a holnap miatt, mert minden napnak megvan a maga baja."

Bizony!


De találni még a Bibliában sok-sok bölcsességet, ami hasznos lehet bármikor az embernek.

2011. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sághegyi Csaba ***** válasza:
56%

Semmilyen vallás nem ad tartós megoldást. A végén mindenképp ott a halál. De van egy Isten, aki nagyobb minden vallásnál, kijelentette magát a Bibliában, és örök érvényű gyakorlati tanácsokkal is ellátott benne. Kérdezz csak rá valami konkrétumra, megmutatom a Biblia válaszát.


Amúgy szép, hogy Istenhívő vagy. A Biblia szerint ez a kárhozathoz pont elég. Az ördög is hisz, és kárhozott.

Üdvösség csakis Jézusban van, a vele való személyes kapcsolat által a Szent Lélek segítségével. Hívd be Jézust a szívedbe, hogy vele járj, és átmentél a halálból az életbe.

2011. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Az iszlám is történelmi vallás, mégis tud terjedni Európában is, mert erősnek, izgalmasnak látszik az unalmas kereszténységgel szemben.
2011. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy a Bibliában sokkal több van, mint amit hittél. Sajnos való igaz, hogy az un. történelmi egyházak a töredékét sem tanítják a benne lévő kincsnek. Ennek az egyik oka az un. bibliakritika, mely igencsak teret nyert a történelmi egyházak teológiájában.


Én a megoldást semmiképpen sem a New Age-ben látom, hiszen annak táptalaja a spiritizmus. A megoldás a Biblia mélységeinek megismerése, mely minden kérdésre igazi választ ad. Olyan ez, mint egy hatalmas mozaikkép, ahogyan mélyül az ismereted, ahogyan megvalósítod a gyakorlati életedben a Szentírásból tanultakat, úgy áll egyre inkább össze a kép, hogy ki is vagy te, miért is vagy itt, és mit kaphatsz az Istentől, ha az Ő utján jársz. Kívánom neked ennek megismerését és megtapasztalását!


Üdv. Péter

2011. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!


A mai gondok többsége nem valódi. Ugyanis olyan világban élünk, mely nincsen harmóniában az Isten által teremtett renddel, a Logosszal. A New Age spiritizmusa nem ad semmilyen megoldást, úgy ahogy a gyógyítóknak csúfolt pszichológusok egy része sem. A feltöltődés, a pozitív energiák meg stb. ostobaságok az emberi értelembe belenyomnak egy kábítószerrel megtöltött injekcióstűt.


Az Egyház tanítása a kezdetben teremtett Logoszon, ill. a krisztusi misztérium egybeolvasztásán alapul. Nincsenek bennük természetellenes, beteg szélsőségek.

2011. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én úgy látom,hogy a történelmi egyházak nem teljesen úgy tanítják a Bibliát ahogy kellene. Nem mindent mondanak el,általában ledarálnak egy előre megírt szöveget és viszlát. De ez nem elég!


A New Age alatt arra az amerikai irányzatra gondolsz,vagy a XX.század mozgalmaira(karizmatikus pünkösdi stb.?)


Amit Isten leírt a Bibliában az úgy van. Ezeket az igazságokat kell megragadni.

2011. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, a New Age nem vallás, hanem egy filozófiai irányzat. Ez olyan, mintha elővennéd akármelyik filozófus könyvét, és azt olvasgatnád, ami akár hasznos is lehet, de ez önmagában nem oldja meg az ember problémáit.

A New Age nem vallás, hanem egy nagy gyűjtőtömb, egy filozófiai irányzat, amelynek nagyon sok ága van, és vannak nagyon szélsőséges irányzatai is a New Age-nak.

Az ember problémáira önmagában sem egy vallás, sem egy filozófiai rendszer megismerése nem jelent önmagában megoldást: rájöhetünk dolgokra, hogy mit szúrtúnk el, mit csináltunk rosszul, de a konfliktusainkat, a világhoz való viszonyunkat senki nem oldja meg helyettünk. Tudod, van az a mondás, hogy segíts magadon, isten is megsegít.

Azzal nem értek egyet, hogy a pozitív gondolkodás, a pozitív energiák károsak lennének, de önmagában a pozitív gondolkodás/pozitív energiák nem tudnak segíteni. A pozitív gondolkodás nagyon hasznos dolog, és előrelendíthet, növelheti az ember akaraterejét, de ha az ember egy adott ügy érdekében nem tesz semmit, akkor a pozitív gondolkodás semmit sem ér.

Példa: munkanélküli vagyok, és pozitívan gondolkodom, de nem írok önéletrajzot, nem küldöm el azt legalább 100 helyre, hogy valahova biztosan felvegyenek, akkor hiába gondolkodom pozitívan, hiába vagyok akármennyire is vallásos, betartom az összes előírást, stb. csak éppen a munkatalálás érdekében nem teszek semmit, akkor az egész egy nagy nulla, semmit nem ér.


Másik példa, de ez már komplikáltabb: harminc éves csaj/srác vagyok, és nem találom a Nagy Őt, nem találom azt az embert, aki a férjem/feleségem lehet, mert mindenki olyan erkölcstelen, mindenki annyira bunkó, stb. Az illető pasi/csaj mindenkinek panaszkodik, sajnáltatja magát, stb. Aztán találkozik valakivel, és azt mondja neki ez a másik ember, hogy gondolkozzál pozitívan, képzeld el a párodat, hogy milyen legyen, hogyan nézzen ki, írd le magadnak, rajzold le, aztán bevonzod.

Emberünk szorgalmasan megfogalmazza a tanácsot, eltelnek hónapok, és még mindig nem történt semmi. Persze, hogy nem történt semmi, hiszen ezenkívül semmi mást nem tett az ügy érdekében. Vagy legyen egy másik variáció: emberünk hithű keresztény/zsidó, vagy legyen akármilyen vallású. Nagyon szereti az embereket, kedves mindenkivel, pontosan betartja vallása előírásait, mindenki mondja, hogy milyen rendes ember ez a Józsi/julcsi, stb. de szegénykém mégsem találja azt az embert, aki a házastársa lehet, pedig emberünk imádkozik is, kéri az Istent, hogy segítsen neki, stb.

Mi lehet itt a gond?

Az önismeret hiánya. Mi a megoldás? Kérdések önmagadnak: milyen elvárásaim vannak a leendő párommal szemben? Milyen legyen az értékrendje, stb.? Milyen emberek között mozgok? A munkán, meg az olvasáson kívül mivel töltöm a szabadidőmet? És még ezernyi kérdést fel lehet tenni magunknak, és ha emberünk erre a gondolkodásra rászán mondjuk három órát, rá fog jönni, hogy mit nem csinált jól, mit szúrt el, de ennek feltétele a higgadt, kipihent lelkiállapot, amikor az ember nem fáradt, nem ideges, stb.

Ezzel a hosszas fejtegetéssel azt akartam érzékeltetni, hogy sokszor magunknak köszönhetjük a problémáinkat, előfordulhat, hogy mások tesznek tönkre minket, ilyenkor van szükség a pozitív gondolkodásra, és az istenhitre is egyszerre. Ha zavar minket a környezetünk, magas ívben le kell sz..ni, és olyan emberekkel kell barátkozni, akiknek ugyanolyan az értékrendje, mint a miénk.

Üdv: Napirai

2011. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!