Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te szeretnél zsidó lenni?

Te szeretnél zsidó lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a zsidóság matrierchális leszármazási alapon állapítható meg, tehát a mama (vallási, etnikai stb) identitása a döntő. De köztudott, hogy a zsidó a Biblia szerinti "kiválasztott nép", ma úgy mondanánk: "csókosak". Ezt látszik alátámasztani az is, hogy a magyar Nobel-díjasok zöme is zsidó. Abszolút nem vagyok antiszemita és nem is tartom őket "magasabb rendűnek". A kérdésem érzelmi jellegű: szívesen tartoznál közéjük?
2012. márc. 20. 19:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Néhány megjegyzés:


# 6 03-21 20:45

"gazdag családban születtem volna"

- Az, hogy zsidó, nem jelenti, hogy gazdag.


Kérdezô:

"büszkék az identitásukra"

- Az utánad közetkezô válaszoló azt írta, igen. Nem írta, miért, ezt pótolom.

Azért, mert

1) Bennünket választott arra, hogy nekünk adta Tóráját ( Tanítását - Törvényét ).

2) míg másoktól elég (lenne), ha a tízparancsolatot betartják (betartanák), nekünk 613-at adott az ÚR.

3) Bárhol is élünk, igyekszünk jelentôsen hozzájárulni a befogadó nemzet emelkedéséhez.


# 9 03-22 09:22

"nevetségessé tegye a...magyar büszkeséget?"

- Nem az nevetséges, ha vki büszke arra hogy magyar, vagy arra, hogy német, vagy arra, hogy tót, hanem az, amikor valaki azt arra akar büszke lenni, hogy "a magyarok már Jézus elôtt 5000 évvel keresztények voltak", vagy, hogy "Jézus magyar volt".

Ha a magyar arra büszke, hogy "annyi balszerencse közt ...", vagy épp Vörösmartyra, Csokonayra, Aranyra, vagy, hogy a szerb kocsmáros és a szlovák anya fia magyarok között magyarnak érezte magát és verseit a világ csaknem minden nyelvére lefordították, vagy Bólyaira, Eötvösre - ezen senki nem nevet, ezt minden éppelmélyû helyesli.

2012. ápr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Igen!
2012. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

Akkor mégegyszer, Neduddgi:


a magyarságra való büszkeség apropóján olyan dolgokat adsz a számba, amiket nem írtam. Ismert technika ez. Arról meg, hogy a magyar kultúra gazdagításához hozzájárult szerbekről, tótokról és másokról hogyan gondolkodom, azt hadd döntsem el én.

Különösen "bájos", amikor egy önmagát kiválasztottnak és kivételesnek tekintő nép leszármazottja a magas lóról oktat másokat, majd a reagálást - ő vagy más - kimoderáltatja. Aztán meglepődik, ha más meg azt mondja erre: za arcénu.

2012. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A fitymámat nem adom!
2012. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Magyar vagyok és keresztény. Tehát: nem.

Ha zsidónak születtem volna, akkor pedig keresztény nem akarnék lenni.

2012. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!