Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a buddhista...

Mi a véleményetek a buddhista meditációs összejövetelekről? Teljesen beszippantják az embert, vagy van valami értelme az egésznek?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van olyan ismerősötök, aki mentálisan sérült ember és a buddhisták "megtérítették" és beavatást kapott, mi lett a következménye? Hogy lehet kihozni valakit egy ilyen közösségből?

2012. febr. 27. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bántanak senkit a buddhisták. Nem egy agresszív népség. És el is engednek bárkit, aki nem akar közéjük tartozni.
2012. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem szimpatikusnak tunik a vallasuk, tiszta tanitas. Nem hinnem, hogy eroszakosak, egy ismerosom taborban volt, es nagyon szep elmenyei maradtak. Vannak indiai, es azsiai Buddhista ismeroseim, de nagyon normalis emberek, s nem eroszakosak pl., tehat szivesen beszelnek, adnak informaciot, ha kerdezel a szokasukrol pl., de nem eroszakoskodnak, vagy kernek arra, hogy kovesd a vallasukat pl.
2012. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És kérhetnek érte pénzt? Mert egy beavatás 30 ezer forintba került a páromnak. És ez csak az első szint.
2012. febr. 27. 17:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden vallás szabadáras. Aki oda akar tartozni és a szertartás pénzbe kerül, az tudomásul veszi ezt. Fizet és elfogadja vagy nem fizet és elmegy onnan.
2012. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát az gáz, hogy pénzt kérnek.
2012. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A buddhizmusban nincs szint. A 30000 Ft az túlzás, persze attól függ, hány napos, kb. 5-6 ezer szokott lenni naponta.

Ebből fizetik a Tanító utiköltségét, szállását, stb., és a szerzeteseknek gyűjt, hogy fennmaradhasson a kolostor.

Ahhoz, hogy egy hagyományvonalhoz kapcsolódni tudjon, kell legalább egy beavatás.

Esélyes, hogy ahol volt, az nem is buddhizmus, vagy valami nagyon hamis valami.

Melyik irányzatról van szó?

2012. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy fél órás meditáció közben kapta a beavatást. És lesz még egy második szint is, ami szintén 30 ezer forint. Az már arról szól, hogy te magad is gyógyíthatsz másokat.
2012. febr. 27. 18:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen irányzat.
2012. febr. 27. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Drága az nem buddhizmus, hanem **, és az tényleg egy pénznyelő automata társaság. Állítják, hogy van köze valami tibeti buddhizmushoz, de ennek semmi alapja nincs, csak azért mondják, hogy eladhatóbb legyen.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A magam reszerol nem tudom ezt igy elfogadni, hogy egy fel oras beavatas, tehat 1.5 ora eleg egy embernek ahhoz, hogy kepes legyen mas embereket meggyogyitani! Egy tisztanlato, erzo, vagy mas gyogyitoknak is rengeteg belso munkajuk van abban, hosszu ido kellett ahhoz, gyakorlat, hogy eljussanak odaig, hogy mar gyogyitnak, de egy sima beavatas?
2012. febr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!