Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet, hogy Jézus már a...

Hogy lehet, hogy Jézus már a szenvedés történet kezdete előtt átvitt értelemben használta a Kereszt szót? Hogy érthették meg akkor, mit ért ez alatt? (bibliai vers lent)

Figyelt kérdés

"Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem."

Mt 16, 24; Mk 8, 34; Lk 9,23



2012. jan. 16. 17:01
 1/5 anonim válasza:
0%
Jézus a tisztességes és bölcs emberi élet allegóriája. Ha lealacsonyítod egy valós személlyé, nem fogod érteni a tanításait!
2012. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán onnan,hogy a keresztre feszítést már akkor is alkalmazták kivégzésként,és az elítélteknek ugyanúgy cipelniük kellett a keresztet,mint neki.így az emberek ismerhették ezt a dolgot.

vagy nem szó szerinti a fordítás.

2012. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mivel Júdea akkor már évszázadok óta római uralom alatt volt, gondolom nem egyszer láthattak a zsidók keresztrefeszítés általi kivégzést, hiszen ez akkor bevett szokás volt. Nyilván ismerték az emberek a keresztfa vállon vitelének metódusát, amivel még jobban kínozták az elítéltet. Vagyis érthető volt mindenki számára, hogy ezzel a nehézségek elviseléséről beszél Jézus.

2012. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó vacsoránál foglalta ezt össze szerintem Jézus.


Ez az én testem, melyet megtörtem, így tegyetek ti is, törjétek meg a testeteket másokért, az én emlékezetemre.


Aki felvette a válára a keresztet, hová ment? A halálba. Nem az a lényeg, hogy nehéz volt, hanem egy halálraítélt volt, aki ment a vesztőhelyre. Azt is mondhatta volna, hogy aki nem veszi fel a terhet a válára, de nem ezt mondta. Még csak semmi ilyesmit sem.


Adjátok oda magatokat másokért.


Mi a legnagyobb problémája annak, aki a keresztet viszi? Hogy nehéz. Jajjj....de nehéz. Egy fenét. Az, hogy pár perc múlva oda lesz szegezve rá, és pár óra múlva kínok közt fog meghalni...

2012. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes elolvasni a teljes szakaszt a Mt. 16:21-28-ig mert egységes egészet alkot. A 21. versben ezt olvassuk:

"Ettől fogva kezdte Jézus jelenteni az ő tanítványainak, hogy neki Jeruzsálembe kell menni, és sokat szenvedni a vénektől és a főpapoktól és az írástudóktól, és megöletni, és harmadnapon föltámadni."


Itt szólt Jézus először nyíltan arról, hogy mi vár rá Jeruzsálemben. Szava prófécia volt: nemcsak az tartozik hozzá messiási küldetéséhez, hogy feltámad a halálból, hanem az is, hogy ismeri a halálba és azon túl a feltámadásra vezető útját is. Pétert még mindig népe hamis váradalmai kísértették: ezek nem tudták összeegyeztetni a halált a Messiás isteni küldetésével (vö. ApCsel 26:23). Bizalmasan, de egyben fölényesen rendreutasította Jézust, amikor messiási küldetésének erről az oldaláról szólt. De Jézus kíméletlenül leleplezte, Péter szavainak hátterét: aki nem Isten dolgaival törődik, hanem emberi szempontok szerint ítél ebben a kérdésben, az a sátán szolgálatában áll. Túl ezen a tanítványoknak azzal is le kellett számolniuk, hogy Jézus útja lehet egyedül az ő útjuk is.


A kereszthordozás képe már sokkal korábban megjelenik: Mt. 10:38 "aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám." Ez az önmegtagadás magatartására hívta fel figyelmüket. Mindezt a kereskedelemből vett képpel foglalta össze: a legnagyobb nyereség is kevesebb, mint maga az élet, mert aki az életét elveszti, az a nyereséget sem élvezheti. Különben is: mindenki kész minden árat megfizetni, ha az életét akarja menteni. A mennyei élet megfizethetetlen, ezért érdemes mindent kockára vetni. A végső ítéletben kiki a maga számítása és életfolytatása alapján áll majd helyt.


A keresztrefeszítés egyébként már az Ószövetségi próféciákban is megjelenik, lásd pl. a 22. zsoltárt...


Üdv. Péter

2012. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!