Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus misén mért állnak,...

Katolikus misén mért állnak, amikor térdelni kéne?

Figyelt kérdés
A misén 2x is le kell térdelni. Régebben soha, mostanában egyre ritkábban látok olyan embereket, akik ilyenkor felállnak. Ez mért van? Más vallásúak, vagy csak szokás kérdése?
2009. jún. 7. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
Jártam katolikus főiskolába, elég sok önmagát kereszténynek tartó embert ismerek.
2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Képmutató emberek? Most nem a való világról beszélünk, héj.

Az a baj, hogy a mai világban ez már nem trendi, és ezért az emberek NEM SZOKTAK KÉPMUTATÁSBÓL JÁRNI TEMPLOMBA! Az a kevés ember, aki napjainkban eljár, az nem "menőzni", megjátszani magát megy oda. imádkozni!

Ha egy kicsit is végégig gondolod, hogy mit írtál, rájössz, hogy mekkora hülyeség.

2009. jún. 9. 21:58
 13/14 anonim ***** válasza:
95%

Én elég sok olyan embert ismerek, akik minden vasárnap templomba mennek, keményre térdelik ott a térdüket, de mindíg figyelnek, hogy ezt jó sokan is lássák. Az életül pedig mindennek mondható, csak kereszténynek nem.

És ismerek olyanokat akik nem mennek minden vasárnap, le se térdelnek és mégis keresztény az életük.

Igenis most is sokan járnak képmutatásból templomba, még saját magukat is becsapják a farizeus viselkedésükkel. Meg vannak győződve arról, hogy ők a legjobbak, de nagy problémáik lesznek majd az elszámolásnál.

Ezért én úgy vagyok vele, hogy mindenki csinálja úgy ahogy szerinte jó. Ha nem térdel, akkor nem, ha nem megy templomba, akkor nem megy. Nem az én dolgom, hogy megítéljem az életét. Nekem a magamét kell jól élnem.

2009. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Járnak képmutatásból emberek templomba, akiket kiskorukban rászoktattak és kialakult onnan egy "baráti" köre, akik figyelik ott van-e és milyen ruhában. Főleg falun.

Sosem volt trendi templomba járni, csak mikor életveszélyes fenyegetéseket tettek a keresztes háború idején akkor érdemes volt járni.

2009. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!