Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem akarok misére menni! De...

Nem akarok misére menni! De itthon szabályosan kényszerítenek. Micsináljakk?

Figyelt kérdés
nem értem, mért kell rámeröltetnije ezt az egészet a szüleimnek?! Nem vagyok én ateista. De a nem vonz még ez az egész. hogy értessem meg ezt velük?!

2012. ápr. 3. 16:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
66%

De mibe fogadok, hogy a szüleid nem járnak misére! Engem is elküldtek állandóan, ha nem akartam felkelni, ment az ágyból kitépés, veréssel fenyegetés, de ők hányszor voltak misén? Tudom: 1x sem! Egyikőjük sem! Csak kitalálták, hogy első áldoznunk és bérmálkozunk kell, ha akarunk, ha nem...

Volt, hogy elváltam útközben a bátyámtól és az iskolaparkban ültem, míg láttam hazafelé menni az embereket.

2012. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
70%

Sosem fogom megérteni, hogy az ilyen szülők mégis mit gondolnak, mi a tervük ezzel?

Biztos meg vannak győződve róla, hogy jót tesznek a gyerekükkel (legalábbis remélem!), de mégis: miért!?!?

2012. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
na ezaz, ráadásul nem is érdekel még ez az egész, kitudja lehet hogy majd "megtérek" idővel, de most még egyáltalán nem érdekel ez az egész. Attol nem leszek hívő hogy kényszerből eljárok a misékre. Ja és ugy itt a húsvét és most meg minden misére el akarnak rángatni -.- a péntekire,szombatira, vasárnapira meg azt hiszem még hétfőn is lesz....
2012. ápr. 3. 16:40
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Húzd az időt, amíg nekik muszáj lesz elindulni nélküled. Feküdj az ágyban, ülj be a vécére, fürödj, stb.
2012. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
17%
Jesszus. :S
2012. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
17%
Pedig ott csak jót tanulhatsz, és ha nem azzal foglalkozol hogy a pad alján milyen módszerrel van beszerelve a fűtés, hanem oda is figyelsz, akkor talán megérted mi az értelme. 5-6 alkalommal menj el úgy hogy tényleg gondolkodj is el azon amit mond a pap, és TÉNYLEG gondolkodj el rajta. Próbálj meg úgy hozzáállni, hogy "mi van, ha igaz amit mondanak?". Utána remélhetőleg kicsit másképp fogod látni a dolgokat. Én imádkozni fogok érted!
2012. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Utolsó, nem az volt a kérdés, hogy hogyan kell megszeretni a misét, hanem tény volt, hogy nem szereti, és nem akar menni!

Térítést nem kért se a Kérdező, se más!

2012. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
jártam már eleget több mint 10 éven keresztül minden vasárnap, ezen kívül darálják az anyagot hittanon is. Elmennék a húsvéti misére vasárnap vagy hétfőn, de ezzel a péntek szombatival haggyanak már....
2012. ápr. 3. 16:47
 19/42 anonim ***** válasza:
14%

Szánalmasak vagytok!

Bezzeg Karácsonykor és Húsvétkor tárt karokkal várjátok az ajándékot,pénzt meg egyebet!


Tipikus 16 év körüli kölyök gondolkodás,hogy ha xy nem megy- aki nagyon menő egy barbár tömegben- akkor azt kell utánozni,mert akkor én is menő leszek.


Mit csinálnak veled a templomban?

Kínoznak?

Vernek?

Rád kiabálnak?

NEM!


Akkor meg mi olyan nehéz benne, de te egyáltalán nem vagy odavaló, agymosott bálványimádó elme vagy, ami köszönhető a médiának és a kommunistáknak a ~74 évükért.


Nyugodtan le lehet pontozni, akár bejelenteni is egy moderátornak, mert tudom az igazság a legfájóbb.

Ez van!

2012. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg az nem oda való, akiben még annyi tolerancia sincs, hogy elfogadja mások véleményét és világnézetét!

Szerintem ti vagytok szánalmasak, ájtatos manók, akik a templomban térdepeltek minden vasárnap, de közben gyűlöltök mindent és mindenkit, aki nem olyan, mint ti.

Talán egyesek, akik nem is járnak templomba, és nem is tartják magukat vallásosnak, jobban megértik a vallás lényegét, mint ti!! Szeretet, elfogadás, tolerancia... Ismered te egyáltalán ezeket a kifejezéseket, kedves Utolsó!

Erről ennyit.

2012. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!