Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Férjem nem hívő én pedig...

Férjem nem hívő én pedig igen. Hogyan tudom feloldani magamban ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjemet. Azt hittem, hogy nekem sem annyira fontos Isten, de mióta gyerek van, egyre fontosabb.

Tanácstalan vagyok és sokszor ürességet érzek. Mivel hívő családban nőttem fel, soha nem tűnt fel, hogy Isten ott van, most pedig hiányzik.


2012. márc. 30. 22:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Te semmiképpen ne add fel, mert még megnyerheted a férjedet. Mert látja a te jó cselekedetedet.
2012. márc. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Értem a nehézségét. Sokan vannak így, nem könnyű ezt megélni. Itt sokan nem értik, hogy nem kértél te a férjedtől semmit, egyszerűen nehéz ezt így megélned. Hogy az örökkévaló, teremtő, életben tartó, boldoggá tenni akaró, gondviselő Isten, a léted alapja... a férjed/életed párja/másik feled számára még csak nem is létezik. Kicsit olyan tudathasadásos érzés lehet.


Amint Kolompár Achilles írta a legelső hozzászólásban: Isten most is ott van. Úgy is mondhatnám, valamely kis-nagy szentet idézve, akinek nem jut eszembe a neve, de aki nem vitt véghez semmi nagyot, azonban Isten jelenlétét az egyszerű, kis dolgokban is meg tudta élni:


"Az edények között is ott jár az Úr".


Isten áldjon.

2012. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Én is ebben a cipőben járok, csak nekünk még nincs gyerekünk. De teljesen meg tudlak érteni.

Egyetlen reményünk ebben a helyzetben Jézus. Imádkozz te is a férjedért. Isten nagyon szereti őt is és hívő feleséget adott neki, aki 24 órában tudja őt szolgálni. Szerintem mindenképp próbáld nagyon komolyan venni te is ezt az elhívást. Valahol Pál írja, hogy a hívő feleség a magaviseletével győzi meg a férjét. (Most sajnos nem találom, hogy hol van ez a rész.) De arra vigyázz, hogy ne te próbáld kitalálni, hogy milyen az a viselkedés, amivel a megtérés felé tudod segíteni őt, hanem engedd hogy az Úr vezessen. Erre a kedvenc versem a Zakariás 4:6 "Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel! - mondja a Seregek Ura."

2012. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
20%

Hogyan tudod feloldani a konfliktust? úgy,hogy mostantól őszintébb leszel magadhoz,és tényleg szeretni fogod a férjedet,nem csak szavakkal.ennek eredményeképpen el tudod majd fogadni,hogy ő nem hisz abban,amiben te.és nem fog hiányozni Isten.

30/F

2012. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Legyen kapcsolatod Istennel: [link]
2012. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy ezt nekem kell egyedül megoldanom, de azért elgondolkodtatóak voltak, amiket írtatok. Feliza, neked külön köszönöm, hogy meg tudtad fogalmazni, kb. hogyan érzek!
2012. ápr. 2. 20:25
 18/23 A kérdező kommentje:
...és köszönöm, aki privát üzenetet is írt!
2012. ápr. 2. 20:26
 19/23 anonim ***** válasza:

" Feliza, neked külön köszönöm, hogy meg tudtad fogalmazni, kb. hogyan érzek!"


Szívesen... :))

2012. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

@ 16:


Tetszett a 2. linked alján: "Jézus mellett döntöttél az itt olvasottak miatt? Ha igen, akkor kérlek kattints az “Elfogadtam Jézust” gombra."


Erről az jutott eszembe: "Jézus megváltoztatta az Ön életét. Menti a változásokat? Igen / Nem."


Kipróbáltam, de nem ezt írta a következő oldalon... :)


Kérdező, nem tudok újat írni az eddigiekhez képest: Járj el úgy, ahogyan a Biblia mondja, hátha megnyered a férjedet az Úrnak. Erre persze nincs garancia, ezért is írja az Ige, hogy mit tudhatod, megnyered-e; de reménykedjünk, hogy sikerül. Imádkozz, olvasd a Bibliát, és én azért javasolnám a közösségbe járást is, nagyon hasznos dolog. :)


Üdv. :)

2012. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!