Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján történt a kanonizáció?

Mi alapján történt a kanonizáció?

Figyelt kérdés

Hogyan dönthették el az emberek, hogy melyek az "igaz" tanítások, és melyek amiket apokriffá kellet nyilvánítani? Mi erre a hivatalos válasz az egyház részéről, és mi a te véleményed? Ma már bizonyítékok vannak arra, hogy nem csak szétválogatták a Jézusi tanításokat, hanem meg is változtatták azokat! Csak számomra furcsa, hogy ezzel mit sem törődnek az egyébként hívő emberek?

Természetesen főként a hívők válasza érdekel, de kulturált hangnem mellett bárkinek szívesen fogadom a válaszát.


2012. márc. 1. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Önös érdekek.
2012. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

Nem néztem utána hivatalos válasznak, így saját véleményem:

Úgy gondolom, Isten, aki a színfalak mögött mozgatta eddig is a történelem fonalát, tartja annyira fontosnak a bibliát, hogy ami oda tartozik ténylegesen, az benne marad, ami nem, az bukik.

Most megkérdezhetnéd, ha ez így van, akkor miért változtatták a károli bibliát katolikusok, mormonok, jehovisták...stb.

Erre azt mondanám, hogy mindig azt nézd, hol élő, hol valóságos a hit és ha azt megtalálod, akkor ott mindig is normális bibliát fognak használni, ahol pedig haldoklik a hit, vagy sosem volt, ott maguk ízlésére módosítják, bár nem hiszem ez bárkin is segítene, de nekik már mindegy.

2012. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, hogy egyik sincs Isten ellen akkor én miért legyek ellene. Nem tudom erről se arról se az igazat, mert ember szájából hallom ezt is azt is. Azt is mondják, hogy nem azért nem tették bele a Bibliába, mert nem igazak hanem azért, mert feleslegesnek tartották vagy nem akarták bonyolultá tenni. Én úgy vagyok, hogy nem szelektálok és bízzok abban amiben hiszek.
2012. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S ha te magad elolvasod akkor mi a helyzet?

2012. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


A Szentlélek láthatatlan munkálkodása volt szükséges a tévedésmentes kánon kialakításához. Mégis, ha a az ó- és újszövetségi egyház kanonizációjának hitelességében kellene feltétlenül hinni, akkor végső soron bizonyos egyházi hagyományra kellene építeni a teljes Írás Istentől ihletettségébe vetett hitet.


Sokkal inkább azt kell mondanunk, hogy a szent iratok kanonikus voltát a belőlük áradó igazságtartalom és lelki hatalom olyannyira bizonyította, hogy a mégannyira gyarló egyház sem véthette el a kanonikus jegyzék megállapítását. Nem tudták nem elfogadni az Istentől ihletett prófétai beszédet, noha az gyakran és súlyosan megítélte mind az ó-, mind pedig az újszövetségi gyülekezeteket. A szent iratok dicsőségesen bizonyították isteni eredetüket, és kárhoztattak minden "polyvát". A kánon sérthetetlenségét tehát mindenekelőtt a bibliai iratok egyedülálló belső, lelki szintje és ereje, valamint az egymással való egysége biztosította.


Azt a meggyőződést, hogy a Biblia 66 irata az írott, minden korra és emberre érvényes isteni kinyilatkoztatást teljességében és kizárólagosan tartalmazza, senki sem építheti pusztán az ó- és újszövetségi egyház állásfoglalására. A kanonizáció - a szent iratok és az egész gyűjtemény hitelességének felismerése - végső fokon minden hívő ember személyes feladata is. Ellenőriznünk és hitelesítenünk kell a magunk számára az egyház bizonyságtételét. Csak egy minden oldalról megalapozott, a Szentlélektől nyert személyes meggyőződés alapján fogadhatjuk el a Bibliát az isteni kinyilatkoztatás mértékének.


Üdv. Péter

2012. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!