Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miben hiszel?

Te miben hiszel?

Figyelt kérdés
Szerintem ahány ember annyi vallás(szinte).Olyan válaszok nem kellenek, hogy azt hiszem, iszok még egy sört.. köszi:D

2012. márc. 22. 11:57
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Anyukám vette valahol Pesten...
2012. márc. 23. 15:12
 32/33 anonim ***** válasza:

"Szerintem ahány ember annyi vallás"

hát nem éppen ...

Több vallás van, de 1 igaz.

2012. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

... Sőt, egyetlen egy "igaz vallás" sincs.

Én protestáns keresztény vagyok, ezen belül a pünkösdi-karizmatikus. A Bibliát tekintem alapnak, Isten kijelentett szavának. Abban pedig nem található az "igaz vallás" definíciója. Maga a vallás sem igazán jó kifejezés, mert az sokak számára bizonyos rituálékat, ceremóniákat jelent. Ezért inkább azt szoktam mondani, hogy nem vallásos vagyok, hanem hívő; de azért adott esetben nem kapálózom a vallásos kifejezés ellen.


A Viskóval kapcsolatban: én magam nem olvastam az egészet, csak tavaly nyáron vagy ősszel néhány oldalt a neten, kritikákhoz kapcsolódóan. Az olvasottak alapján döntöttem úgy, hogy nem érdekel. Pedig sokan ajánlják, pl. az egyik kedvenc énekesem, Michael W. Smith is...

A könyv tényleg nagy port vert fel, magas példányszámban jelent meg Magyarországon és máshol is; de tényleg sokan kritizálják. Mutatok néhány oldalt:


[link]


[link]


[link]


Hogy egy pozitívabb véleményt is mondjak: a lányom nemrég olvasta el "felkérésre", eleinte nagyon szenvedett tőle, de végül is azt mondta, hogy összességében nem olyan szörnyű. Részletesebben:

- Inkább bűnügyi regény, nem igazán jó, hogy teológiai vonatkozásai is vannak; élesebben ki kellett volna hangsúlyozni, hogy ez és a Bibliával kapcsolatos fejtegetések a főszereplő konkrét élethelyzetére vonatkoznak, és nem szabad abszolút igazságnak tekinteni, hanem az igazság egy részének, amely személyenként más és más, formálható;

- Főleg olyanok érthetik meg, akik hasonló élethelyzetekben voltak vagy vannak;

- Nem szabad belőle teológiai következtetéseket levonni, de a mű célja nem is ez (írták is);

- A mű értékét igazából az alapján lehet megállapítani, hogy mennyien kerültek közelebb Istenhez, mennyien tértek meg (állítólag sokan); tehát Istenhez vezető első lépésként jó. Nyilvánvalóan ha valaki elkezd hitben növekedni, és összeveti a Bibliával, akkor kialakulhat a megfelelő istenképe is.


Üdv. :)

2012. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!