Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem ennyire rossz...

Miért érzem ennyire rossz dolognak a vallást sokszor? (Vallásos vagyok)

Figyelt kérdés
Üdv, most keresztelkedem majd, katolikus iskolába járok, és hiszek is Istenben, mégis sokszor, amikor pl. jövök ki a templomból szégyenérzetem van, mintha olyat tennék, ami nem jó, teljesen eltér a normálistól. Tehát alapvetően nem a vallásommal van a bajom, hanem amikor pl. meg kell mondani, hogy keresztény vagyok, akkor úgy érzem valami furcsát csinálok. Én a mostani, főleg Európában lejátszódó "modernizációt" hibáztatom, mivel más helyeken nem úgy alakul, hogy a tudomány fejlődésével csökken a vallás szerepe. Nem értem, hogy miért kell szégyellnem a vallásom, de van egy lány, akiről mindenki tudja, hogy erősen vallásos, és (hiába katolikus iskola) nagyjából szétszedik a piszkálásokkal.Nem tudom mit tegyek.
2012. márc. 27. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szokni, mikor én kijövök a templomból, ott ülnek a jófejek a téren, néha kicsit furi a sok öreg között, de én úgy fogom fel, hogy így különbé válok a nagy átlagtól. Ha ott nem kell cseverésznek az öreg nénikkel, már egyáltalán nem zavar a dolog. :)


20F

2012. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit örülj neki,hogy az vagy. Nem kell szégyellned a vallásod.A gyerekek már csak ilyenek mindig kell valakit piszkálni ha nem a vallásossága miatt akkor öltözködési stílusa miatt. Ne másnak akarj megfelelni, hanem saját magadnak vagy Istennek amelyik jobban tetszik.


Azzal,hogy szégyelled magad csak ők győznek.

2012. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de cuki vagy:)

Én soha nem értettem azokat a nyomorultakat, akik bántanak valaki mást csak azért, mert más.

Nem kell elmondanod, hogy mi vagy. Mond azt, hogy bonyolult.

Ha kérdezi valaki, akkor pedig hallgassa végig, hogy miben hiszel vagy bizonyítsa be, hogy nincs igazad. Ha nincs iagazad, akkor sem az ő dolga.

2012. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azokat pedig gondolkodás nélkül kerüld el, akik hátba szúrnak téged, ha nem azt teszed, amit ők mondanak. Lehet, hogy nem helyes, amit mondok, de én ezt tenném.

Az ilyeneket hívom vaknak meg primitívnek...

Ne a vallásod miatt szeressenek vagy utáljanak téged, hanem azért, ami vagy.

2012. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Túl érzékeny se legyél erre. Mert lehet rosszat hallottak rólad. Elmondhatod, amit gondolsz. Esetleg egy viccen nem kell azonnal besértődni. Bár én besértődöm, ha valaki ok nélkül "belémrúg" valamiért és legszívesebben lemészárolnám az illetőt a legbrutálisabb formákban...:)

Fő az önkontroll mindig! Az utóbbira büszke vagy, a mocskos gondolatokra már nem.

Aki meg beteg és nem érdeklik a tények, csak hogy ez vallod, az tényleg kerüld.

2012. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A jó kommunikáció rengeteg dologban tud segíteni!

Ha találni akarnak benned valamit, mindig fognak találni. Ha jó tanuló vagy, azért fognak utálni, ha szebb vagy náluk, azért fognak téged utálni, ha butább vagy, akkor nyominak fognak hívni...Ezeket vagy elkerülöd, vagy kommunikáció segítségével bebizonyítod, hogy ők a rosszak. Ami háborúhoz vezet, inkább, minthogy belássák a tévedést....

Szóval inkább kommunikáció segítségével nyisd fel a szemüket, hogy legyenek értelmes emberek és utána még akár barátjuk is lehetsz.

2012. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el Amerikába, ott divat őrültebbnél őrültebb vallásokban hinni.
2012. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon dicséretes az, hogy vallásos vagy, ami nyilván azt jelenti, hogy keresed ISTENT. De bármennyire igyekszel, úgy sem tudsz minden embernek megfelelni.

Eszembe jutott Keresztelő János és Jézus Krisztus példája.

Eljött Jézus - Isten tökéletes fia aki teljes odaadással cselekedte Isten akaratát, soha nem hagyta figyelmen kívül Isten törvényeit és alapelveit. Időt szakított azokra, akiknek segítségre volt szükségük, még amikor fáradt volt. Elfogadott vacsorameghívásokat, a pihenésnek, a felfrissülésnek is helyet adott az életében. Közben természetesen tisztában volt vele, hogy néhány ellensége bírálja emiatt. Ezt mondták róla: „Íme! Nagyétkű ember, és a borivás rabja” (Lukács 7:34). Jézus azonban nem volt azon az állásponton, hogy ha valaki odaadóan akarja szolgálni Istent, akkor minden élvezetet vonjon meg magától.

A Lukács 7:33-ban pedig azt olvashatjuk,hogy "Éppígy eljött Keresztelő János is, aki kenyeret sem eszik, bort sem iszik, ti pedig azt mondjátok:»Démon van benne.«" Ezekből a szavakból kitűnik az, hogy János sem tetszett az embereknek, mert nem evett és nem ivott.

Tehát nem az emberek véleménye számít igazán.

Mindig arra kell törekedni,hogy Istennek tetszően éljünk és tiszta legyen a lelkiismeretünk. Akkor eleget tehetünk Teremtőnk kérésének:

"Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem." (Példabeszédek 27:11)

2012. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!