Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám vagy buddhizmus?

Iszlám vagy buddhizmus?

Figyelt kérdés
Ti melyik vallást vennétek fel ?Mi a véleményetek róla?

2012. márc. 26. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Igazából az eredeti kérdés arról szólt, hogy az emberek az iszlámot, vagy a buddhizmust vennék-e fel, és melyik a jobb vallás.

Annyiból értelmetlen a kérdés, hogyha valaki követ egy vallást, és azzal teljese mértékben meg van elégedve, és meggyőződéssel hiszi, amit hisz, akkor nem fog azon gondolkodni, hogy egy másik vallás követője legyen.

Ez a kérdés azoknak lehet érdekes, akik úgymond útkeresők.

Az utolsó két kommentre muszáj reagálnom.

Az utolsó előtti kommentelő valóban hülyeséget írt, amikor azt írta, hogy a keresztényeknek elő van írva, hogy meg kell kövezni a homoszexuálisokat, de meg kell szokni, hogy vannak tudatlan emberek, ilyenkor fel kell világosítani arról, amit nem tudnak.


Engem nagyon bánt, amikor azt olvasom valahol, hogy a muszlimokat szidják, mivel jómagam személy szerint nagyon kedvelem őket.

A baháí vallás, amelynek követője vagyok, az iszlám ból vált ki, és akármennyire elítélik a muszlimok a baháí-okat, én úgy tekintek az iszlámra, mint a baháí vallás szülőanyjára. Ezért ha az iszlámot szidják, az nekem olyan, mintha a tulajdon édesanyámat szidnák, és legszívesebben jól beverném az illető képét, de nem tehetem meg, mert ezt tiltja a vallásom. Akkor sem vághatnék senkit pofán, ha valóban az édesanyámat szidná valaki.

Ha Mohamedet szidják, az nekem olyan, mintha a kedvenc nagybácsikámat ócsárolnák


Ha Bahá'Ulláh-t szidják, a z nekem olyan, mintha az édesapámat szidnák, és sz a legnagyobb próbatétel nekem, mert a legjobban Istent szeretem ezen a világon,második helyen édesapámat, és édesanyámat, a tesómat, harmadik helyen Bahá'Ulláh Prófétát szeretem ezen a világon.

Bahá'Ulláh Próféta igen nagy tisztelettel ír Isten valamennyi prófétájáról, többek között Jézusról,és Mohamedről is, és azt tanította híveinek, hogy Ábrahámot, Krisnát, Buddhát, Mózest, Zoroasztert, Jézust, és Mohamedet egyaránt fogadják el, mint Isten prófétáit, mert ők mind Isten megnyilvánulásai,és az általuk hozott törvények érvényesek voltak bizonyos törvénykorszakokra, és arra tanít minket, hogy toleránsak legyünk valamennyi vallás irányában.

Van már több baháí ismerősöm, és az a tapasztalat, hogy azok az emberek, akik muszlimok voltak, és úgy lettek baháí-ok, példamutató életet élnek, és mindenkinél jobban át tudják adni a baháí hit lényegét, Isten erre a törvénykorszakra szóló üzenetét.

Azt is megköveteli híveitől Bahá'Ulláh, hogy legyenek barátsággal minden vallás követői irányában, és ez sajnos nekem nem mindig sikerül.

Ha valaki arra érez kényszert, hogy az iszlámot szidja olyan emberek miatt, akik ezt a csodálatos vallást eszközként használják fel gonosz céljaik/tetteik igazolásaként, annak javaslom, hogy ne csak a Koránt, meg különböző Korán-értelmezéseket olvasson, hanem beszéljen személyesen muszlimokkal, de ne a vallásukról, hanem úgy általában mindenről, hogy lássa, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más jó, és rossz tulajdonságokkal együtt. Ha erre nincsen lehetősége valakinek, akkor ajánlanék egy honlapot, ahol nagyon kedves muszlim emberkék szoktak írogatni: néha ők is veszekednek egymással, de írásaik alapján nagyon kedves embereknek tűnnek, és nagyon jól tudom, hogy ez egyáltalán nem olyan, mintha személyesen beszélne valaki velük, de nekem akkor is szimpatikusak ezek az emberek annak ellenére is így van e z, hogy tudom, hogy ők soha nem barátkoznának velem, ha m,egtudnák, hogy én baháí vagyok, de nem is tervezem, hogy barátkozzak velük, hanem csak ezt a honlapot olvasgatom. Mert ha Isten úgy dönt, hogy össze kell barátkoznom egy muszlim emberrel, akkor úgy is lehetőséget fog arra adni, hogy összebarátkozzak egy ilyen emberrel, ezt erőltetni nem fogom, de az alább bemásolt honlapot 2011-ben nagyon sokat olvasgattam, mert érdekesnek találtam, és szimpatikusak az ott írogató emberek, és néha megnézem, hogy írtak-e oda újabb dolgokat, és ezzel is mutatom Isten felé a szolidaritásomat a muszlimok irányában, és ennek akkor is van értelme, ha ők nem tudnak arról, hogy velük valaki szolidáris, mert nem embereknek kell megfelelni, hanem Istennek.


Az alábbi honlapot ajánlom mindenkinek, aki kényszert érez arra, hogy az iszlámot ócsárolja, hátha ez a kényszere e honlap olvasásakor lecsendesedik, és ha valaki nagyon bátor, akár e-mailben is felteheti a honlap üzemeltetőinek a kérdéseit, biztosan normális hangnemben fognak neki válaszolni.

Itt van a link: www.iszlam.com

Kívánom, hogy béke legyen mindenki szívében, aki e soraimat olvassa.

Sok szeretettel ölel mindenkit: Napirai

2012. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

# 9/11

nem a béke vallása, hanem a jellemed tükre

minden vallás tartalmaz erőszakot, csak a mértékük más. a korán konkretizálja, hogyan kell büntetni és megbocsátani, mondhatni a törvény és a vallás egysége, bár ez nem meglepő, régen a törvények és az uralkodók "az égből jöttek".

nem tudom mi volt mohamed foglalkozás, de ez azt hiszem lényegtelen.


# 10/11

1

az egyiptomi szövegek meg ie 2300 előtt keletkeztek, a zsidók sok elemet átvettek az egyiptomi hitvilágból, innentől nem kérdéses, melyik az isteni ihletésű.


2

koppintás vagy sem, ez a koránban van


3

a kijelentéseid alátámasztásához várom az idézeteket a koránból. valószínűleg egyet sem találsz.

abban viszont biztos vagyok, hogyha találnál is ilyet, tudok olyat másolni, ami az ellenkezőjére kötelez.

a dzsihád belső törekvést jelent, a helyes muszlimmá válás része. nem jelent harcot, nem hangzik hasonlóan és még etimológiailag sem áll közel a "harc" szóhoz, egyszerű félrefordítás és szélsőséges tevékenységek miatt terjedt el

a sarija emberi törvény, nem a korán része


4

igen, nem kötelező kövezni, a halál neme szabadon választható:

„És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.” [3 Móz. 20,13.]


gondolom ezt is elferdítették

alapvető tény: a biblia nem az újszövetséggel kezdődik

nézzünk pár békés szerető idézetet a bibliából:

"Hogyha valamely papnak leánya vetemedik paráznaságra, megszentségteleníti az ő atyját, azért tűzzel égettessék meg. "


szerencsére a keresztények nem üldözik a hitetleneket:

"És ha valaki nem keresné az Urat, az Izráel Istenét, megölettessék kicsinytől fogva nagyig, úgy a férfi, mint az asszony. "


szerencsére nem köveznek senkit halálra:

"Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál. Így tisztítsd ki közüled a gonoszt. "


nézzünk egy kis szeretetet az újszövetségől:

"27. Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

28. És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

29. A kik teljesek minden hamissággal, paráznasággal, gonoszsággal, kapzsisággal, rosszasággal; rakvák, írigységgel, gyilkossággal, versengéssel, álnoksággal, rossz erkölcscsel;

30. Súsárlók, rágalmazók, istengyűlölők, dölyfösek, kevélyek, dicsekedők, rosszban mesterkedők, szüleiknek engedetlenek,

31. Balgatagok, összeférhetetlenek, szeretet nélkül valók, engesztelhetetlenek, irgalmatlanok.

32. Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképen cselekvőkkel egyet is értenek."

tehát nem csak azt kell megölni aki ezeket teszi, hanem aki egyetért velük.


szerencsére a keresztények nem utálják a zsidókat, jézus így beszél hozzájuk:

"Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai, miképen kerülitek ki a gyehennának büntetését? "

"Hogy reátok szálljon minden igaz vér, a mely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek. "


gyakorlatilag a fentiekből látszik, hogy sem a koránt, sem a bibliát nem ismered, de egyből ítélkezel mások felett. ez tipikus "keresztény" viselkedés

2012. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

# 11/12

"Annyiból értelmetlen a kérdés, hogyha valaki követ egy vallást, és azzal teljese mértékben meg van elégedve, és meggyőződéssel hiszi, amit hisz, akkor nem fog azon gondolkodni, hogy egy másik vallás követője legyen."


ezzel tökéletesen egyetértek

2012. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

@ 12:


< gyakorlatilag a fentiekből látszik, hogy sem a koránt, sem a bibliát nem ismered, de egyből ítélkezel mások felett. ez tipikus "keresztény" viselkedés >


Tévedések sorozata.

Amiket leírtál, abból az látszik, hogy te nem ismered alaposan a Bibliát; ha olvastad is, nem érted.


Azt pedig hol is állítottam, hogy olyan nagyon ismerném a Koránt? Sehol.

A 3. pontban szereplő állításokat vagy külső források alapján tettem, vagy - mint jeleztem is - személyesen hallottam iráni muszlimoktól.

Az "ítélkezés" szó bizonyára mást jelent neked, mint a Biblia szerint, és nekem nem szokásom ítélkezni mások felett.


Viselkedést és egyebeket viszont szoktam kritizálni, neked is jeleztem már máshol; most akkor hozzáteszek még egyet, ami a minden-lében-kanál stílusodon felül nem tetszik: Legalább a többi válaszolót megtisztelhetnéd azzal, hogy a helyesírási szabályoknak megfelelően írsz, ha már saját igényed nincs erre. A tulajdonnevek nagybetűvel kezdése, sorszámok és rövidítések után a pont kitétele elemi követelmény, már az általános iskola 1. osztályában. Előre is köszönöm a többiek nevében is.


1. Az előző felvetésed tárgya a Biblia és a Korán volt, erre válaszoltam.

Ha bele akarod keverni az egyiptomi szövegeket, akkor tedd azt pontosan, azaz konkrét idézetekkel.

De ezek sem befolyásolják a végeredményt, mivel Istennek (Él Saddai, Adonai, JHVH), aki a Biblia könyveiben adott kijelentést saját magáról, semmi köze az egyiptomi hitvilághoz. Sőt, ellenkezőleg.


2. Nem mondtam, hogy nincs ott. Nem tudom, mit kell ezen rugózni.


3. Nem érdekel annyira a téma, hogy utánakeressek az idézeteknek. Fentebb írtam erről, ennyi nekem elég. A muszlim családokkal pedig már nincs kapcsolatom, hogy egyszerűen megkérdezhetném őket, mivel rég visszamentek Iránba.


Ha a dzsihád szerinted belső törekvés, akkor miért hívják maguk a muszlimok is "szent harcnak" az erőszakos hittérítő tevékenységüket, melynek bizonyos területeken olyannyira része a terrorizmus, hogy a megvezetett vallásos tömegek dicsőségnek tartják a sahibbá válást? Nekem kicsi gyerekek szájából éppoly rémisztő azt hallani, hogy sahibok akarnak lenni, mint az öngyilkos terroristák szüleitől azt, hogy az milyen frankó dolog is volt...

Van ennek köze esetleg ahhoz, hogy úgy hiszik, előbb-utóbb az egész világon mindenki muszlim lesz, azaz ők csak nyerhetnek? Szerintem van, hiszen 72 szüzet ígérnek nekik a Paradicsomban (tudomásom szerint nem a Korán, hanem valamelyik másik irat).

És mi a helyzet a zsidó néppel való ellenségeskedésekkel, amiknek szintén jó táptalajt adnak a saját történeteik, mint pl. a gharkad-fás sztori?

A sarijá pedig nem a Korán része, rendben, de teljes mértékben azon alapul. És tényleg érthetetlen, hogy milyen alapon akarják az állami törvények fölé helyezni kisebbségben levő muszlimok európai városokban.


4. A kereszténységről és az Újszövetségről volt szó, onnan kértem idézetet.


4. 1 A beidézett 3. Mózes _ószövetségi könyv_, ill. az utána levő jelöletlen idézetek is. Akkor megismétlem: Az Újszövetségből mutass olyan részletet, amely szerint a keresztényeknek bárkit is meg kellene kövezniük vagy egyéb módon megölniük.


4. 2 Az első újszövetségi idézeted azt mondja: "méltók a halálra", de sem ott, sem más helyen nem írja, hogy meg kellene ölni őket bármilyen módon is, így a következtetésed téves. A felsorolás néhány példát tartalmaz arra, hogy a törvény alapján mi minősül bűnnek, azaz halálra méltónak; viszont az Újszövetség lényege pontosan a kegyelmi időszakról szól: Jézus Krisztus váltsághalála miatt már nem a törvény alatt vagyunk.


4. 3 A következő idézeted - itt most pótolom a mulasztásodat: Máté evangéliuma 23. fejezet 33. és 35. versek- , kiváló példa arra, hogy a szövegösszefüggésből kiragadott részekkel többnyire baj van. Mutatom a lényeget a fejezet 29. verséből, ami így kezdődik: "Jaj néktek, képmutató írástudók és farizeusok!"

Folyamatosan hozzájuk beszélt Jézus, még az általad idézett versekben is, _nem_ pedig a zsidókhoz úgy általánosságban, és a képmutatást vetette a szemükre, nem mást. Nem mellesleg emberként Jézus maga is zsidó származású volt, ill. a zsidó vallás előírásainak megfelelően élt.


Remélem, így már érthető.

2012. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 14/14

"Azt pedig hol is állítottam, hogy olyan nagyon ismerném a Koránt? Sehol. "

köszönöm, hogy helyettem érvelsz. oktasd ki még az atomfizikusokat, a mentősöket biológiából, mondd meg a frankót :)


ha már érvelni nem tudsz, köss bele az írásmódomba


nincs kedvem végigolvasni, unom már a sok hülyeséget, felőlem azt hiszel amit akarsz

csak ki kellett igazítanom a dolgot, mert a keresztények általában elég beképzeltek

2012. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, de erre már csak ezt tudom reagálni:


[link]


Minden jót neked. :)

2012. ápr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

04-12 10:59

erről tudnál nekem súrát is mutatni ? vagy csak okoskodsz mit mindenki ezen az oldalon ( tisztelet a kivételnek )

2012. ápr. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből,de aki(k) szerint a Korán arra buzdítja a muszlimokat,hogy öljék meg a keresztényeket és a zsidókat ,az be tudna másolni erre vonatkozó részeket?

Tényleg nem bántásból,csak kíváncsi vagyok,mert én egyetemi és egyéb tanulmányaim során mindig azt hallottam,hogy az Iszlám vallás toleráns a kereszténységgel és a judeizmussal szemben,mert szintén monoteista vallások,és van több közös pont is...Az,hogy vannak iszlamisták,akik gyilkolják a más vallásúakat,az nem jelenti azt,hogy ezt a hitük követeli meg tőlük,ők fanatikus emberek,akik elferdítik a Koránt,és felhasználják a saját céljaik érdekében.

Olyan emberek is vannak,akik a keresztény vallást értelmezik másként...Tudunk olyanról,hogy a kereszténység nevében embereket öltek...És ettől nem minden keresztény gyilkos,sőt!

De lehet nekem nincs igazam,és nem akarok lehurrogni senkit!

(Egyébként nem vagyok muszlim,de kereszténynek sem vallom magam,így úgymond kívülálló vagyok :) )

2012. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
úgysem tudnak idézni, mert nem ismerik a koránt, ha meg igen, kiragadnak 1 sort belőle és nem tekintik át a kontextust. de nem ismerik a bibliát sem, és nem tudják, hogy ilyen alapon minden keresztényt le lehetne terroristázni meg boszorkányégetőzni.
2012. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!