Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik az adventisták?

Kik az adventisták?

Figyelt kérdés

És mennyiben mások, mint például a reformátusok? Illetve, zavarná őket, ha egyszer csak elmennék megnézni egy gyülekezeti alkalmat? És ha valaki vegetáriánus, az zavarja őket?


(Bocsánat a sok furcsa kérdésért, de valójában semmit sem tudok róluk. Valójában csak álmomban hallottam ezt a szót, meg akkor valószínűleg előtte is, de már arra sem emlékszem, hogy mit álmodtam, vagy hogy előtte hol hallottam. Csak most eszembe jutott, és gondoltam, utána járok.)



2012. márc. 14. 11:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és linkeket is.

És a nyolcadik hozzászólást (a kérdést) is, mert épp ezt szerettem volna kérdezni. =)


(Köszönöm a meghívást, éppenséggel el tudok jutni Gödöllőre is, mert elég közel lakok.)

2012. márc. 15. 18:17
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Kedves kérdező, akkor szeretettel látunk szombaton!


Üdv. Péter

2012. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Egy szóval meg lehet válaszolni
2012. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Várjuk a szót.
2012. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
inkább hagyjuk...vicc
2012. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi szombaton,míg a reformátusok vasárnap járnak a gyülekezetbe.Annak csak örülünk,hogyha jönnek látogatóba hozzánk,MINDENKIT SZÍVESEN látunk!A többségünk nem fogyaszt húst,és állati eredeti élelmiszereket,de vannak,akik esznek csirkehúst,pulykát,halat,esznek tojást,tejtermékeket,azt gondolom ez még nem bűn,viszont disznóhúst és másféle tisztátalan állat húsát kerüljük!

Nemcsak azért,mert ez törvény,hanem mert tudjuk,hogy nagyn egészségtelen,káros.

Szívből ajánlom,hogy menj el a gyülekezetbe valamikor!

Legyen szép napod!

2012. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szívesen várunk, mindegyik gyülekezetben nagyon szívesen fogadnak! :)

Íme a gyülekezetek:

[link]


Amúgy ajánlom figyelmedvóbe ezt ahonlapot, itt van egy Kik az adventisák? nevű menüpont is :)

2012. máj. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az adventista önazonosság lényege? Isten ígéjét az élet lényegének tekintő, és Isten szavát életükben alkalmazni óhajtó emberek. Ebben kiemelt helyen van Isten szombatja, a Szentlélek templomára (a testünkre) odafigyelés, stb. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak fitt, sportos, tiszta agyú, és feddhetetlen életvitelű embereket találsz az adventisták között. Ennek így kellene lennie, de nem így van. Ez nem von le semmit az értékből, ez az egyes ember bűne.
2012. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!