Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme annak, ha valaki...

Mi értelme annak, ha valaki önkínzást végez magán a kereszt előtt, pl. megkorbácsolja magát, szöges övet vesz fel?

Figyelt kérdés
Pl. a Da Vinci kód című filmben láthatunk ilyet, valamint A katedrális sorozatban. Az egésznek mi értelme? Átéli Jézus szenvedéseit? Ez miért elfogadott dolog? Vagy mi ez az egész pontosan? Mi a jelentősége?
2012. jan. 25. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A középkorban volt ez a szokás. Igen,átakarta élni Krisztus szenvedését.

Ma már legfeljebb a mazochisták csinálnak ilyeneket.

2012. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ennek semmi értelme. Butaság és ellentétben áll a Biblia tanításával és Isten akaratával is. A Da Vinci kód egy film, kb annyira is kell komolyan venni, sztem a Harry Potter után sem próbáltál meg a seprűn lovagolni vagy a bkv helyett a kandallón át eljutni a munkahelyedre. Kb ennyi köze van a valósághoz.
2012. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A "sötét"középkorban" használták,ahogy első válaszoló írja, így akartak a bűneikért vezekelni. Ez teljesen ellentétes a Bibliával, ami kimondja, hogy az ember nem tudja megváltani saját magát a bűneitől, csak Krisztus áldozata képes erre,kegyelem által.

(előző válaszoló voltam)

2012. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A középkorban volt elterjedt szokás de Európában kissebb vallási csoportoknál még ma is jelen van.

De pl. a Fülöp-szigeteken a mai napig keresztre feszítenek embereket(önként vállalják), hogy átéljék Jézus szenvedésit.

2012. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
semmi.butaság.
2012. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem csak Jézus szenvedéseinek átélése a cél hanem egyrészt a bűnökért való vezeklés másrészt a megtisztulás. A középkorban ez igen elterjedt gyakorlat volt, elég ha elolvasod pár szent legendáját. Az újkorban már nem szabhatja ki a pap penitenciaként a verést, de az önkorbácsolás és a szöges öv (cilicium) használata ma is jelen van a katolikus egyházon belül. Ha az ember kicsit utánaolvas elejtett félmondatokból ez azért elég jól kiderül. Itt van pl. egy cikk a Da Vinci kódban is emlegetett Opus Dei mozgalom egy tagjáról:

[link]

Ezen túl mai szerzetesek saját magukról írt dolgaiban olvastam erről néha + valahol azt is olvastam, hogy az előző pápa is ostorozta időnként magát. Ez náluk egy teljesen elfogadott több száz éves gyakorlat.

2012. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Antimod ***** válasza:

"a Da Vinci kód című filmben láthatunk ilyet"


Az egy szekta volt, a test vágyait próbálták ilyen formában kordában tartani, mások pedig vezeklés miatt választják. Szerintem értelmetlen túlzás, a jótettek határozzák meg egy ember szellemiségét és lelki értékeit, nem az önsanyargatás. Aki csak így tudja magát kordában tartani, annak szerintem nem sok önfegyelme van.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egésznek mi értelme? -nincs értelme

Átéli Jézus szenvedéseit? -szeretnék átélni

Ez miért elfogadott dolog? -mert nem bűncselekmény

Vagy mi ez az egész pontosan? -stigmata

Mi a jelentősége? -a hit kimutatása


Ez nem egy elítélendő dolog és nem is követendő. Aki átakarja élni az kínozza magát, de ez nem kötelező.

2012. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

úgy gondolják, hogy mivel Jézus helyettük szenvedett, nekik is szenvedniük kell, úgy hiszik, hogy ez a minimum...

az én véleményem viszont az, hogy Jézus azért szenvedett helyettünk, hogy nekünk ne kelljen. nem hiszem, hogy azt várja el tőlünk, hogy mi is szenvedjünk.

ha egy apa ellöki a fiát egy vonat elől és őt üti el a vonat, akkor nem azt várja a fiától, hogy ráébredjen, hogy igenis őt kellett volna elütnie a vonatnak, ezért legyen bűntudata és ugorjon egy vonat elé... Viszont a fiú egész életében hálás lesz (normál esetben) az apjának az önfeláldozásáért és tudni fogja, hogy az apja nem azért tette ezt, mert bármit is elvár cserébe, hanem mert annyira szerette, hogy inkább ő szenvedett helyette.

én így látom ezt a kérdést, de lehet, hogy tévedek...

2012. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mulder614 ***** válasza:

Ennek semmi értelme. Ugyanis Jézusnak azért kellet ezt elszenvednie mert Ő a megváltónk, értünk halt meg hogy örökké élhessünk.

Csak a Jézus megváltó senki más nem lehet ebben szerepben, ezért felesleges az önkínzás.

Ehelyett hinni kell, és kimutatni az értékelésünket a váltságért.

János 17:3 "(János 17:3) Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."

2012. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!