Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus miért merítkezett be?

Krisztus miért merítkezett be?

Figyelt kérdés

"Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk."

Milyen igazságot kellett betöltenie? Hiszen nem volt bűnös, amit "le kellett volna mosnia".

Nem keresztelkedhetett meg a saját nevére és halálára.

Nem kellett "újászületnie".


2012. márc. 31. 20:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Munyamunya! Kissé nehezen, de megszületett a válasz, de nem baj. Így már világos és szép is a párhuzam az ószövetséggel. Magyarán akkor jött el az ideje a főpapi szolgálatának a kezdetéhez. Köszönöm a válaszod! Nem a szent szellemnek a betöltekezésének, a tanításának, meg nem tudom, hogy minek az ideje, hanem Jézus, a mi főpapunk "felszentelésének" az ideje a bemerítés.


A 'ma' szó egy másik téma, ezt most itt nem akarom forszírozni, nem ide vág, pillanatnyilag nem tartom fontosnak, de köszönöm, hogy időt szakítottál annak is a válaszolására.


Sziasztok

2012. ápr. 3. 10:52
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Félreértetted. Nem kizárólagosnak gondoltam a "felülről" születés jelentéstartalmat, hanem tágabban, mint az "új". (a mi nyelvünkben is vannak olyan szavak melyek többjelentésűek) És nem elég csak Nikodémus válaszából kiindulni, hiszen ő éppen nem értette az egészet, hanem éppen Krisztus válaszában van a lényeg, aki viszont már mondja, hogy a testtől test születik, Szellemtől szellem, a szél fúj ahová akar, zúgását hallod, de nem tudod honnak és hová, így van aki Szellemtől született...


A "ma" szót meg félreértetted, én nem az Ézsiás próféciájára gondoltam, hanem a Zsolt. 2-re, amit később is idéznek az apostoli levelek, főleg a zsidókhoz írt levél (idézetekben is arra hivatkoztam), és amely egyes íratok szerint elhangzott Jézus bemerítésekor.


Üdv

2012. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!