Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus pap szeretnék...

Katolikus pap szeretnék lenni. Mi ennek a feltétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék Katolikus pap lenni. Tudom, járni kell teológiára, meg minden, de azon kívül mik kellenek még? Katolikusként kell legyek megkeresztelve, ezen kívül még mik az 'elvárások'?


2012. jan. 12. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket nem tőlünk kellene megkérdezned, hanem ahová jársz misére, közösségbe, ott beszélj a pappal erről.... Nem vadidegenül esik be az ember egy papi szemináriumba, hanem valahol (valamelyik plébánián) elkezdődik a keresztény élete... ott érdeklődj.
2012. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Mi kell még? Elsőáldozás, bérmálás, és hogy ne legyél házas. És főleg: ÉLŐ HIT. Rendszeres szentségi élet (Eucharisztia, gyónás). Valamint mély vágy erre az életformára.

Valamint az első jól írta, amit. Remélem, jársz templomba. Ott az atyánál érdeklődj, vagy ha van lelkivezetőd, méginkább tőle. Ha nincs, keress, tőle is kell majd ajánlást kérned, ha felvételizel szemináriumba. (Valamint plébánosodtól, püspöködtől > de erről majd később elég tudnod, és fogsz is időben.)


Isten áldjon!

2012. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet hogy érdemes előtte bérmálkozni vagy nagyon jó ha megkapod már előtte a Szentlélek-keresztséget.

Azon kívül én a helyedben megpróbálnám kideríteni hogy Isten Téged valóban papnak szán-e? Kérj jelet Tőle. Bár az hogy Neked ilyen szándékod van az is egy jel, de azért kérj megerősítést is mert a felszentelt papság nagy felelősséggel is jár és Isten tudja azt előre hogy Te majd fogod-e bírni ezt a terhet.


[link]


Isten áldjon és segítsen az utadon!

2012. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!