Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám vagy buddhizmus?

Iszlám vagy buddhizmus?

Figyelt kérdés
Ti melyik vallást vennétek fel ?Mi a véleményetek róla?

2012. márc. 26. 10:24
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Leesett valamelyik? Egyébként gondolom attól függ, (ha nem vagy más vallások felé elkötelezve), hogy hiszel-e Istenben, vagy sem. A buddhizmus az én értelmezésemben nem is annyira vallás, mint inkább életfilozófia, aminek a tanításait katolikusként is el tudom fogadni.
2012. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésedet én nem értem: miért az a fontos neked, hogy xy melyik vallást venné fel, nem az a lényeg, hogy te melyik mellett tudnál elköteleződni?

Ha ez csak egyszerű filozófálgatás, és nem vennéd fel egyiket sem, akkor kívánom, hogy minél több érdekes választ kapj.

Üdv: Napirai

2012. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Ti melyik vallást vennétek fel?"

Egyiket sem.


"Mi a véleményetek róla?"

Mivel csak felületesen ismerem mindkét vallást, ezért nem tudok róla egyértelműen nyilatkozni. Az iszlám nekem elég agresszívnek tűnik:halál a hit elhagyásáért, megkövezés, stb. A buddhizmus nekem is inkább filozófiának tűnik, mintsem vallásnak. Mindenesetre azt olvastam róla, hogy deklaráltan nem hisznek semmilyen természetfelettiben.

2012. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Maradok a keresztenynel köszi !
2012. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Miért pont ez a kettő?

2012. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám elég agresszív vallásnak tűnt, de aztán utána olvastam, mert nem túl valószínű, hogy egy ekkora vallás ennyire erőszakos legyen. És nem is az, mint kiderült. :) Bár elég sovinisztának tűnik, szóval inkább buddhizmus.
2012. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem. Az iszlám nagyon is erőszakos, a buddhista pedig túl elvont, inkább egy filozófiai rendszer.

De igazából a fő szempontom az, hogy elfogadom a Bibliát annak, amit saját magáról állít: a teremtő Isten szavának, kijelentésének, igazságnak.


Mivel a muszlimok azt állítják, hogy a jelenleg ismert és használt Biblia egyes részeit a zsidók meghamisították; továbbá a tanaik és a Korán több része is ellentétben áll a Biblia kijelentéseivel, ezért az iszlám alapon "kilőve". A buddhizmust nem ismerem annyira, de amennyit tudok róla, az alapján az is. Úgyhogy maradok keresztény, tisztelettel. :)

2012. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

tévhitek:


az iszlám nem erőszakos hit, csak akik gyilkolni akarnak, úgy hajlítják, hogy a vallás az eszközük legyen. (korán - aki egy embert megöl, az olyan, mintha az egész emberiséget megölte volna)

másrészt bizonyos embereknek érdeke, hogy mindenki féljen és gyűlölje a muszlimokat

tény, hogy európában nagyobb eséllyel esünk helyi terroristák, vagy autóbaleset, mint "muszlim terroristák" áldozatául


a halálbüntetés emberi törvény, a korán közvetlenül nem követeli és tudtommal célzottan sem utal rá


ugyanúgy ellentmondásokkal van tele a korán is, mint a biblia, csak kevésbé szedettvetett, tudatosan szerkesztett vallás


a buddhizmus vallás ha egy életszemléletet/filozófiát annak tekintünk, de a tibeti ága sokkal misztikusabb, mint az eredeti formája


a biblia kötelezi a keresztényeket a homoszexuálisok megkövezésére/megölésére

valamint egy egész kontinens őslakosainak kiirtása/térítése nem teszi sokkal barátságosabbá a kereszténységet


a koránt is isten szavának tartják, akkor melyik az igaz?

2012. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

ma 10:42


Persze, persze. Az iszlám a béke vallása! Véletlenül van tele a Korán olyanokkal, hogy így meg úgy gyilkold le a zsidókat, hitetleneket, mi?! Meg nem is tudom, van-e olyan vallás, amelynek prófétája (mohaMAD) egy mészáros volt?!

2012. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

@ 8:


1. A Biblia legkésőbbi könyve az i. sz. 1. század második felében keletkezett, tehát jóval előbb, mint a Korán (i. sz. 7. század eleje). A Biblia ószövetségi részeiből "másoltak" át néhány részt, természetesen elferdítve, meghamisítva az eredeti szöveget. Innentől kezdve nem kérdés, hogy melyik az isteni ihletésű.


2. Az általad idézett szöveg is koppintás, pontosabban egy talmudi szövegrészlet megfordítása: "aki megment egy zsidó lelket, olybá vétetik, mintha az egész világot mentette volna meg" (Szánhedrin 37).

A Talmud legkésőbbi formáját a 2. - 6. sz. között nyerte el, tehát evidens, hogy melyik volt előbb.


3. Ezen felül a Korán igenis buzdít gyilkosságra;meg kell ölni mindazokat, akik: - elhagyják a muszlim vallást, - "megsértik" a prófétájukat (gondoljunk csak a nemrég meggyilkolt karikaturistára vagy Szalman Rushdie-ra); - a keresztényeket [Lehet, hogy minden más vallásút is, de a keresztényeket biztosan. Egy iráni egyetemista ismerősöm mondta régen, hogy ha nagyon szigorúan vennék ezeket az írásokat, akkor neki meg kellene ölnie engem. De ő és a barátai, ill. a családjaik nem tartoztak a mélyen vallásosak közé.]

És persze ott van a dzsihád, ami tulajdonképpen a hit erőszakos terjesztése akár emberéletek árán is. Jaaa, meg a sarijá, aminek bevezetéséért lobbizik vagy tüntet az Európába bevándorolt muszlimok egy része néhány országban...


4. Ilyen hülyeséget meg végképp nem kellett volna leírni, hogy a keresztényeknek bárkit is meg kellene kövezniük... Nem hiszem, hogy te egyáltalán olvastad volna valaha is a Bibliát. Javaslom, kezdd el az Újszövetséget az elején, olvasd végig; és ha bárhol is találsz benne ilyen előírást, akkor szólj...

2012. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!