Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha megingog a hitemben?

Az baj ha megingog a hitemben?

Figyelt kérdés

Ebben az életben nem tudok úgy lenni....mások mindig olyanokat mondanak amit érzem hogy elakarok hinni közben pedig nem akarom(mármint hogy ez az egész amiben hiszek nem igaz)...kicsit számomra is érthetetlen:S

De nagyon szeretek hívő lenni és Istent szolgálni ...de valamiért az egyik részem elakarja ezt hinni :S


2012. ápr. 4. 18:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"K.rvára nem a majmokból lettünk. Ez ŐSBAROMSÁG. A majmokkal közös ősünk van, de nem BELŐLÜK lettünk!"


koszonom, te legalabb erted, hogy egy kozos osunk van, ami evmilliokkal-milliardokkal ezelott kulon utakra "szakadt" az evolucios utunk.


"Ez olyan, mint pl. tegyük fel a faluban van egy fekete ember meg egy fehér ember. Hosszú kutatások után rájönnek, hogy valamikor nekik 400 évvel ezelőtt volt egy közös ősük. A "majmokból lettünk" baromság szerint meg a fekete emberből hirtelen egyszer csak fehér ember lett, holott ez ugye nem lehet."


a kozos os nem 400 evvel ezelott volt, hanem tobb millio evvel ezelott. tudod-e vajon, hogy miert alakult ki a sotetebb es feher borszin (most a tobbi valtozatot hagyjuk ki a kepletbol, az egyszeruseg kedveert)?

2012. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Természetesen tudom, a 400 évet csak azért írtam, hogy emberi mércével felfogható legyen :) Egyábként ez így is simán lehetséges. Mondjuk a fekete ember egyik fia ottmaradt Afrikában, a másikat elvitték rabszolgának Amerikába, ott "beházasodott" egy fehér emberhez, az gyereket szült neki, az meg már fehér emberrel házasodott és a ciklus még sokáig folytatható.
2012. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem baj! Sőt, ezáltal erősödik meg. Imádkozz sokat, kérd Isten segítségét. Ahogy írták már előttem is tájékozódj sokat. Nekem az a javaslatom, hogy csak úgy ismerkedj sok ellentétes véleménnyel, hogy előtte már biztos vagy a magadéban, vagy legalábbis Istenbe vetett hited elég erős ahhoz, hogy ne zavarjon össze a sok összevisszaságban.

Meg kell értened először is, hogy a személyes kapcsolatod Istennel semmiképp sem ellentétes semmilyen tudományos ténnyel, pl. a fent említett evolúcióval. Ha volt evolúció, ha nem, attól még Istennel Neked kapcsolatod van, ezt Te érzed, igaz? A tudományos tények nem állhatnak ellentétbe a személyes hiteddel, mert a kettő nem egy síkon mozog.

(Egyébként az evolúció nem zárja ki Isten létét. Én személy szerint úgy gondolom, hogy lehetett evolúció, bár a közös ős csak feltételezett, meg nem találták, de maga az evolúció bizonyított.)


Áldott Húsvétot!

2012. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A közös őst megtalálták. A hiányzó láncszem az Australopithecus és a Homo Habilis között van.
2012. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: az nem baj ha néha bizonytalan vagy a hitedben, ez inkább kísértés. Imádkozz Istenhez több és erősebb hitért, hiszen a hitet is Ő adja. Isten meg tud erősíteni úgy a hitben hogy semmi kétséged se marad majd.

Ha van lehetőséged akkor menj el karizmatikus közösségekbe, ott valódi csodákat lehet látni és ezek sokat segíthetnek hogy megerősödj hitben.

Ha katolikus vagy akkor kérheted Szent György közbenjárását is, Szent Györgynek nagyon erős hite volt és ez a "specialitása" hogy segít megerősödni hitben. Azért merem ajánlani mert nekem is segített.

2012. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 DDD97 ***** válasza:
Én nem tartom magamat vallásosnak, nem is vagyok megkeresztelve bár régen jártam hittanra de csak a jó közösség miatt.. De én nem tudok hinni Istenben és ezt az egész egyházat nem értem.. előszöris azt hiszitek hogy van Isten akkor miért halnak meg több millióan ártatlanul, miért történt annyi háború, miért történt meg holokauszt( oké h nem voltak a keresztények midnig jóban a zsidókkal de nem az az egyik fő erénye Istennek hogy mindenkinek megbocsájt? most akkorhogyisvanez?) Másodszor a keresztes háborúk a középkorban? amikor azért öltek meg embereket, mert rájöttek hogy a Föld gömbszerű alakú? Harmadszor meg mindig minden vallásos erről pampog, hogy jajj így imádkozzunk az éhezőkért meg úgy.. amikor csak a pápára annyi pénzt költenek évente amiből fél Afrikának tudnánk kaját adni. Ott minden aranyból van basszus de a szegényekért imádkoztok.. jólvan...:) Na de nem akartam bántó lenni meg semmi, de azért ilyeneken és érdemes lenne elgondolkoznod..:)
2012. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

"előszöris azt hiszitek hogy van Isten akkor miért halnak meg több millióan ártatlanul, miért történt annyi háború, miért történt meg holokauszt( oké h nem voltak a keresztények midnig jóban a zsidókkal de nem az az egyik fő erénye Istennek hogy mindenkinek megbocsájt?"


Ezek mind azért történnek mert Ádám és Éva az idők kezdetén úgy döntött hogy a Paradicsom nem elég jó nekik és esznek a tiltott fáról. Ha ezt nem tették volna, ahogy Isten is parancsolta nekik, akkor most nem lenne a földön se halál, se semmi más rossz. És ez lett volna Isten akarata, hogy az ember megmaradjon ebben a paradicsomi állapotban.


"Másodszor a keresztes háborúk a középkorban?"


A keresztes háborúk emberi találmányok voltak, Isten nem tehet róla hogy felhasználták a nevét a háborúkhoz.


"amikor azért öltek meg embereket, mert rájöttek hogy a Föld gömbszerű alakú?"


Szintén Isten sose mondta hogy öljünk meg más embereket (sőt azt parancsolat hogy "ne ölj!") tehát ezért nem lehet Istent hibáztatni.


"Harmadszor meg mindig minden vallásos erről pampog, hogy jajj így imádkozzunk az éhezőkért meg úgy.. amikor csak a pápára annyi pénzt költenek évente amiből fél Afrikának tudnánk kaját adni. Ott minden aranyból van basszus de a szegényekért imádkoztok.. jólvan...:)"


Igen ebben igazad van hogy jobb lenne ha jobban tudnánk elosztani a pénzt és ha így nem lenne éhezés. Abban is igazad van hogy aki nem jótékonykodik és nem adakozik a szegényeknek és az éhezőknek (pedig lenne miből) az álszent módon imádkozik és nem is gondolja komolyan amit mond.

De azok akik a saját erejükből igyekeznek adakozni és mondjuk küldenek is pénzt például Afrikába vagy máshova ahol éheznek azok már imádkozhatnak ugyanis Isten mindenható és így hatalma van az ételelosztás, a termés és a pénz elosztása felett is tehát érdemes és kell is kérni a segítségét.


Ha jól értem akkor azért nem hiszel Istenben mert a hívők között vannak rossz emberek? Ez nem logikus, Isten léte nem függ attól hogy a benne hívők mennyire jók vagy rosszak.

Vannak igaz hívők is pl. Pio atya nagyon sokat tett az emberek testi (gyógyított, kórházat alapított) és szellemi jólétéért. Miért nem az ilyen embereket nézed inkább?

2012. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%

utolsónak:


"Ezek mind azért történnek mert Ádám és Éva az idők kezdetén úgy döntött hogy a Paradicsom nem elég jó nekik és esznek a tiltott fáról. Ha ezt nem tették volna, ahogy Isten is parancsolta nekik, akkor most nem lenne a földön se halál, se semmi más rossz. És ez lett volna Isten akarata, hogy az ember megmaradjon ebben a paradicsomi állapotban."

persze, könnyű ráfogni egy mesére, hogy így történt. és ezt mi bizonyítja? tárgyi bizonyítékod vajon van-e? (és itt most nem a bibliára gondolok). ez nekem kicsit másra mutogatásnak tűnik, hogy persze, azért volt mert ők ketten valamit elrontottak. nem. azért voltak ezek a háborúk, mert az ember kapzsi ás maradi; nem tudja elfogadni a változást, tolerálni a másikat, a földért, hatalomért harcoltak. aki különböző, azt bele kell olvasztani a tömegbe. aki máshogy gondolkozik, annak a "pokol tüzén kell égnie". könnyű mindenre ráhúzni Ádám-Éva bűnbeesését, de ez sajnos semmit sem magyaráz meg. ha tanultál volna történelmet, tudhatnád, mik voltak a kiváltó okai egy-egy háborúnak, miért üldözték ennyire a tudósokat (mondjuk őket tudósoknak [persze nem csak tudósokról beszélek], akik szembe mertek szegülni az egyház akaratával). a legtöbb háború pénz, föld vagy hatalom miatt tört ki, ezeket nem lehet arra fogni, hogy de bűnbe esett Ádám és Éva. ez (legalábbis nekem) nem elég magyarázat. mindig van az embernek valami motivációja, valami, ami hajtja, "csak úgy", mert több ezer éve egy mese ezt leírta, nem fog mindenki emiatt háborúzgatni.


"A keresztes háborúk emberi találmányok voltak, Isten nem tehet róla hogy felhasználták a nevét a háborúkhoz."

tehát ha isten mindenható és ő a mozgatója a dolgoknak, akkor nem tehet róla, hogy hagyta, hogy felhasználják a nevét akármihez?


"Szintén Isten sose mondta hogy öljünk meg más embereket (sőt azt parancsolat hogy "ne ölj!") tehát ezért nem lehet Istent hibáztatni."

oké, isten sohasem mondta. de hogy ha az egyház és a pápa támogatta ezeket a háborúkat (pénzzel), akkor maga az egyház értelmezett valamit félre? esetleg maga a katolikus egyház és annak feje az, aki nem tudta hogyan kell értelmezni a bibliát?

hidd el, én nem istent hibáztatom (egyrészt mert a létezését nem hiszem el), másrészt meg mert az emberi természet, mint már feljebb említettem, kapzsi és hataloméhes. de ha isten ilyennek teremtett minket, akkor ez elvileg helyes viselkedés? amit az egyházak művelnek "isten nevében" (már elnézést), de visszataszító számomra.


"De azok akik a saját erejükből igyekeznek adakozni és mondjuk küldenek is pénzt például Afrikába vagy máshova ahol éheznek azok már imádkozhatnak ugyanis Isten mindenható és így hatalma van az ételelosztás, a termés és a pénz elosztása felett is tehát érdemes és kell is kérni a segítségét."


Ha isten mindenható, mint mondtad, akkor (visszatérve az előzőre) miért hagyta, hogy elinduljanak a keresztes hadjáratok, hogy emberek millióit küldje máglyára?

amúgy ha hatalma lenne a pénz, a termés és az élelem elosztása felett, akkor hogy hagyhatja, hogy a mai napig több százezer kisgyerek hal meg éhezés, alultápláltság miatt? ez nonszensz. ha hatalma lenne a pénz felett, akkor nem kéne mindenkinek egyenlőnek lennie? ja, hogy a hierarchia, vannak a gazdagok meg a szegények, eddig oké. de hidd el, az, hogy Afrikában meg egyes ázsiai országokban miért ekkora a szegénység, az éhezés, a fejletlenség, erre van egyszerű és összetett válasz is; de ezek a válaszok nem a bibliában keresendők, hanem a társadalmi viszonyokban, a természeti kincsekben, az oktatás fejlettségében, a kultúrában. azért, mert imádkozol, pénzük/termésük/ételük még senkinek sem lesz; levegővel meg nem lehet táplálkozni, mint tudjuk. szép dolog ez a hit (ha imádkozom, majd nem lesz éhezés meg nélkülözés), de sajnos sok valóságalapja nincs. sőt, ki merném mondani, hogy semmilyen valóságalapja sincs.

2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"kit érdekel a vallás, amikor a tudomány mindenre választ ad neked?"


Nem, sajnos nagyon sok olyan kérdés van, amire a tudomány sem tud választ adni. Ezért van még mindig létjogosultsága a vallásnak (legyen az bármilyen). Azt hiszem sohasem jön majd el az a pillanat, amikor mindenre tudjuk a választ és senki sem hisz valamilyen természetfeletti lényben. Nem is tudom, hogy szeretnék-e élni egy olyan világban, ahol csak a puszta tények léteznek.

2012. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek:

"Ezek mind azért történnek mert Ádám és Éva az idők kezdetén úgy döntött hogy a Paradicsom nem elég jó nekik és esznek a tiltott fáról. Ha ezt nem tették volna, ahogy Isten is parancsolta nekik, akkor most nem lenne a földön se halál, se semmi más rossz. És ez lett volna Isten akarata, hogy az ember megmaradjon ebben a paradicsomi állapotban."

persze, könnyű ráfogni egy mesére, hogy így történt. és ezt mi bizonyítja? tárgyi bizonyítékod vajon van-e? (és itt most nem a bibliára gondolok).


Van tárgyi bizonyíték, de az tényleg a Biblia. Azt meg hogy a Biblia igaz, bizonyítja a torinói lepel, veronika kendője és maga az egész egyház létezése.

De van más bizonyíték is. Például nézd meg a behemót leírását Jób könyvében. Ezt kb. 3000 éve írták és itt szerepel egy dinoszaurusz pontos leírása, ami a tudósok szerint akkor már réges-régen kihalt.

Vagy jó bizonyíték az is ha az ember születését nézzük: a gyerekek nagyon-nagyon jók, aranyosak kedvesek és szépek amikor megszületnek (bár van bennük egy kevés rosszra való hajlam is). Könnyű elképzelni hogy az emberek eredetileg ilyenek voltak és csak az almás incidens után romlottak meg.


"ez nekem kicsit másra mutogatásnak tűnik, hogy persze, azért volt mert ők ketten valamit elrontottak"


Azt nem mondtam hogy Ádámé és Éváé a teljes felelősség. A bűnbeesés következménye az volt hogy az emberi természet megromlott és az ember hajlamossá lett a bűnre. De mindenkinek megvan a lehetősége hogy a jó mellett döntsön ahogy például Jézus se követett el soha semmi rosszat.


"nem. azért voltak ezek a háborúk, mert az ember kapzsi ás maradi; nem tudja elfogadni a változást"


Ebben egyetértünk én csak azt mondtam hogy az ember rosszra való hajlama nem normális dolog és az idők kezdetén nem is ilyen volt az ember és ez az egész nem egyezik Isten akaratával.


"aki máshogy gondolkozik, annak a "pokol tüzén kell égnie"."


Ez hogy jött ide? Nem értem ezt miért mondod.


"ha tanultál volna történelmet, tudhatnád, mik voltak a kiváltó okai egy-egy háborúnak, miért üldözték ennyire a tudósokat (mondjuk őket tudósoknak [persze nem csak tudósokról beszélek], akik szembe mertek szegülni az egyház akaratával). a legtöbb háború pénz, föld vagy hatalom miatt tört ki, ezeket nem lehet arra fogni, hogy de bűnbe esett Ádám és Éva. ez (legalábbis nekem) nem elég magyarázat."


Én továbbra is azt mondom hogy az okok így jöttek sorban:

sátán lázadása -> Ádám és Éva lázadása -> emberi természet megromlása -> emberek gyűlölködése -> háborúk


Szerintem ebben van logika. És ugyanez elmondható a tudósok üldözéséről is vagy bármi más rossz dologról.


"A keresztes háborúk emberi találmányok voltak, Isten nem tehet róla hogy felhasználták a nevét a háborúkhoz."

tehát ha isten mindenható és ő a mozgatója a dolgoknak, akkor nem tehet róla, hogy hagyta, hogy felhasználják a nevét akármihez?


Igen, az hogy Isten hagy vagy megenged valamit nem róható fel Istennek. Előtte sokszor figyelmeztetett, felajánlott sok lehetőséget az embereknek hogy ne tegyék a rosszat küldött prófétákat, odaadta a 10 parancsolatot, sőt még a számára legkedvesebbet, Jézust is elküldte, ha ezek után mégis a rosszat választják az nem Isten felelőssége.


"oké, isten sohasem mondta. de hogy ha az egyház és a pápa támogatta ezeket a háborúkat (pénzzel), akkor maga az egyház értelmezett valamit félre? esetleg maga a katolikus egyház és annak feje az, aki nem tudta hogyan kell értelmezni a bibliát? "


Igen, a keresztes háborúk az egyház tévedése volt. II János Pál pápa néhány éve hivatalosan is bocsánatot kért ezért és elismerte hogy ezek rettenetes és nagy tévedések voltak.


"emberi természet, mint már feljebb említettem, kapzsi és hataloméhes. de ha isten ilyennek teremtett minket, akkor ez elvileg helyes viselkedés?"


Ahogy már fentebb is írtam Isten nem ilyennek teremtette az embert amilyen ma hanem sokkal jobbnak. Azt hiszem azok a nagy szentek akik kézrátétellel gyógyítanak, prófétálnak és csodákat tesznek valamennyire hasonlítanak arra az állapotra amilyen az ember eredetileg volt.

Sőt, volt egy álmom is ezzel kapcsolatban (bocs hogy ezzel jövök). Ebben az álmomban minden ember valami elképesztően ragyogó, sugárzó és csodálatosan szép volt (de nem érzékien szép hanem másképp). Ilyet az életben nem lehet látni. De a mennyben mindenki ilyen lesz.


"amit az egyházak művelnek "isten nevében" (már elnézést), de visszataszító számomra."


Azért mert a médiát és a történelmet figyeled ahelyett hogy igazi papokkal és hívőkkel találkoznál. Akiket én ismerek papokat és keresztényeket azok bár nem tökéletesek de azért elég jó fejek, türelmesek és figyelmesek.


"Ha isten mindenható, mint mondtad, akkor (visszatérve az előzőre) miért hagyta, hogy elinduljanak a keresztes hadjáratok, hogy emberek millióit küldje máglyára?"


Van még egy szempont amit figyelembe kell venni. Az ember a földi élete után a mennybe, a pokolba vagy a tisztítótűzbe kerül. Ezeken a helyeken olyan boldogság és olyan gyötrelem van ami földi ésszel felfoghatatlan. Ezért az ha valakit nagy szenvedés ér, még mindig sokkal jobb mintha elkárhozna. És erre gyakran szükség van mert az akit soha semmi rossz nem ér hajlamos rá hogy nagyon beképzelt, önző és gonosz emberré váljon. Ezért is szükség van szenvedésekre. Ezt Isten figyelembe veszi és mindenkinek annyi szenvedést enged meg amennyire az üdvösséghez szüksége van.

De mint mondtam már fentebb is, ha az emberek mind Isten akarata szerint kezdenének élni, ezek a szenvedések nagyon gyorsan megszűnnének.


azért, mert imádkozol, pénzük/termésük/ételük még senkinek sem lesz;


De igen, az imákat meghallgatja Isten és teljesíti. Velem ez már sokszor megtörtént. Imádkoztam és megkaptam a Szentlelket (ez nagyon kézzelfogható dolog nem csak valami képzelgés), volt akinek munkahelyért imádkoztam és megkapta, a kislányom születése édesanyám imameghallgatása miatt történt. Amikor az éhezőkért imádkozik valaki akkor nem lehet tudni hogy Isten hány embernek juttat ezért élelmet. Van egy ismerősöm akinek pénzzel is hasonló tapasztalatai vannak. Mások kölcsöneit átállalja (miközben ő maga nagyon szegény) és aztán ki tudja fizetni mert Isten mindig megsegíti.


Na jó sokat írtam, remélem azért lesz aki elolvassa :)

2012. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!