Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Férjem nem hívő én pedig...

Férjem nem hívő én pedig igen. Hogyan tudom feloldani magamban ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjemet. Azt hittem, hogy nekem sem annyira fontos Isten, de mióta gyerek van, egyre fontosabb.

Tanácstalan vagyok és sokszor ürességet érzek. Mivel hívő családban nőttem fel, soha nem tűnt fel, hogy Isten ott van, most pedig hiányzik.


2012. márc. 30. 22:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Isten most is ott van. Ennyit tudok mondani.
2012. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
legyél te is ateista.
2012. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
A sajat hitedet kell megteremtened! TEhat imadkozni jelenleg is tudsz, ehhez nincs szukseg kozossegre, mas emberekre.
2012. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
Isten mindenütt ott van,ahhoz nem kell a gyülekezetbe járnod,hogy imádkozz hozzá. Okosabban tennéd,ha nem járnál oda.
2012. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem járok gyülekezetbe, szoktam egyedül imádkozni, de hiányzik belőle a férjem. Nem tudom hogyan tudom ezt elmagyarázni. Úgy érzem ez így nem teljes. Hiányérzetem van.
2012. márc. 30. 22:41
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtátok, Isten így is köztünk van.
2012. márc. 30. 22:41
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értelek, de szerintem elég nagy gond van a hozzáállásoddal. Nem kényszerítheted a hitedet a férjedre, ahogy ő sem kérheti, hogy miatta lemondj a hitedről, és gondolom, ő nem is kéri. Ha nem így éltek, nem lesz hosszú házasság. A jó kapcsolatoknak az a titka, hogy megőrzöd magad, miközben a társasadat sem akarod megváltoztatni.

Én is hiszek Istenben, a férjem pedig nem. Nem zavar. És a gyerek is maga döntheti el, hogy hívő lesz vagy nem. A lehetőséget megkapja, hogy azzá váljon, de a választás joga az övé. Én is magam választottam felső tagozatos koromban, úgy, hogy a szüleim nem hívők, a nagymamám az volt.

2012. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Azt hogy hívő úgy érted hogy nazarénus? Mert akkor nem mehettél volna hozzá a férjedhez.


Az hogy te vallásos vagy a férjed meg nem attól te gyakorolhatod a vallásod.

2012. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Értem, hogy mit írsz és ez egy nehéz dolog... A kérdés az, hogy hogy lehet hogy ez csak most tűnt fel?

Amit tudok ajánlani, hogy próbálj meg erről beszélni a férjeddel.

Tény: a Te életed egy fontos része Isten. (Te mondtad) Fontos része a férjed is. Lehetetlen, hogy a kettő ne legyen együtt, s a kettőt elkülönítve éld meg. A párodnak joga van tudni erről, hiszen ez is Te vagy, a hited hozzád tartozik. :)

2012. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Te hívő vagy már vagy még keresed Istent? Számomra ez nem világos mivel azt írtad, hogy hiányzik Isten, márpedig aki keresi őt az meg is találja.

Mi okoz konkrétan problémát? Jársz valamilyen közösségbe már és ezt nem tolerálja vagy mi a baj? Ez nem derül ki számomra.

A hasonló szitukkal kapcsolatban Pál apostolt tudnám idézni: És ha egy asszonynak hitetlen férje van, és ez kész vele élni, ne hagyja el a férjét.

Mert a hitetlen férj meg van szentelve hívő felesége által, a hitetlen feleség pedig hívő férje által; különben gyermekeitek is tisztátalanok volnának, így azonban szentek.

Ha pedig a hitetlen házastárs válni akar, váljék el, nincs szolgaság alá vetve a hívő férj vagy a hívő feleség az ilyen esetekben. Mert arra hívott el minket az Isten, hogy békességben éljünk.

Mert mit tudod te, asszony, vajon megmentheted-e a férjedet? Vagy mit tudod te, férfi, vajon megmentheted-e a feleségedet? I Kor 7:13-16

2012. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!