Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova Tanúja lánynak...

Egy Jehova Tanúja lánynak megengedett a piercing vagy tetoválás? Pl. Köldök piercing?

Figyelt kérdés

Van rá valami szabály vagy tiltás? És intim helyre?

Jehova Tanúi is válaszoljanak! Őszintén.


2011. jan. 28. 20:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem kiközösítésre okot adó dolog, de a világ szellemét tükrözi, aki ezt akarja. Nyilván az ilyen fiatalnak (mert nem a 60 évesek szeretnének tetkót) más szellemben kezdtek el gondolkozni a szellemi célokat illetően, melyek nem csak a Tanúknál, hanem minden valamirevaló (hit)közösségben kívánatos dolgok.


És az ilyen út, nem biztos, hogy igazi megelégedéshez vezet.

A magam részéről nagyon megragadott egy, a 90'-es évekből származó Új-Zélandi film, aminek a végén a lázadó és sok problémát okozó, agyontetovált tesó, a békülés jeleként megkérdi az öccsét, hogy "akarsz-e te is ilyen tetkót?". A kisebbik azzal válaszol, hogy "köszi, nem - nekem ez belül van"!


Szerintem, ha valaki egyéniségre vágyik, akkor ne a külsőségekben keresse.

2011. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem. Én a tetoválásomat, nem divatból, vagy a világiasodás miatt csináltattam, csak kellet valami "kézzel fogható" látható dolog, amiből erőt tudok meríteni.

Egyébként már itt az oldalon is írta pár vallási fanatikus, hogy mivel az "ördög jelét magadra ne vedd" bibliai idézet a tetoválásra is vonatkozik, ez bebuktam. Pedig semmi koponya, sátánista szimbólum, vagy 666 nincs rajtam. Mindössze egy holló keltacsomókból összehozva.

Lényeg a lényeg az átlagnál sokkal hívőbb emberek, nem fogadják el a tetoválást, tán csak Isten tudja miért. Egyébként "hivatalosan" nincs ellene tiltás, de a gyakorlat mást mutat.

2011. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem a vallas a lenyeg hanem az amit Isten tanit neked.Olvasol valahol a Bibliaban tetovalasrol vagy piercingrol???Nem, es pedig azert nem mert ez nem Istentol valo dolog hanem ennek a kornak a szelleme.Azt ajanlom neked h kezd el a Bibliat tanulmanyozni,de nem bizonyos reszeket kihagyva belolle,mert azt a vallasod nem hiszi el, es akkor meglatod h Isten munkalkodni fog az eletedben es minden kerdesedre megadja a valaszt!
2011. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Erre szoktak hivatkozni a tetoválások, piercingek tiltásakor:


Leviták könyve 19. fejezet


1 Az Úr így szólt Mózeshez:

2 "Szólj Izrael fiainak egész közösségéhez és mondd meg nekik: Legyetek szentek, mert én, az Úr, a ti Istenetek szent vagyok.


...


26 Ne egyetek semmiféle véreset, ne foglalkozzatok jóslással és varázslással.

27 Hajatokat ne nyírjátok kerekre, és szakállatok végét ne vágjátok le.

28 Halott miatt ne ejtsetek sebet testeteken, és ne vagdossátok be magatokat. Én vagyok az Úr.


...


Az elejét csak azért idéztem, hohgy világos legyen, hogy egyrészt a zsidókhoz szólt, másrészt a Krisztussal ezen törvények legtöbbje felülíródott, mivel tudjuk, hogy a törvény nem igazít meg senkit, harmadrészt ezeket a törvényeket nem is lehet embernek teljességgel betartani.


Hogy ez mennyire vonatkozik a tetoválásra és a piercingre, meg egyéb ilyesmikre, az is nehéz kérdés.

"Halott miatt" - mivel régen voltak olyan szokások, amilyeneket manapság indiános filmekben látni, hogy fájdalmuk jeléül megvágták késsel az arcukat pl.

Sokszor a tetoválást is emlékül készítik halott vagy nem halott hozzátartozónak felajánlásul, emlékeztetőül. De rengeteg vallási okból készített tetoválás is van.


Nem ezek a legfontosabb dolgok sem Istennek, sem embernek.

2011. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

12:07!

Azmégnem jutott eszedbe,hogy a Biblia megírásának korában még nem is létezett tetoválás és piercing? Ennek a kornak a szelleme? Miből gondolod, hogy ha a Biblia írói előre látták volna ezt a kort, megtiltották volna ezeket a dolgokat? Olyan nem lehet betiltani, amiről nem tudnak!

Ennek a kornak a szelleme: ennyi erővel ne hordj műszálas ruhát,ne használj autót, biciklit,de még hajszárítót, sőt semmi elektromosat se....vagy tán ezek is mind az ördög művei?

2011. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradt a válaszom: nyilván tilos, mert semmit sem szabad, ami hiúságra utal. Tehát nem lehetsz szép,mert akkor már egy csábító dög vagy. Nem sminkelhetsz, nem festheted a körmödet, tehát valószínűleg piercinged és tetkód sem lehet.

Intim helyre? Ugye csak viccből tetted fel a kérdést? A jehováknál a szex egy mocskos, szörnyű, szenvedéssel teli dolog, aminek az egyetlen célja a gyereknemzés. Gondolhatod, hogy akkor az intim piercingnek (ami az orgazmust segíti elő) semmi értelme egy jehova párnál. Szerintem náluk még az orgazmus is ördögi bűnnek számít -.-

2011. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz nem a Biblia tanítását tükrözi.

Az első válaszban leírtam a lényeget. Abban az is benne van, hogy nem paragrafusszerű törvénygyűjteményeket kell betartaniuk a keresztényeknek. Ez az út tehát, már eleve téves megközelítése a dolognak!


A krisztusi alapelvek szerint "mindet szabad nekem, de nem minden használ".

Írta az egyik válaszoló, hogy neki "erőt ad" - tehát ez is lehet oka. Meg az is, hogy emlékeztessen valakit, valamire, valakire.


A nem névleges keresztényeknek ennél élőbb a kapcsolatuk Istennel és a szellemiségük erősebb annál, mintsem ilyen külső jegyekkel "erősítsék", "emlékeztessék" magukat. Leggyakrabban amúgy pedig inkább divatból teszik, vagy így akarnak "egyéniséget" kölcsönözni maguknak.


Szerintem az a válasz, hogy "nekem ez belül van", mindent tartalmaz.

2011. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"A jehováknál a szex egy mocskos, szörnyű, szenvedéssel teli dolog, aminek az egyetlen célja a gyereknemzés."


Látod, ezzel elárultad, milyen keveset tudsz a Tanúkról!

De azért osztod az észt...

2011. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Aha..osztom az észt? Ezt egy Jehova tanú mondta nekem személyesen. Akkor ki osztja az észt? Szerintem ők...és még én vagyok a pofátlan, ha három szép hangnemű kérés után mégse mennek el, ezért rájuk csapom az ajtót...
2011. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Jehova tanújaként én is cáfolom a fentebb írtakat.
2011. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!