Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A piercing bűn?

A piercing bűn?

Figyelt kérdés
Meg a tetoválás,na meg ha a fülbevaló mellé szeretnék másikat?
2012. ápr. 5. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Pont most olvasom ezt a hiúságról Baji Mária Cecília által kapott Jézus Benső Élete c. könyvben:


"Miközben keresztemet hordoztam, felajánlottam az Atyának minden lépést, mindent szeretetből szenvedve el. Kértem, adjon minden testvéremnek és követőmnek ilyen érzelmeket, azaz hogy szeretettel és szeretetből szenvedjenek. Tartsa távol tőlük a hiúság és a törtetés minden árnyékát. Ne akarják, hogy az emberek jó és erényes egyéneknek tartsák őket. Sokszor kértem ezt az isteni Atyától, mert láttam, hogy ez a szenvedély sokakat félrevezet, és emiatt elvesztik jócselekedeteik és elviselt szenvedéseik minden érdemét. A ravasz ördög ugyanis, amikor nem tudja legyőzni és megakadályozni őket a jócselekedetben, minden erejével gondoskodik arról, hogy hiú gondolatokat keltsen bennük. Nagy keserűséget éreztem, amikor láttam, hogy ebben a pontban az ellenség mekkora győzelmekről számol be, és megfosztja a lelket minden érdemétől."


Utolsónak:

az még nem baj ha valaki fésülködik, de ha mondjuk minden nap 3 órán keresztül csak fésülködik az már igen :)

2012. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha ebben leled örömödet és gyönyörűséget találsz benne ,ez már rabság és ez nem tetsző dolog Istennek.Találd meg gyönyörűségedet a szeretetben és a segítségben hogy lelkeket gyógyíts ki ebből a szenvedélyből ,ez már Istennek tetsző dolog lenne.


Mert úgy van jól ahogy testedben születtél és lelkedben nem vallasz kárt.Mert nem a test által üdvözülsz hanem a Lélek által.


Béke veled!

2012. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nem bűn ,csak pogány szokások.Ha valaki keresztyén lessz ,elhagyja a pogánysághoz fűződő dolgokat.a tetoválást a Mózes második könyve is említi,hogy nem Istennek tetsző dolog.egyszerűen olvasni kell a Bibliát ,és megtudod ,hogy mi a helyes ,és helytelen(vagy rossz,bűn,stb)
2012. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha valaki szebb akar lenni, akar ne menjen el fodrászhoz, ne sminkeljen, ne húzzon ékszereket, ne öltözködjön szépen, csinosan, ne csináljon semmit, mert micsoda hiú dög...
2012. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mondjuk, ha valaki szebb akar lenni, akar ne menjen el fodrászhoz, ne sminkeljen, ne húzzon ékszereket, ne öltözködjön szépen, csinosan, ne csináljon semmit, mert micsoda hiú dög..."


Egyébként igazán szép akkor lesz valaki ha Istenhez megtérve megszabadul a bűneitől és így felszabadultan és boldoan tud élni. Ez az öröm nagyon megszépíti az embert. És ráadásul a kozmetikussal ellentétben ezért fizetni se kell :)

2012. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű téma... Részemről nem vagyok híve a tetoválásnak, rondának tartom, legyen az bármilyen. Nem is varrattam magam soha.

Nemrég viszont olvastam egy érdekes tanulmányt, amely ellentmond az általános keresztény felfogásnak (az enyémnek is...), miszerint a tetoválás tilos, ezért "közreadom" a folytatásokkal együtt:


[link]


[link]


[link]


Persze ettől még nem lesz tetkóm, mert ha megengedett is, de szerencsére nem kötelező. :D


A piercing szintén nem tetszik, esetleg egy-egy pici darab elmegy az orron, máshol nem; és az is szigorúan csak másokon. :)

A Biblia leírásaiból amúgy világosan kiderül, hogy régen szokásuk volt a nőknek az orrkarika hordása is...


Fülbevaló, hm-hm. Ez az egy, ami tetszik, néhány évig egyszerre 4-et vagy akár 6-ot is hordtam; még nem hívőként lövettem ennyi lyukat, amik persze megmaradtak, de többnyire csak 3-at vagy 4-et használtam ki közülük. (Pici karikák és pici kövesek, tehát nem a feltűnősködés miatt.)


Szerintem egy keresztény nőnek is illik ápoltan és lehetőleg csinosan járni; nem arról kellene megismerni az utcán a keró lányokat, hogy igénytelenül öltöznek, vagy hogy a lábuk soha nem látott gyantát. Mértékletesen, normálisan, józanul kell állni ehhez a témához is, mint bármi máshoz.

Ennek pedig köze nincs a plázacicák és hasonló gondolkodású lányok "szoli - műköröm - smink - hajvasi" életmódjához.


Pusszcsi. :P

2012. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!