Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova Tanúja lánynak...

Egy Jehova Tanúja lánynak megengedett a piercing vagy tetoválás? Pl. Köldök piercing?

Figyelt kérdés

Van rá valami szabály vagy tiltás? És intim helyre?

Jehova Tanúi is válaszoljanak! Őszintén.


2011. jan. 28. 20:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Persze, Tanú mondta neked személyesen!

Te úgy vagy igazi Tanúkkal kapcsolatban, mint én marslakókkal.

2011. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem muszáj nekem hinni, elég ha én tudom, amit tudok. Méghozzá azt, hogy az észt nem én osztom kéretlenül, hanem ti.
2011. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát ezt tényleg csak te tudod! Na látod, máris igazi egyéniség lettél, csak rád jellemző az iménti megállapításod rólunk.


Szex-el kapcsolatban szerintem nagyon keversz más felekezettel!

2011. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszed, hogy az volt a megállapításom célja, hogy egyéniséget faragjak magamból, vagy bebizonyítsam, hogy egyedi vagyok...

Szerintem hagyjuk ezt a meddő vitát.

2011. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én is Tanú vagyok, és ez nem igaz. Az élvezetért is lehet szexelni, csak az a lényeg, hogy ne a házasság előtt kezdd el:) Amúgy meg fülbevalója gyakorlatilag minden Tanú nőnek van, ha az lehet, akkor piercing is nyilván, de ezen még nem gondolkoztam, nekem se fülbevalóm, se piercingem, se tetoválásom:)
2011. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tényleg? Akkor ez is biztos egy olyan része a Bibliának, amit a katolikusok nem szó szerint értelmeznek, hanem átvitt értelemben, és csak ők találták ki, hogy az orgazmus az ördög műve....meg az az egy tanú, aki nekem mondta...

Amúgy egyszer olvastam egy kis röplapot az 1800-as évekből, ami a menyasszonyokat világosítja föl a rájuk váró éjszakáról, és végig azt írja, hogy mennyire szörnyű lesz, fájni fog, stb. Aztán azt taglalja, milyen módszerekkel kell a férjet leszoktatni a szexről az évek alatt fokozatosan :D És ha jól emlékszem Bibliából vett idézetekkel volt az egész ördögös dolog alátámasztva. Persze ez katolikus dolog volt, de nem hiszem, hogy ennyire nagyon eltérne a tanúk véleménye ebben a témában. Ma már a katolikusok szexelnek élvezetért, de nem épp az a lényege a Tanúknak, hogy szigorúbban veszik az egészet, mint az ellanyhult katolikusok?...

2011. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
U.i.: A fülbevaló nagyon nem ugyanaz, mint a piercing...ma még legalábbis.
2011. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves 70%-os, te mit kavarsz itt? Az a baj, hogy csak a butaságoddal villogsz, ez meg nem nagy dicsőség!


De hogy meglegyen a te szexuális felvilágosításod is, tessék:


Bűn-e a szexuális kapcsolat a Biblia szerint?


1Móz 1:28: „Isten ezután megáldotta őket (Ádámot és Évát), és ezt mondta nekik Isten: »Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet.«”


Ennek az isteni parancsnak csakis szexuális kapcsolattal lehetett eleget tenni, nem igaz? Ez nem volt bűn, hanem összhangban volt Isten szándékával, amely szerint be kellett népesíteniük a földet. Egyesek szerint a tiltott gyümölcs az Édenben jelképesen arra utalt, hogy Isten korlátozta, sőt megtiltotta az Ádám és Éva közötti szexuális kapcsolatot. Ez a nézet azonban nem egyeztethető össze Isten előbb idézett parancsával. Azzal a ténnyel is ellentétben áll, hogy bár Ádám és Éva az Édenben ettek a tiltott gyümölcsből, szexuális kapcsolatukról első ízben csak a kiűzésük után esik szó [1Móz 2:17; 3:17, 23; 4:1].


1Móz 9:1: „Isten ezután megáldotta Noét és fiait, és ezt mondta nekik: »Legyetek termékenyek, sokasodjatok, és töltsétek be a földet.«”

Ez a további áldás és a sokasodásra vonatkozó isteni parancs megismétlése Noé napjainak világméretű Özönvize után hangzott el. Isten álláspontja a törvényes szexuális kapcsolatról nem változott meg.


1Kor 7:2–5: „a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje. A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, de hasonlóképpen a feleség is a férjének . . . Ne fosszátok meg egymást attól, csak kölcsönös megegyezésből egy meghatározott időre . . . , hogy ne kísértsen benneteket folyton Sátán az önfegyelmetek hiánya miatt.”


Ami tehát helytelen, az a paráznaság, és nem a férj és feleség közötti helyénvaló szexuális kapcsolat.

2011. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én nem villogok, csak meséltem egy pamfletről, amit valaki elküldött nekem, és amin jót röhögtem.

Egyébként az első két szakaszban, amit idéztél, a sokasodáson van a hangsúly. Nem azt mondtam, hogy a szex tilos, hanem élvezetből csinálni tilos. Mindegy, úgyse fogjuk meggyőzni egymást, mert nekem nem a papír a fontos feltétel a szexhez, hanem a szerelem...

2011. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"nekem nem a papír a fontos feltétel a szexhez, hanem a szerelem..."


Igen, ezzel érvelnek azok is, akik a harmadik váláson, vagy a huszadik élettársi kapcsolaton vannak túl! És tudod miért? Azért, mert nem képesek különbséget tenni belehabarodás és valódi szeretetre épülő szerelem között.



A te problémád pedig a fogamzásgátlással van kapcsolatban.

Helytelen, ha a házaspárok fogamzásgátlást alkalmaznak? Könnyen lehet, hogy a válaszod a vallási meggyőződésedtől függ. A katolikus egyház azt tanítja, hogy „önmagában rossz” minden olyan cselekedet, amely a megtermékenyítés megakadályozását szolgálja. A katolikus hittétel azt az elgondolást támogatja, hogy a házastársak közötti minden szexuális kapcsolatnak lehetővé kell tennie az élet továbbadását. Így a katolikus egyház szerint a fogamzásgátlás „erkölcsileg elfogadhatatlan”.


A Biblia sehol sem adja parancsba a keresztényeknek a gyermeknemzést. Isten ezt mondta az első emberpárnak és Noé családjának: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet”. De a keresztényeknek nem ismételték meg ezt a parancsot (1Mózes 1:28; 9:1). Ezért a házaspárok maguk dönthetik el, hogy legyenek-e gyermekeik, és ha igen, mikor és mennyi. Az Írások nem ítélik el a születésszabályozást. Így bibliai szempontból nézve, valójában személyes döntés, hogy egy férj és egy feleség alkalmaz-e olyan fogamzásgátló módszert, amelynek nincs abortuszhoz hasonló hatása. Akkor miért ítéli el a katolikus egyház a fogamzásgátlást?


Emberi bölcsesség az isteni bölcsességgel szemben.


Katolikus források azt írják, hogy a magukat kereszténynek valló személyek először a II. században vettek át egy sztoikus szabályt, miszerint a nemi kapcsolat egyetlen törvényes célja a gyermeknemzés. Így ezt a nézőpontot inkább filozofikus érvelés támasztotta alá, mintsem bibliai. Nem isteni, hanem emberi bölcsességen alapult. Ez a filozófia évszázadokon át fennmaradt, és több katolikus teológus is tovább bővítette. Ám ebből a tanításból logikusan az a felfogás alakult ki, hogy a csupán szexuális örömökért létesített nemi kapcsolat bűn, és ebből következően a nem gyermeknemzés céljából létesített nemi kapcsolat erkölcstelen. De a Szentírás nem ezt tanítja.


A bibliai Példabeszédek könyve költői szavakkal írja le azt az örömet, ami a férj és a feleség közötti helyénvaló szexuális intimitásból fakad: „Igyál vizet a saját tárolódból, és olyan vizet, mely a saját kutadból tör elő. Legyen áldott a forrásod, és örvendezz ifjúságod feleségével! Szeretetre méltó szarvasünő, bájos kőszáli kecske ő. Kebleitől ittasodj meg minden időben, szerelmétől ússz mámorban mindenkor!” (Példabeszédek 5:15, 18, 19).


A férj és a feleség közötti szexuális kapcsolat Istentől kapott ajándék. És nem csak a gyermeknemzés az egyetlen célja. A szexuális együttlét során a házastársak kifejezhetik az egymás iránt érzett vonzalmukat és gyengédségüket is. Tehát egy házaspárnak joga van eldönteni, hogy a terhesség megelőzésére alkalmaz-e valamilyen fogamzásgátló módszert, és a döntésükért senki sem ítélheti el őket (Róma 14:4, 10–13).

2011. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!