Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus misén mikor kell...

Katolikus misén mikor kell állni, s mikor térdelni?

Figyelt kérdés
Ma hivatalos vagyok egy bérmálkozásra és azt szeretném megkérdezni, hogy a mise mely részein kell állni, s mikor térdelni. Köszönöm!
2011. jún. 4. 11:02
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
2011. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ezért ne aggódj, amikor a többiek térdelnek, térdelj, amikor a többiek felállnak, áll fel. Kül térdelés előtt a minisztránsok csengetnek. :) remélem segítettem

Térdelés 2X van egyébként

2011. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg, ne az első sorba ülj, és akkor tudni fogod. :)
2011. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm, tudtam, hogy nem kellett volna köntörfalazni. Én vagyok a bérmálkozó :). Nemrég tértem vissza az egyházhoz és már sokat feledtem, ezért kérdeztem. Elnézést a félreértésért.
2011. jún. 4. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor is tudod figyelni a többieket. Gondolom,nem egyedül bérmálkozol.
2011. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne térdelj le képek, szobrok, oltárok, és az ostya elött! Ha ezt látod ne tarts a sokasággal a vesztedre!
2011. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ööö... okkké, elfogadom, hogy bizonyos protestáns felekezetekben ezt tanítják, elfogadom, de a kérdésből már láthattad volna, hogy ez nem a valláskritika rovat, hanem csak simán a vallás :) De köszönöm, hogy hangnemedben nem voltál bántó. Minden jót neked!
2011. jún. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!