Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mit tennél akkor, ha?...

Te mit tennél akkor, ha? (Szándékosan "provokatív" kérdés hitetleneknek. )

Figyelt kérdés

Kérdésemet azért írom, mert gyakran látom, hogy akik nem hisznek Istenben, irracionálisnak, naivnak és egyebeknek tekintik a hívők viselkedését.

Nos, akkor "játsszunk" egy kicsit, képzeljétek el a következő szituációt:

Hitetlen vagy, vagy éppen hiszel valamiben, de elutasítod a kereszténység tanításait. Aztán egyik pillanatról a másikra azt veszed észre magadon, hogy megváltozol: mintha egy csapásra eltűnne belőled minden rossz érzés, és semmi más nem marad benned, mint szeretet. Furcsa dolgokat tapasztalsz, olyan, mintha valaki vezetni akarna - olyan dolgokra érzel késztetést, amire egyébként nem éreznél. És ha megteszed, azt tapasztalod, hogy nagyon jól tetted. Ha elfogadod a vezetést, egyszerűen minden sikerül: nem egycsapásra, hanem apró lépésekben, de minden valami felé mutat. A tetteidnek egyenes következménye van, és mind pozitív. A hívő emberek megnyilvánulásait, amiket korábban furcsának, idegennek tekintettél, most hirtelen magadénak érzed, azonosulni tudsz vele. Nem tudod, mi ez az egész, de tapasztalod (konkrét eredményekben), hogy ez jó. Egyszerűen nem tudsz mást, csak jót tenni, és ez belülről fakad, nem érzed lemondásnak. Segíteni tudsz másoknak, és másoktól is rengeteg segítséget kapsz. Apró csodák történnek az életedben, naponta - mindig megkapod azt, amire épp szükséged van! Úgy, hogy talán nem is tudtad, hogy szükséged van rá, de amikor megkapod, a homlokodra csapsz, hogy "hoppá, épp erre volt szükségem".

És közben pontosan tudod, hogy ez Istentől van. Szabad akaratod van, dönthetsz úgy, hogy nem kérsz belőle, hogy nem akarsz "agymosott hívő" lenni. Akkor viszont véget ér ez a kegyelmi állapot. Ha felvállalod, hogy Isten vezessen - úgy, hogy még nem is biztos, hogy hiszel benne - akkor folytatódik az állapot, ameddig csak TE akarod.


Mit tennél ebben az esetben?


2012. febr. 29. 14:55
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
rajcziz: Értem, és köszönöm. Egyébként milyen kinyilatkoztatással elégednél meg? Égő csipkebokor, vagy ilyenek?! :)
2012. febr. 29. 16:43
 22/29 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ez kicsit olyan, mintha felajánlanék neked egy lottószelvényt, amiről tudod, hogy biztosan telitalálatos. Elfogadnád?
2012. febr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 rajcziz ***** válasza:
Azért nem ilyen nagyok az elvárásaim. Kinyilatkoztatás alatt azt értem, hogyha kiderül, hogy az életvitel vagy a gyakorlatok (imádság, meditáció, relaxálás, bármi) eredményesek. Magyarul, ha elkezdek követni egy tanítást, és érzékelem, hogy pozitív hatással van az életemre, akkor elfogadom. Ha nem bizonyosodik be ez, akkor továbblépek.
2012. febr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

16:43: Na most írtad le a lényeget! "tudod, hogy biztosan telitalálatos". Honnan tudod? Csak hinni tudod. Nagyon kell hinni abban, akitől kaptad, különben honnan lehetsz biztos abban, hogy telitalálatos! Érted a lényeget? A kérdés az tehát, hogy tudsz-e hinni abban, aki felkínálja!


16:45: Értem, tehát konkrét bizonyítékokat vársz. Ez szerintem korrekt, én is így voltam vele. :)

2012. febr. 29. 16:50
 25/29 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy ha hallgatok a tanácsára, akkor sikerrel járok. Ez nálam azt jelenti, hogy telitalálatos.

Biztos arra gondolsz, hogy ok, de mi van az első ilyen tanáccsal? Hát... szerintem hallgatnék rá, mert eléggé a megérzéseimre hagyatkozom.

2012. febr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Azért ez nem ilyen egyszerű. :) Nekem rögtön az első ígéret a "telitalálatos lottószelvény" volt. Nagyon hosszú időbe telt, míg megtanultam hinni benne, hogy tényleg megkapom, és hogy tényleg telitalálatos lesz. (Még nem kaptam meg!)

De közben kaptam egy csomó másikat: "ketteseket", "hármasokat", "négyeseket", mindegyiket a maga helyén, így most már simán tudok hinni az első ígéretben is. De most nem rólam van szó, csak leírtam, hogy nagyon-nagyon sok bizonyíték után jutottam el az igazi hitre. Ebből a szempontból tényleg elméleti a kérdésem.

2012. febr. 29. 16:58
 27/29 anonim ***** válasza:
Én adnék a dolognak egy-két hónapot. Ha beválik, akkor elfogadom, ha vaklármának bizonyul, akkor haragszom magamra, amiért el mertem hinni, hogy ilyen létezik.
2012. febr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Ezek szerint a többség "adna esélyt" a dolognak, és hajlandó lenne elfogadni Istent, ha bizonyítékokat kapna arra, hogy az számára jó.

Igazából ennyit szerettem volna megtudni! :)

A többi úgyis Isten dolga!

2012. febr. 29. 17:04
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és kedves választ adó sokak!


Szépen kiveséztétek a kérdést és a hátterét. Legalább is ezt lehetne hinni ;)

De a vallás nem egy egyszerű dolog. Nagyon sok ember foglalkozik ezzel a témakörrel. A kérdezőről nagyon sokat meg lehetett tudni az általa írottakból (és most itt elnézést kérek a kedvenc modijaimtól, hogy néha nekem is meg kell szegnem a gyik szabályzatot).

Ha valaki megkérdezné tőlem, hiszek-e Istenben, a válaszom a talán lenne. Mert nem nem hiszek de nem is hiszek. Mint Isten, létforma alapú rendszer, tehát evidens, hogy áll fölötte valami(ha úgy tetszik valaki(k)), tehát így azt, hogy mindenható lenne, már a tény hogy létezik, cáfolja magát. Erre a tényre már rég rájöttek. Tehát ezért nem magyarázzák Isten úgy, mint élőlény. Inkább egy természet feletti erő. Nos, ha így állunk, akkor a vallási különbségeknek nincs értelme, hiszem minden egyistenhit egy és ugyanaz. Ha valaki járatos a témákban akkor ezt könnyen beláthatja, hogy mindenhol van a jó meg a rossz, a fent és a lent és a többi, mindenhol van egy igaz Isten, csak kik minek nevezik... ennyi az eltérés. Sajnos ebből az emberek már számos háborút tudtak kovácsolni és még fognak is. (De ez történelem, még ha a jövőé is.) Szóval ha természet feletti, márpedig miért ne lenne az (?), akkor a létezése bizonyított. Tehát abban hiszek, hogy van erő, ami az emberek felett áll. Ezt a Biblia a Korán a Háre Krisna... stb. művek nagyon szépen kitárgyalják, bár kissé rejtélyesen. De ezt is rég tudják az emberek. Minden amire nincs magyarázat az Isteni. Aztán évezredek során a tudomány fejlődésével sok istenség megszűnt.

Aztán volt egy elég jó kis társalgási rész, ami tényleg érdekes volt ( :D ) Ez a lottó 5-ös. Ha Isten mindenható (márpedig annak van kikiáltva) akkor megteheti, hogy egy embert manipulál azzal, hogy vesz egy lottószelvényt a nyerő számokkal, hiszen Isten Isten és megteheti... majd utána odaadatja vele a szelvényt neked ;) De persze mindent ezerfelé ki lehet szórni :D Erről jutott eszemben a Mátyás Király meséi sorozatnak volt egy része, amiben volt egy hasonló kis szösszenet :D (Na jó, még offolok is, tényleg bocsik Modik, tudjátok hogy nem szoktam ;) ).

Na és akkor így a végére írnám a válaszom is:

Több mint valószínüleg bármilyen ember elfogadná a helyzetet, bár nagy részük, ha nem hisz Istenben, nem fog utána sem, csak betudja annak hogy jó napjai vannak. Ahogy kedves kérdező, írtad is, erővel nem lehet téríteni, ember dönti el a saját akaratát. A többi meg Isten dolga ;)


Jó volt elolvasni ezt a bonyolult beszélgetésfonalat :D

További minden jót!

- Blueskin -

2012. márc. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!