Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítségre van szükségem, és...

Segítségre van szükségem, és úgy hallottam sokaknak segített a szcientológia. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, szakítottam a barátommal akit most nemtudok elengedni, egy nős férfival csaltam, sok más ember mellett, nem találom a harmóniát az életemben, már öngyilkossági kísérletem is volt.... kell egy segítség....

szerintetek a szcientológia segíthet?


2009. jún. 19. 18:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%
"Belekóstoltam" én is a szcientológiába, az első foglalkozás egy filmvetítés volt, az tetszett, viszont aztán meg kellett volna vennem a már másik válaszoló által is említett könyveket. Nagyon drága,és sosincs vége. Pénzszedő gyülekezet. Az agykontroll nagyon jó. Más gyülekezetek is jók, az a kérdés, melyiket tudod elfogadni. Ismertem olyan gyerekeket, volt tanítványaimat, akik csavargó, alkoholista életmód, drog és börtön után másztak ki, a baptista gyülekezetben találkoztam velük, kimosva, vasalva, középiskolát végezve, némelyiküknek család is... szinte hihetetlen, mégis igaz. Sokan szidják a Jehova Tanui gyülekezetet, pdig ők is sok emberen segítenek lelkileg. Ezek a Bibliára alapozott vallások, de ha ezt nem tudod elfogadni keresheted a Krishna Tudatuakat, vagy most egyre inkább a mormon vallás is felbukkan. Azt még nem ismerem, kíváncsi vagyok rá. Adhatok egy baptista telefonszámot, vagy egy mormont, ha érdekel.
2009. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

a szcientológusokat messze kerüld el!!!

a krisnásokat és a jehovásokat is, de a nazarénusok se érdekeljenek nagyon ha lehet és a mormont sem ajánlom

A buddhizmus viszont nem lenne rossz választás, és mellesleg, bár nem vallás, de az agykontroll is segíthet.

Amúgy nem értem, hogy nem tudod elengedni, ha te csaltad meg nem is egyszer. Az emberek általában könnyen elengedik azt, akit nem szeretnek... Jha igen, én úgy gondolom, csak azt csalja meg az ember akit már nem szeret...

a wicca valláson elgondolkoztál már amúgy?

2009. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

Ha segítségre van szükséged, maximum valami ultrakonzervatív egyházhoz menj, mert a többi buktató lehet. mostanság gombaként nőnek a vígaszt és biztonságot nyújtó "egyházak" (szekták vagy gazdasági társulások egyébként). Inkább csoportterápia, pszichológus, vagy csak ülj le hallgass zenét, gyújts füstölőt és gyógyítsd önmagad... tudod, segíteni talán tudnak, de helyetted senki nem tud lépni.

A harmónia megtalálása pedig ez egész életed ki fogja tölteni.

Ha nagyon konkrét segítséget akarnék javasolni akkor krisnások. náluk tuti biztonságban vagy. lehet, hogy túl szigorú a hitük a mi világunknak, de biztos nem bántanak Téged és maximum túlzásba viszed a jóságot:) ( a katolikus egyházat nem ajánlom, mert könnyen önmarcangolásba taszít,de mondjuk evangélikusnál kopogtathatsz.)

2009. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%
23:51 - A mai katolikus egyház nem taszít önmarcangolásba senkit, ez nem a középkor... Ja igen, ahhoz egy jó katolikus közösséget kell találni, hogy ezt te is belásd, olyant, amilyen a miénk.
2009. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
30%
XD örülök, hogy neked jó katolikus közösséged van. Az én tapasztalataim mások, ne haragudj. A saját életem alapján (nem messziről láttam állatkertben katolikus közösséget, 8 és fél év katolikus iskola és a velejárók) és ez alapján senkinek nem kívánom ennyi:)
2009. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
a szcientológia mint egyház működik, de használ egy probléma feltáró technikát, az auditálást.Sajnos a bizalmas információkkal nem mindig bánnak etikusan.Szerintem nem a vallás oldalon kéne elindulni, hanem a problémák valódi okának feltárásával kellene kezdeni.Erre jó módszer a kineziológia.Nekem ez segített egy hasonló esetben.
2009. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
14:45 - De ne általánosíts, én is ismerek rossz közösséget, lévén, hogy 10 éve gospel kórusban énekelek és sok helyre eljutunk, de sok jót is ismerek.
2009. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Jó lehet, az a Gospel kórus.
2009. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

A Szcientológia VALLÁS, aminek a segítségével tudást szerzünk magáról az életről, a szellemi lényről, így képesebbekké válunk arra, hogy mi magunk irányítsuk a saját életünket.

A Szcientológia szó a latin scio (a szó legteljesebb értelmében vett tudás) és a görög logos (valaminek a tanulmányozása) szavakból származik.

Szó szerint a "tudásról való tudást" jelenti.

A Szcientológia ennyit jelent: "A szellem önmagával, az univerzumokkal és más életformákkal való viszonyának tanulmányozása és kezelése."

Kik vagyunk?

Honnan jöttünk?

Miből állunk?

Hová megyünk?

Mi a célja az emberi életnek?

Ezekkel a kérdésekkel az ember évezredek óta foglalkozott, de ezidáig nem találta meg rá a megfelelő válaszokat. A Szcientológia a tudás előrehaladásával válaszokat nyújtott ezekre a kérdésekre, és működőképes módszereket adott alkalmazásra, amelyek lehetővé tették az embernek, hogy elérje ősrégi célját: megismerje önmagát, és megismerjen és megértsen másokat, és magát az életet is.


A Szcientológia a szellemi lénnyel foglalkozik. Megnöveli a tudását, képességét, ezáltal egyre képesebbé válik arra, hogy legyőzze az őt érő negatív hatásokat.

A Szcientológia szellemi lénynek, thetán-nak tekinti az embert, nem csak egy testnek, egy anyagi tárgynak, amit nem tudunk jobbá és képesebbé tenni. A thetán kifejezés eredete egy görög betű, vagy szimbólum, a theta, amely sokáig a gondolat, vagy lélek szimbóluma volt. Így a Szcientológia továbbviszi azt a nézetet, ami a történelem kezdete óta fennáll, miszerint az ember szellemi lény, aki arra törekszik, hogy megértse az életet, és javítson azon.


Azt vallja, hogy az ember alapvetően jó, nem pedig gonosz. Csupán a tapasztalatai vitték bele rossz cselekedetekbe, nem pedig a természete, s az ember képes a szellemi javulásra.

A Szcientológia célja pedig az, hogy felhozza az egyént addig a pontig, ahol képes rendet teremteni az életében, és megoldani a problémáit.

Ez a vallás tehát megoldásokat tartalmaz az élet problémáira. Ennek a végeredménye az, hogy az egyénnek megnövekszik a tudatossága, és a szellemi szabadsága, valamint visszaáll az alapvető tisztessége és képessége.

A Szcientológia vallás forrása és alapítója L. Ron Hubbard.

Ron annak szentelte az egész életét, hogy megtalálja a válaszokat azokra a kérdésekre, amik az embereket évezredek óta foglalkoztatott. Kíváncsisága és határtalan kalandvágyó természete már fiatal korában kutatásokra inspirálta. Az első széles körben kiadott kutatásainak eredménye nem Szcientológiáról szóltak, hanem a Dianetikáról. Ez volt Ron első kezdeti felfedezése a lélek területén. Ez további kutatásokra ösztönözte őt.


L. Ron Hubbard sok igazságot fektetett le az élettel kapcsolatban, így végül kifejlesztette a Szcientológia vallást, és létrehozott egy szervezetet, ami mára világméretűvé vált. A társadalom minden területén találunk Szcientológusokat, például hírességeket, diákokat, orvosokat, rendőröket, munkásokat, üzletembereket, stb.


Ezzel a vallással milliók ismerték fel, hogy az életet lehet jobban élni, örömtelibben, és hogy a világ lehet egy boldogabb hely. Ezért a Szcientológiát milliók fogják követni, hogy egy jobb világot teremtsenek.

Több valódi adat itt: [link]

2009. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
ajánlom figyelmede a titok című könyvet és filmet. rengeteg igaz dolog van benne, nem kapcsolódik vallásokhoz, és ha komolyan veszed, akkor megtudod változtatni az egész életedet a jó irányba
2009. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!