Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha megingog a hitemben?

Az baj ha megingog a hitemben?

Figyelt kérdés

Ebben az életben nem tudok úgy lenni....mások mindig olyanokat mondanak amit érzem hogy elakarok hinni közben pedig nem akarom(mármint hogy ez az egész amiben hiszek nem igaz)...kicsit számomra is érthetetlen:S

De nagyon szeretek hívő lenni és Istent szolgálni ...de valamiért az egyik részem elakarja ezt hinni :S


2012. ápr. 4. 18:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

ha nem akarod, akkor ne csináld. kit érdekel a vallás, amikor a tudomány mindenre választ ad neked? nem, nem fogja a kezed, nem, nem mondja, hogy minden jó lesz és a mennybe kerülsz és hogy önmegtartóztató életet kell élned, de logikus magyarázatot ad mindenre; a tested működésére, a születésre, a halálra, az agyműködésre.. mindenre. a tudomány nem mondja meg neked, hogy mit kell csinálnod, tényeket állít eléd és meghagyja, hogy felállítsd a saját véleményed a világról, a világ működéséről a ma már bebizonyított tények alapján.


a Biblia egy kellemes mese, nem szabad véresen komolyan venni. a tízparancsolat pár része mondjuk tényleg király (ne ölj, ne lopj, ne hazudj), bár ez alapból a mai emberi normáknak megfelelő dolog (lenne, tegyük hozzá).


ha nem hiszed el az egyik oldalt (vallás), nagyon erősen javaslom neked, hogy nyisd fel a pici szemed és olvass körbe! ismerd meg a világot a tudomány oldaláról, hidd el, magával fog ragadni (engem is magával ragadott, bár vallásos - hála a jó égnek - soha sem voltam). választ ad a kérdéseidre, és jobb válaszokat, mint amit isten vagy a biblia adna. valószínűleg (szerencsére) értelmesebb vagy, mint a nagy többség és kételkedsz a hitedben, az igazában és egy így helyes és jól is van ez. ha nem tetszik, ha nem hiszel benne, ha nem tudsz benne hinni, akkor nem kell elnyomni az agyadat és a gondolkozásodat, a kíváncsiságodat, hanem körbe kell nézni máshol, hátha van-e olyan dolog, amiben viszont igenis tudsz hinni :)

2012. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
5%
Csak a saját tapasztalataimról tudok beszámolni: véresen komolyan vettem a vallást, öltem volna istenért, minden vasárnap misén voltam, bérmálkoztam, elsőáldoztam és szinte mindig voltam áldozni. Aztán jöttek a kétkedések, a kérdések... Hidd el, innentől kezdve egyre távolabb kerülsz a vallástól, először csak agnosziktus, aztán már ateista leszel.
2012. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
Az „ingás”, amiről beszélsz, nagy valószínűséggel a Sátán műve, így ha valóban fontos neked Krisztus Urunk (és értünk hozott áldozata), felveszed a harcot a kísértés ellen. Kérlek, ne a könnyű utat válaszd, hanem a helyeset! Csak így győzhetünk.
2012. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, csak légy erős! Teljesen természetes dolog...

Az Isten szeret téged!

2012. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
5%

Tipikus válasz:

Nembaj! Majd úgyis más lesz, biztos a Sátán csinálja ezt veled!


Hát nagy szart kéremszépen. Az ember természetétől fogva kíváncsi. Ennek az evolúcióban fellelhető okai vannak. Ugyanis jelen pillanatban az ember ural mindent, mi a földön van, és ezért azokat próbálja megismerni. Ha valami olyannal találkozik, amit nem ismer, félti a felsőbbrendűségének fennmaradását, ami a kipusztulásához vezethet.

Ez nem a Sátán műve. Ez maximum Isten műve lehet(ne). Mivel hogy a keresztény vallás szerint Isten a saját képmására teremtette az embert (vagyis hogy uralkodjon a föld felett), ezért a kíváncsiságot is ő adta neki.


Persze, lehet mondani, hogy ez az ingás a Sátán műve. Én viszont azt mondom, hogy ezt hívják úgy, hogy józan paraszti ész. Amikor nem azt hiszed el, amit gyerekkorod óta beléd súlykolnak. Amikor nem csak hiszel, hanem tudsz is. Nézz körül! Szerinted ha az Istened annyira mindenható, miért létezik még a Sátán? Miért van gonoszság, szenvedés? Ahha! Tehát hogy Isten mégsem annyira mindenható! Vagy a Sátán ugyanannyira mindenható mint Isten? De Istennel nem lehet senki egy szinten éssatöbbi éssatöbbi...

2012. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy kíváncsi vagy. Nem baj az, ha több helyen keresel választ a kérdésedre. De ne azért fordulj el Istentől, mert mások azt mondják. Az egyetlen hasznos dolog, amit mondani tudok, az, hogy tájékozódj. Ismerj meg minél több nézetet, ezekkel együtt a magdét is, és vizsgáld őket egymás tükrében, amennyire objektíven csak tudod. Ne dugd a fejed struccként a homokba, ha előkerül a vallás téma. Meg kell tanulnod a hitet különválasztania vallástól, az embereket az eszméktől, a jelképet attól, amit képvisel, és felismerni, hogy az intézmény nem az eszme. Ismerd fel az intézmény hibáit, hogy közelebb kerülhess az eszméhez, nézz a jelkép mögé, hogy meglásd, amit képvisel.
2012. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

De én most nem arról beszéltem hogy nem szeretnék hívő lenni...mert nagyon is szeretek..

Amúgy is ....nektek"mint nem hívőknek" mindent belehet beszélni..pld..ez hogy ha majmokból lettünk miért nem ismétlődik a folyamat???;)az evulúció.....

2012. ápr. 4. 21:38
 8/29 A kérdező kommentje:
Az utolsó komment nagyon tetszik! köszönöm!
2012. ápr. 4. 21:41
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

"Amúgy is ....nektek"mint nem hívőknek" mindent belehet beszélni..pld..ez hogy ha majmokból lettünk miért nem ismétlődik a folyamat???;)az evulúció....."


az elso valaszolo vagyok.

na azert alljunk csak meg egy percre. hogy kinek mit lehet bebeszelni, en tenyleg nem tudom; ennek ket oldala van. a nem hivok szerint nektek lehet mindent bebeszelni, a hivok szerint a nem hivoknek - ebbe a vitaba most ne menjunk bele. mielott leszolod az evolucioelmeletet, kerlek fejtsd ki a lenyeget (hogy erted-e, mirol szol, mi a lenyege). mert tudod, most eppen te vagy elvakult, en tudom, mit mond a Biblia (elolvastam, mert hogy is tudnek olyannal vagy olyanrol vitatkozni, amihez lovesem sincs? sehogy. akkor en is pont ugyanannyi lennek, mint azok, akik az evolucioelmeletet leszoljak, mert annyit tudnak rola hogy "majmokbol lettunk", ami nekem meg edeskeves). Kerlek, csak par mondatban fejtsd ki nekem, hogy erted-e a lenyeget, ha nem, akkor szivesen elmagyarazom es azt is, hogy miert "nem ismetlodik meg a folyamat", mert ezzel csak a tudatlansagodat bizonyitottad be. (nem mellesleg nagyon sok vallasos embert ismerek, akik elfogadjak az evolucioelmeletet, semmi bajuk sincs vele.)

2012. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
K.rvára nem a majmokból lettünk. Ez ŐSBAROMSÁG. A majmokkal közös ősünk van, de nem BELŐLÜK lettünk! Ez olyan, mint pl. tegyük fel a faluban van egy fekete ember meg egy fehér ember. Hosszú kutatások után rájönnek, hogy valamikor nekik 400 évvel ezelőtt volt egy közös ősük. A "majmokból lettünk" baromság szerint meg a fekete emberből hirtelen egyszer csak fehér ember lett, holott ez ugye nem lehet.
2012. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!