Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miben hiszel?

Te miben hiszel?

Figyelt kérdés
Szerintem ahány ember annyi vallás(szinte).Olyan válaszok nem kellenek, hogy azt hiszem, iszok még egy sört.. köszi:D

2012. márc. 22. 11:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Te miben hiszel?"


Nehéz lenne felsorolni. Amit az ember nem személyesen tapasztalt, de igaznak tart, azt elhiszi. Pl. Dél-Amerika létezéséről nem tudok, hanem hiszek benne.


Megnézve a többi választ, úgy látom, az individualizmus egyháznak is mostanában igen sok tagja van.

2012. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ezt most beírom a googléba:)
2012. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
14:37 tetszett amit írtál:D És neked hogy nyilvánul meg az, hogy tudod, hogy veled van? Vagy úgy ÉRZED te is mint én?Ez annyira jó téma szeretek róla beszélgetni. Tök érdekes, hogy mások hogyan látják a világot vagy Istent. Olvasta valaki A viskó c. könyvet? Mert én most olvastam és nagyon érdekelni kezdett a téma:)
2012. márc. 23. 08:28
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

Én az igazságban hiszek.

Az igazság nem olyan tények sorozata, melyek helytállósága egy sor tudományos kísérlettel bizonyítható. Nem csak fejbeni tudás, hanem tapasztalat is. Örökkévaló és változhatatlan dolog. Tegnap, ma, és örökké ugyanaz. Az igazság túllép minden dolgon ami elmúlik. Az igazság a Valóság. Ha nem birtoklod, tudsz róla, és ha megtaláltad, arról is tudsz, és a legdrágább kincsre leltél.

2012. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S mi is az igazság?

2012. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Az mondjuk engem is érdekelne xD

És ha mindenkinek más igazsága van?

2012. márc. 23. 09:36
 27/33 anonim ***** válasza:

"És ha mindenkinek más igazsága van?"


Akkor vannak az ilyen kérdések.

2012. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Örülök, hogy tetszett, amit írtam. Én is szívesen beszélgetek róla. Hogy honnan tudom? Hát, furcsamód, a kérdésed után ott a válasz: Karposz írásában.

Tapasztalások alapján szerzett bizonyítékok sorozatából.


Nehéz lenne elmagyarázni, mert nyilván nem olyan nyilvánvalóan látványos dologról van szó...

Próbálom egy egyszerű példával érzékeltetni. Nagyon profán példa lesz. :) A kislányomnak van egy farmos számítógépes játéka. Vannak különböző termékek, és különböző gépek, amik a termékekből nagyobb értékeket hoznak létre. A játékos eldöntheti, hogy megelégszik a tojással, vagy készít belőle valamit - kenyeret, süteményt, stb. Ezek értékesebbek, mint az eredeti termék, csak fel kell vállalni, hogy bedobom az adott gépezetbe, és várok egy kicsit, amíg a gép dolgozik.

Na, hát nekem van egy ilyen "gépezetem". Úgy "működik", hogy bármilyen élethelyzetbe kerülök, bedobom azt, amim éppen van, és várok egy kicsit, aztán felveszem, ami van. Aztán kijön belőle valami, ami sokkal értékesebb, mint amit bedobtam. És a dolog mindig működik. Bedobhatom a problémáimat, és megoldást kapok. Bedobhatom az örömeimet, és még nagyobb örömöket kapok. Viszont a játékban is úgy működik, hogy cselekedni kell: tehát el kell dönteni, hogy megelégszem azzal, amim éppen van, vagy próbálok belőle még többet kihozni. Ráadásul amikor kijön a gépezetből valami, akkor érte kell nyúlni, fel kell venni, különben egy idő után eltűnik.

Ez az életemben is így van: vannak lehetőségek, de észre kell vennem őket, és érte kell nyúlnom.

Lehet, hogy kicsit kusza volt, de a lényeg az, hogy mivel naponta kapok rengeteg bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy amit "bedobok a gépbe", az értékké válik, ezért gondolkodás nélkül "dobok be mindent". És ezzel újabb és újabb bizonyítékokat szerzek.

Megtehetném azt is, hogy nem vacakolok az egésszel, hanem megelégszem azzal, amim éppen van, magam küzdenék meg a problémáimmal, megelégednék az apró örömökkel. Így is tud működni, tapasztaltam, sokáig éltem így. Csak amióta van ez a "gépem", azóta rájöttem, hogy működhet másképpen, sokkal jobban is.

És még egy dolog: azok a dolgok, amik kijönnek a "gépből", nem csak nekem jelentenek értéket, hanem tudok adni belőle másoknak is úgy, hogy nekem is marad bőségesen. Nagyon sok embernek tudok segíteni, én ezt a szolgálatot kaptam: naponta fordulnak hozzám emberek a legkülönbözőbb témákban, és annyira kézenfekvő megoldásokat kapok a "gépezettől", hogy nem győzök álmélkodni! :)

2012. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság majd fel fog tárulkozni és akkor minden nyelv ki is fogja majd mondani: hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.
2012. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Hol jutottál hozzá a Viskó c. könyvhöz? Már régóta keresem.
2012. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!