Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus papok mi alapján...

A katolikus papok mi alapján prédikálnak? Ha nem a Bibliát veszik alapul, akkor mit vesznek prédikáló alapként?

Figyelt kérdés
Tudom, a katolikusok is prédikálnak a Bibliából, de amikor nem a Bibliát veszik alapul, akkor mi az, amiből prédikálnak?
2012. jan. 16. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már hallottam olyan katolikus papról aki buddhista tanokról papolt. :)

De amúgy van az egyháznak egy dogmagyűjteménye, gondolom abból.

2012. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A prédikációt katolikus misén mindig az evangélium előzi meg, szóval általában az aktuálisan felolvasott részlet valamilyen üzenetéből indulnak ki, de láttam már olyat, hogy nem így volt.

Tisztán Bibliából szerintem egyik felekezetnél sincs prédikáció, mivel a "prédikátor" (pap, lelkész) mindig saját gondolatait és értelmezéseit beleszövi a prédikációba (mondjuk szerintem ez így van rendjén).

Természetesen a katolikus teológia elismeri a Szentírás mellett a Szenthagyományt is, mint az isteni kinyilatkoztatás része, ami nem igazán egy vagy több mű, hanem az apostolok által szóban átadott tanítás, amelyet az egyház megőrzött.


Mindazonáltal a katolikus teológiának könyvtárnyi irodalma van (de a protestánsnak is), amit felhasználhatnak forrásként, de mondom, a prédikáció elég szabad műfaj, szóval egyáltalán nem szükségszerű, hogy így legyen.

2012. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszer a pap egy ókori szent prédikációját olvasta fel egy az egyben. Nagyon érdekes volt. Sajnos a szent nevére már nem emlékszem. :(
2012. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!