Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás ismeri...

Az iszlám vallás ismeri (elfogadja) a reinkarnációt vagy sem?

Figyelt kérdés
A kereszténység elveti a reinkarnáció gondolatát, néhány nagy keleti vallás (hinduizmus, buddhizmus) viszont nem. Az iszlám - amely meglehetősen sok hívet számlál - mit mond ebben a kérdésben?
2012. ápr. 11. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Halálod után vagy a Pokolra, vagy a Mennybe kerülsz. Nem foglalkozik a reinkarnációval.
2012. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Napirai11 válasza:

Azt olvastam, hogy az iszlám is, akár a kereszténység, és a zsidó vallás elveti a reinkarnációt.

Ha az iskolában az általános iskolás gyerekeknek megtanítanák az alapvető dolgokat az öt világvallásról, akkor nem kellene ilyen kérdéseket kiírni ide a Gyik-ra senkinek, mivel annyira evidens lenne mindenki számára, hogy az egyes vallások a túlvilágról mit gondolnak.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kedves Napirai, csak az iskolákban amit tanítanak is hülyén tanítják. Tisztelet a kivetelnek.
2012. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ábrahámi vallások: judaizmus, kereszténység, iszlám egymásból fejlődtek ki, nagyon sok a közös vonásuk.

A reinkarnációt az iszlám is elutasítja, Mennyországban (Dzsanna - Kertek) és Pokolban (Nar - Tűz) hisz. A különbség, hogy az iszlám elutasítja az eredendő bűnt, így a megváltást is. Csak a hit és a cselekedetek számítanak.

2012. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Jordániában vagy környékén elterjedt egy felekezet ami hisz a reinkarnációban, de a többi nem.
2012. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából sejtettem, hogy "Ábrahám gyermekei" ebben a kérdésben egy húron pendülnek, viszont az Iszlámnak több - egymást sem kímélő - irányzata van és bizonytalan voltam a kérdésben. (Örülök viszont, hogy a drúzokról megtudtam valami újat.)

Igazából az is felvetődött bennem, hogy Jézus próféta visszatérését Mahdival, az idők végén, nem kell-e reinkarnációnak tekinteni, de rájöttem, hogy ő jöhet a muszlimok mennyországából is, újjászületést nem igénylő dologról van szó.

2012. ápr. 12. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézus a muszlimok szerint nem halt meg, hanem Allah megmentette, s az égbe emelte (erről szól a Korán 4. szúra 157. ájája). Onnan fog visszatérni Damaszkuszba. Azaz nem halt meg, az evilágon is "reinkarnálódik", csak visszatér.
2012. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
04-12 13:50 ezt hol hallottad? vagy benne élsz ?
2012. ápr. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!