Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus 5 szabalyabol a...

A buddhizmus 5 szabalyabol a 4. -en mit ertenek, a helytelen szexualis gyakorlaton?

Figyelt kérdés

"Buddha öt szabályt adott a világiaknak. Ezek a következők:

...

4. Ne folytass helytelen szexuális gyakorlatot."

Ez mit jelent, mi helytelen?



2012. febr. 13. 21:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
10%

Ezt nem csak Buddha adta. Ez minden vallásban megvan főként a keletiekben.

Minden, ami nem gyermeknemzéscéljából történik helytelen.

2012. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi előző, ostobaságot írsz.

Apácával, szerzetessel, kiskorúval, akinek férje / felesége van, stb.

Én buddhista vagyok, de nekem több minden belefér a negyedik fogadalomba, ami a keresztényeknek nem.

2012. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Azt jelenti, hogy ne vágyból szexelj, hanem vágy és érzelmek nélkül. Testi-lelki egyesülés céljából, mégpedig azért, mert ez még gyakorlatnak is jó abból a szempontból, hogyan azonosulj a "mindenséggel", plusz gyermeknemzés ugye, tehát spontán, ösztönösen.


a kereszténységben a "Ne paráználkodj." parancsolat felel meg ennek.


a helytelen tehát az, amikor szexuális vágyunk kiélése végett szexelünk valakivel, mivel ekkor saját kis érdekünket akarjuk csak kielégíteni, ami kőkemény önzés, a buddhizmus pedig a szeretetre, a feltétel nélküli szeretetre tanít, akárcsak a többi vallás.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%

persze ha a saját kitalációdat követed abba minden belefér amiben örömödet leled.

Tejesen világos a kijelentés, ráadásul az összes létező hiteles vallás és teológiai nézetben benne van. Ami igencsak hitelessé teszi az önmegtartóztatás szükségességét. Szabályozott életvitel. Szex csak gyereknemzés céljából a feleségeddel senki mással. Nincs kézimunka, matatás stb. A nőket anyánkként tiszteljük s nem eszközkén használjuk.

Ha ez vegyes érzéseket kelt benned örülj neki hisz láthatod mikkel kell szembenézni magadban magaddal.

2012. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzelmek nélkül szeretkezel, akkor pszichopata vagy szociopata vagy.

Az tény, hogy a vágyból indul ki minden, de nem azzal van gond, hanem a ragaszkodással és az önzéssel, aminek az eredménye a féltékenység.

A másik meg ne akarja már belemagyarázni a nézeteit a buddhizmusba, amikor fogalma sincs róla.

2012. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó.


a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, ergo személyes érdek betöltése. a buddhizmus arra a tudatállapotra ösztökél, melyben az egyén a mindenséggel azonosítja, amikor nem érez semmiféle elválasztást, tehát a hiány megszűnik.


érzelmek nélkül szexelni egyenlő ösztönösen szexelni-

ilyenkor, ha mindkét fél képes ezt megtenni az aktus idejére, nemcsak testi, de szellemi egyesülés is megtörténik, ami gyakorlásnak is megfelel, azon dolog gyakorlásának, hogyan egyesüljünk a mindenséggel.


a buddhizmus eredetileg a vágyaktól és a ragaszkodástól való megszabadulásra tanít filozófiájával, s e két dolog az önzésen alapszik.


ui.: nem azért állsz neki szexelni mert hiányodat akarod betölteni, hanem megteszed azt spontán, gondolkodás nélkül.


üdvözlettel

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

LastOne.Left, most nem ertelek... :(

Ertem amit az 1. es 2. akar mondani: sok vallas szerint nem a nemi ösztön a bünös, hanem Isten arra figyelmeztet, hogy uralkodni kell e vagy felett. (Ennyiben ugyanazt mondjak;)

Az 5. valasz lenyege is oke: sztem is mindennek a mozgatorugoja a vágy, es a kapcsolatokban a ragaszkodas, önzes, feltekenyseg okozhat gondot. Ha a vágy, a celjaink a partenerrel összehangolhatok, akkor sztem sincs ezzel gond a kapcsolatban.

2012. febr. 14. 22:06
 8/30 A kérdező kommentje:

Most nem ertem, LastOne.Left, es nagyon szeretnem megerteni, amit irsz!

"a buddhizmus eredetileg a vágyaktól és a ragaszkodástól való megszabadulásra tanít filozófiájával, s e két dolog az önzésen alapszik." - ezt meg ertem.

De szexelni vágy es erzelmek nelkül (azaz ösztönösen, spontan)???

3 oldalrol is megközelitettem, egyikröl sem ertem. :(


1.

Probaltam utananezni fogalmaknak, h csak nem mast ertünk a szavakon, vagy mi van itt...

A legtöbb cikk ugy irja, hogy a nemi ösztön, nemi vágy - ezek a fogalmak ugyanazok, pl.:

[link]

Ösztönröl a wikipediabol:

"Az ösztön egy bizonyos izgalmi állapotból eredő pszichikus energiamennyiségként képzelhető el, ami feszültséget kelt a lelki szerkezetben. Freud elmélete szerint a feszültség kínérzettel jár a lélek számára, ami arra törekszik, hogy önmagát nyugalmi állapotba hozza. Az ösztönt tehát ki kell elégíteni, hogy energiája levezetődjék."

Ha igy van, akkor az ösztönt mar önmagaban egy önös erdek vezerli!! Ha ez igaz, akkor az önös erdek kielegitesenek vagya nelkül LEHETETLEN szexelni! Tehat?


2.

Hogyan lehet spontan, teljesen vágy es erzelmek nelkül szexelni? Ha spontan, annak is kell hogy legyen egy mozgatorugoja! Ok es okozat. Mi az oka a spontan szexnek?

(Sztem mindennek egy vágy az oka, tehat mindenhogy a vágyunk kielegiteset is belevisszük a szexbe!)


3.

Kicsit ugy tünik, egy ferfi nezöpontjabol irtad le (?), hogy nem "hasznaljuk" a nöt az önös vagyaink kielegitesere, hanem a masiknak is akarjunk örömet okozni, es ily modon a szex celja az egyesüles-elmeny. Ez igy rendben is van, csakhogy van ez a közismert különbseg ahogy a szexet egy ferfi es egy nö megeli:

[link]

(Röviden, ha nem akarsz raklikkelni, de megjegyzem, biztos van jobb cikk is, ami a különbseget összeszedi, a lenyege: "a férfinak szex kell, a nőnek szerelem", pl.:

"A hölgyeknél a legtöbb esetben a szex egy kapcsolat része, míg a férfiak ezt külön tudják választani. Ezért van az, hogy a férfiak szerelem nélkül is bármikor hajlandóak a szexre. A másik nem képviselőinek esetében ez ritkábban igaz, nekik általában érzelmi töltetre is szükségük van ahhoz, hogy lefeküdjenek valakivel."

"A férfiakat a változatosság vezényli, a nőket a biztonság.")

Tehat egy nö sztem sosem "hasznalja" a ferfit a vagyai önös kielesere, egyszerüen biologiai okokbol nem is kepes erre! Nekem legalabbis, es sztem minden egeszseges nönek erzelmek nelkül nem megy, erzelmek nelkül a testünk nem ugy reagal, nem lesz nedves...stb. Akkor egy nöre ez a buddhista szabaly hogyan vonatkozik?

2012. febr. 14. 22:12
 9/30 anonim ***** válasza:
A buddhizmus is egy magas szintű tudatosságra tanít. ebbe nem fér bele sem az ösztönélet se a spontán gondolkodás nélküli cselekvés. nem csak szexuális téren (tudatmódosítók, pia, cigi, szex, s minden ami hatást gyakorol az elmére). Szépen le van fektetve az irányvonal, ha ettől eltérsz, nem követsz hanem a saját fejed után mész akkor elveszel. Szubjektív látásmód vs objektív látásmód. pofon egyszerű
2012. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

kérdező. :)


Persze, hogy nem érted. Azért mert a vágy és az ösztön közé egyenlőség jelet húzol, azt persze nem tudom milyen megfontolásból. :)


Ami a wikipédián szerepel az ösztön jelentése cikkely alatt, az a Magyar Értelmező Kéziszótárban ugyanúgy megtalálható, de a VÁGY jelentéseként. Ezt is írtam le az előző kommentemben. Így hangzik: A VÁGY hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés.

Az ösztön jelentése a Magyar Értelmező Kéziszótár szerint ember esetében. Valamely cselekvésre irányuló belső indíttatás. Belső sugallat, sejtelem. S mindez lelki trauma nélkül, mert ha lelki traumával járna, bizony oda lenne írva...


Mint láthatod, hatalmas különbség van a vágy és az ösztön között, és simán lehet vágy nélkül szexelni...Az oka pedig nem személyes érdek, vagy egy hiány kielégítése, egyszerűen érdek nélkül teszed meg, az a bizonyos belső indíttatás által, ami nem győzköd, nem követel, nem emészti a lelked...s megjegyezném, a nagy bölcsek ezt a belső indíttatást nevezik intuitív megnyilvánulásnak, vagy belső meglátás általi cselekvésnek, és mindig a közhasznot szolgálja, hiszen azért ösztönös, mert a Természettel való, míg a vágy, főleg annak kiélése személyes érdek betöltése, ami közben más érdekeit háttérbe szorítjuk, tehát elkövetjük az önzést.


A harmadik megközelítésedre pedig csak annyit mondanék, hogy nem jó ötlet általánosítani, ugyanis egy pillanat alatt mondok neked ellenpéldát arra, hogy egy nő használja férfit szexuális vágyaira kielégítésre...:D

Ráadásul, és most lehet megrökönyödsz, de én nem arról beszélek, hogy magamnak is örömet szerzek meg a másiknak is, és ekkor jön létre az egyesülés...ekkor még mindig alá-, felérendelés van, hiszen egyik esetben az ő hiányát elégítem ki, és így örömöt okozok, ami nem boldogság, vagyis alárendelem magam neki, a másik estben pedig felé, mivel akkor saját örömöt veszek előtérbe. Ha pedig közös örömszerzés céljából csinálom, akkor is még mindig egy hiányt akarok pótolni, és azért, mert az örömre van hiányom...ami megint csak önzés, és az alá-, felérendelés pedig nem egyenlőség, azaz egyesülés nem jön létre helyesen.

Abba pedig most nem mennék bele, mi az a szerelem(ha érdekel beszélgethetünk róla)...meg az érzelmek nélkül a nőnek nem megy téma...tényleg nem jó általánosítani, de ha te mereven ragaszkodsz ehhez, akkor végül is bármit írhatok, nem fogod tudni elfogadni. De azért megsúgom, hogy a Nőnek is megy...a Testi folyamatok a személyi tudat jelenléte nélkül is működnek, de természetesen ezeket lehet korrigálni tudatosan, nem tagadás. :)


ui.: bocsi ha kicsit hosszabb lett, bízom benne sikerült egy-két dolgot helyrerakni. s ha érdekel, akkor leírhatom miért is hajlamos az ember vágyni...:)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!