Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A piercing bűn?

A piercing bűn?

Figyelt kérdés
Meg a tetoválás,na meg ha a fülbevaló mellé szeretnék másikat?
2012. ápr. 5. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Előbb definiáld a bűn fogalmát szerintem, mert ha nem gondolkodsz komolyan aszerint, hogy Istennek szenteled az életed, akkor felesleges önmagában halott törvényeket magadra erőltetned. Bűn az az életforma, amikor nem Istenért teszel mindent.

Egyébként a Bibliában ennyi van erről: Timóteushoz írt első levél 2. fejezet 9

"Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,

Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel."

2012. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Hát bűnnek nem bűn, de attól még ocsmány.
2012. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem bűn. Ezek csak földi cuccok.

Akkor lesz bűn, ha emiat felsőbbnek fogod magad érezni és a másikat lenézed stb... Ennek nincs köze Istenhez.

2012. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Istennek sokkal fontosabb az hogy hogy néz ki a lelkünk mint a testünk, ezért szerintem a piercing nem súlyos bűn de azért bűn:

„Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben.” (1Kor 6,19–20)


Istentől nem azért kaptuk a testünket hogy azt kijukasszuk vagy összefirkáljuk.

A piercing, fülbevaló és a tetoválás hiúságra utal. Arra hogy valaki szebb akar lenni mint amilyen valójában, ráadásul ezért még komoly fájdalmat is vállal.

2012. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó igazad van, de vannak olyan emberek, akiknek baba korukban lett lyukastva a fülök...Ők már nem tudják visszalyukasztani maguknak max annyit tenni, hogy nincs benne a fülbevaló.

Szerintem az ego nem rossz dolog. Az önszeretet. Csak az önzőség rossz. Az elsőben az lehet a baj, hogy közben megfeledkezhetünk Istenről. De ha nem így történik szerintem annyira nem súlyos.

2012. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
A másik dolog pedig, hogy "irigységet" okozhat a sok fölösleges cucc a másik embernek. De az a másik ember hibája szerintem. Na jó, rá lehet fogni, hogy ha nincs neki olyan dolga, nem lenne az illető irigy...De szerintem inkább találna mást.
2012. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem az ego nem rossz dolog. Az önszeretet. Csak az önzőség rossz. Az elsőben az lehet a baj, hogy közben megfeledkezhetünk Istenről. De ha nem így történik szerintem annyira nem súlyos."


De igen szerintem az önszeretet nagyon rossz dolog. Amikor még csak Isten létezett és az angyalok, két mondat hangzott el, ami nagyjából leírja a bukott angyalok lázadását. Elsőként a sátán szólt (aki akkor még Isten legfőbb angyala volt):

"Ki olyan mint én?" - ez a mondat arra utal hogy a sátán nagyon elégedett volt saját magával és többre tartotta magát Istennél. Önszeretetből szólt.

Erre Szent Mihály angyal válaszolt:

"Ki olyan mint Isten?" - vagyis Szent Mihály alázatosan Istenre irányította a figyelmet.

Ezzel azt akartam mondani hogy a sátán által először elkövetett bűn - az egész világon az első bűn - a hiúság volt. Innen ered az összes többi bűn is.

Persze ez nem jelenti azt hogy utálni kell saját magunkat, sőt örülhetünk is neki hogy Isten olyannak teremtett minket amilyenek vagyunk. Hálát is kell adni ezért Istennek hiszen Ő teremtett minket. De az viszont nagyon fontos hogy a gondolkodásunk ne saját magunkra irányuljon hanem Istenre és a többi emberre.

Jézus is azt mondta hogy Istent szeressük a legjobban és a többi embert, ne saját magunkat.


Az angyalokról szóló történetet innen vettem:

[link]

2012. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ment a zöld kéz:)
2012. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Honnan tudjátok, hogy Istennek nincs? :)))
2012. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Klassz válaszok. Szerintem ne fésülködj, meg ne is mosd ki a ruháid, és öltözz úgy mint egy aszexuális vénasszony, mert még a hiúság bűnébe esel.
2012. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!