Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te szeretnél zsidó lenni?

Te szeretnél zsidó lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a zsidóság matrierchális leszármazási alapon állapítható meg, tehát a mama (vallási, etnikai stb) identitása a döntő. De köztudott, hogy a zsidó a Biblia szerinti "kiválasztott nép", ma úgy mondanánk: "csókosak". Ezt látszik alátámasztani az is, hogy a magyar Nobel-díjasok zöme is zsidó. Abszolút nem vagyok antiszemita és nem is tartom őket "magasabb rendűnek". A kérdésem érzelmi jellegű: szívesen tartoznál közéjük?
2012. márc. 20. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tragikus funkciójú és sorsú nép.
2012. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2012. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nem
2012. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
A zsidóságba be lehet térni, és az ókorban is éltek betértek, sőt a biblia olyanról is írt, hogy nem tért be de Istent imádta. Amúgy volt egy időszak az életemben amikor be akartam térni zsidónak, a reform rítus szerint.
2012. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom okát. Ha létezik Isten, és olyan jóságos, ahogy mondják, akkor miért válogatna etnikai hovatartozás alapján? Akkor ő mindenkit egyenlően szeret, és olyannak, amilyen.

Maradok, aki vagyok. :)

2012. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Nagyon meglepődtem a kérdésen, mert nekem soha nem jutott olyasmi eszembe, hogy milyen jó lenne, ha zsidó lennék.

Ha mondjuk zsidó lennék, és gazdag családban születtem volna, az nem lenne rossz, de ezek csak feltételezések, hogy mi lenne, ha... mi lett volna, ha... ennek nem sok értelmét látom.

Nem térnék be zsidónak az biztos, valahogy nem fogott meg az a vallás, de a zsidó emberekkel semmi bajom sincs.

Üdv: Napirai

2012. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem elég sok zsidó ismerősöm van (köztük jó barátaim is) és azt vettem észre, hogy igen büszkék az identitásukra. Nem mondják ki direkt módon, de a "kiválasztottságukat" valahogy úgy fogják fel, mint egy családhoz tartozást, ahol ők rokonok, a nem zsidók pedig "csak" barátok vagy idegenek. Nagyon büszkék Einsteinre, Freudra, Spielbergre stb.(ezt nem csodálom) és azt hiszik, hogy a lelke mélyén mindenki szeretne családtag lenni. Hmm. Ezen töröm a fejem.
2012. márc. 21. 21:37
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, büszkék vagyunk rá, de nem hiszem, hogy mindenki zsidó szeretne lenni. Szerintem a legtöbb ember soha nem gondol ilyesmire, mint ahogy arra sem, hogy mondjuk oroszokká vagy spanyolokká váljanak.
2012. márc. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó!

Büszke vagy a hovatartozásodra, és ez természetes. Szavam sincs ellene, se ellened. De azért..szelíden kérdezemn: miért van az, hogy a népedhez tartozó "mainstream" újságírók, média-szereplők, filozófusok, írók és egyéb értelmiségiek jelentős része azon dolgozik, hogy megkérdőjelezze, aláássa, nevetségessé tegye a...magyar büszkeséget? Nézz körül itt az oldalon: hány fiatal közvetlenül és közvetetten e támához fűződő válaszaiból süt a bizonytalanság, a meghasonlás, az öngyűlölet - hiszen "büszke" manipulátorok elhitették vele, hogy a magyar=rasszista/fasiszta/genetikusan alattvaló/moslékzabáló/kirekesztő? Nos, lehet-e szeretni a más büszkeségét, ha ráköp az enyémre?

2012. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
12%
nem, nem szeretnék csaló lenni
2012. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!