Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, hogy értelmezitek a...

Granulátum kérdése:

Hívők, hogy értelmezitek a negatív történéseket?

Figyelt kérdés

Ha születik egy gyerek, ha nyertek a lottón, nyertek a sportban, ha rátaláltok életetek párjára, stb, akkor köszönetet mondtok érte. Ezt értem.


De mi van akkor, ha meghal valakitek, ha elvesztitek a pénzeteket, elváltok, lebénul valaki, csak megbotlotok, stb? Elfogadjátok ezt is zokszó nélkül?


Történik egy baleset, kilencen meghalnak - egy túléli.

A túlélőt Isten megmentette, ezt értem. És a 'maradék' kilenc? Azok kik, milyen kategóriába esnek vallási szempontból?


2012. márc. 28. 11:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

aquaq


Zárjuk le? Bele se kellett volna szólnod.

Úgy érzed csak neked szólt a kérdés?

Miért zavar ez téged ennyire, te igazi keresztény?

Több milliárd ember valamilyen szinten tisztába van a karmikus törvényekkel és harmóniára törekszik. Te viszont jössz polarizálsz, magadban a pokolra kívánsz, vagy pár száz éve még simán máglyára hajítottál volna, te igazi keresztény.


Játsszuk azt, hogy te cáfold meg igeidézetekkel:)

2012. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én pont ezért nem vagyok hívő.


Azt látni, hogy valami szörnyűség történik azzal aki hisz, miközben a hitetlen vígan éli világát.


Ezt nem tudom megérteni. Sz.pat az Isten?

2012. márc. 30. 10:15
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előző hozzászólásod azért nem teljesen fedi a valóságot, hogy a hitetlen éli életét, a hívő meg szenved, hiszen te egy adott pillanatban látod az életüket, nem a teljeset.

Azon kívül Isten nem személyválogató - egyaránt szeret hívőt, hitetlent. Honnan tudod, hogy aki most hitetlen, azt nem épp arra "készíti" fel Isten, hogy holnap megtérjen? Nekem a megtérésem előtt is jelen volt az életemben, minden arrafelé mutatott, ahová elértem, szóval ez nem úgy működik, hogy hopp, hívő lettem, és akkor mostantól minden szuper, előtte meg minden pocsék volt...


És igen, a hívőket is érik megpróbáltatások! Nekem van több olyan "probléma" az életemben, ami még a megtérésem előtt kezdődött, nem szűntek meg azzal, hogy hívő lettem... a hozzáállásom változott! Nem úgy, hogy beletörődtem, dehogy! Nem gondolnám, hogy Isten azt szeretné, hogy szenvedjek! Ebben biztos vagyok!

Az egyik "problémámon" nem lehet változtatni, de kaptam hozzá rengeteg segítséget, hogy elfogadjam és a legjobbat hozzam ki belőle!

A másik dolgot pedig Isten kezébe tettem, és folyamatosan kapom az útmutatást, hogy hogyan is lehetne megoldani. Nem agyalok rajta, mert olyan helyzet, amiben egyszerűen nincs JÓ megoldás: csak az, amit Isten kínál!


És még valami: biztos vagy abban, hogy azok, akikről úgy véled, szenvednek, tényleg szenvednek? Nem csak te látod úgy? És biztos, hogy igazi hívők? Mert vannak tudatosan vallásos életre törekvő emberek, és vannak újjászületett hívők - utóbbiak minden körülmények között megtapasztalják Isten kegyelmét! Vannak gondjaik nekik is, de hogy szenvednének? Én még egyetlen újjászületett hívővel sem találkoztam, aki tényleg szenvedne...

2012. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú leszek... :P


37. Zsoltár 1. - 16. versek:


"Dávidé. Ne bosszankodjál az elvetemültekre, ne irigykedjél a gonosztevőkre. Mert hirtelen levágattatnak, mint a fű, s mint a gyönge növény elfonnyadnak. Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj. Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit. Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti. Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet. Csillapodjál le az Úrban és várjad őt; ne bosszankodjál arra, akinek útja szerencsés, se arra, aki álnok tanácsokat követ. Szűnj meg a haragtól, hagyd el heveskedésedet; ne bosszankodjál, csak rosszra vinne! Mert az elvetemültek kivágattatnak; de akik az Urat várják, öröklik a földet. Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott. A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben. Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá: Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja. Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket; De fegyverök saját szívökbe hat, és ívük eltörik. Jobb a kevés az igaznak, mint a sok gonosznak az ő gazdagsága."


Ez egy kicsit dallamosabb változatban:


Botos Lajos 37. Zsoltár

http://www.youtube.com/watch?v=2ZVhG2N4V4g


... és még van néhány hasonló vers a Bibliában.


Személy szerint én különféleképpen reagálok a nehéz élethelyzetekre: van, amikor nagyon kiborulok, máskor meg csak csóválom a fejem; persze ez több tényezőtől is függ.

Egyetlen pozitív konkrétumot írok le, bár volt több is: Pár évvel ezelőtt egy nagyon kulimászos helyzetben voltam, amiből emberi ésszel kizárólag vesztesként lehetett volna kijönni. Kb. 3 hónapon át a munkahelyemen elég sokat szenvedtem a körülményektől, amiket egy másik ember okozott szándékosan; engem eléggé megviselt lelkileg az egész, ugyanakkor nem akartam önként megadni magam, azaz elmenekülni. Emberileg semmit nem tehettem a helyzet megváltoztatása érdekében.

Épp akkoriban hallgattam meg egy régi tanítást, amelyből sok minden egy az egyben illett az én helyzetemre. Minden nagyon bizonytalan volt, és szinte csak a túlélésre játszottam, de a tanítás egy kis erőt adott...

Plusz a belinkelt dalt tartalmazó Face to face együttest is csak nemrég ismertem akkor, de heteken át ez a dalrefrén jutott eszembe minden reggel, és ezt énekeltem magamban a melóhely felé sétálva, pedig "realitása" nem volt...

Többen is imádkoztak értem az ismerős tesók közül, ill. az időszak vége felé a gyülekezetben is kértem imát a vezetőktől két alkalommal, pár napos eltéréssel. Néhány nappal azután hirtelen, bármilyen előzetes jelzés vagy arra való utalás nélkül az arra illetékes felettesek "eltüntették" a környezetemből az ármánykodó embert, magyarul azonnali hatállyal felmondtak neki bizonyos - elég súlyos - okokból. Még néhány napig úgy mentem be reggelente, hogy nehéz volt elhinni, hogy nem csak álmodtam, hanem tényleg vége az egész cirkusznak; de "néztem a helyét", és tényleg nem volt ott. :)


Nem mondom, hogy könnyű volt, más helyzetek sem, de amikor kibírtam, és tudtam bízni Istenben, akkor tényleg csodákat éltem át.


Üdv. :)

2012. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy kis javítás: "a belinkelt dalt tartalmazó Face to face albumot..."
2012. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#11

A legkomolyabban bocsánatot kérek tőled, azt hiszem, tényleg rosszul fogalmaztam. Sem pokolra nem kívánlak egyébként, sem máglyára. Ha így jött le, megpróbálok változtatni a stílusomon.

Amit viszont kértem, azt mindennek ellenére továbbra is fenntartom: állításod bizonyítására hozzál igéket a Bibliából, és nem máshonnan. Általában úgy van, hogyha valaki szeretné, hogy egy új dolgot elfogadjanak a többiek, akkor először neki kell bizonyítani, amire a másik válaszolhat, ellenérveket hozhat.

2012. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Azért nem adok meg igeverset, mert a lelkiség kérdésében is ugyan azokkal az idézetteket pro és kontra érvelnek.

Nézz utána a neten, rengeteg oldal foglalkozik vele."


Nem akarok a neten utána nézni, mert te azzal kezdted, hogy a Bibliában vannak utalások rá, ezért azt szeretném megtudni, hogy szerinted melyik versek azok.


Aquaqnak igaza van, te hoztad kapcsolatba a reinkarnációt a Bibliával, így neked kellene bizonyítanod az összefüggést a Biblia alapján. Gondolom ezt nem tudod megtenni, mert akitől ezt hallottad, ő sem támasztotta alá neked. Ezért jobban tennéd, ha támadás helyett, utánanéznél, hogy tényleg ír-e ilyesmit a Biblia. Ne elégedj meg te sem azzal a válasszal, amit te adtál nekem.

2012. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért biztattalak, hogy nézz körbe egy kicsit a neten, mert meglepődnél, hogy milyen sok ember foglalkozik ezzel a gondolatkörrel a világ minden táján. Elismert egyetemi tanárok adnak ki könyveket erről. Történelmi és mentális viszonylatban számos pro és kontra érvet találsz/találtok.


A kérdező hívőkhöz indította a kérdést és úgy gondoltam, hogy a reinkarnáció egyfajta válasz lehet a kérdésére.

A reinkarnációval kapcsolatba a nyugati embereknek sztereotípiái vannak. Arra gondolok pl, hogy olyanok keringenek a közhiedelemben, hogy aki bűnözik az valamilyen állat lesz stb. Pedig ez egyáltalán nem így van. Sokkal összetettebb és megalapozottabb tanítás.

A reinkarnáció csak egy szó, a mögötte lévő komplex tartalom nélkül csak egy jelentése van semmi más.

A világ számos pontján lévő ősi kultúrák ismerik és meglepően hasonlóan értelmezik.

A kereszténységhez legjobban köthető az egyiptomi kultúra.

Ugye tudjuk, hogy a zsidó nép az Egyiptom területén élt, ahonnan a fáraó kiűzte őket.

Kevesen tudják, de Egyiptomi ősi vallás ismerte a reinkarnációt egy komoly teológiai kerettel együtt.

Erről találtam egy elég jó videót:

http://www.youtube.com/watch?v=zQ0NMKC1uo8

A kivált zsidó törzs eltért az eredeti vallástól és az ószövetségben is leírt "bűnöket" követte el. A megváltás Jézus feladata lett volna és bizonyos értelemben sikerült neki. Ha a videót megnézitek benne van, hogy melyik az a természet, ami isten formájában a materiális tudatot váltja ki az emberből.

Ehhez hasonló mitológia a világ több pontján élő népeknél megtalálható.

Olyan könyv ami a kereszténység és reinkarnáció viszonyát taglalja pl ez:

[link]


Tehetünk próbát az idézettekkel is, de szerintem ezekre lesznek kontra érvek. Úgyhogy értelmesebb történetileg megközelíteni.

pl:

Mt 26,52

Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert a kik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök.


Feltételezzük, hogy a Bibliába nem kerülnek bele féligazságok, hanem csak általános igazságok.

2012. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!