Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mit tennél akkor, ha?...

Te mit tennél akkor, ha? (Szándékosan "provokatív" kérdés hitetleneknek. )

Figyelt kérdés

Kérdésemet azért írom, mert gyakran látom, hogy akik nem hisznek Istenben, irracionálisnak, naivnak és egyebeknek tekintik a hívők viselkedését.

Nos, akkor "játsszunk" egy kicsit, képzeljétek el a következő szituációt:

Hitetlen vagy, vagy éppen hiszel valamiben, de elutasítod a kereszténység tanításait. Aztán egyik pillanatról a másikra azt veszed észre magadon, hogy megváltozol: mintha egy csapásra eltűnne belőled minden rossz érzés, és semmi más nem marad benned, mint szeretet. Furcsa dolgokat tapasztalsz, olyan, mintha valaki vezetni akarna - olyan dolgokra érzel késztetést, amire egyébként nem éreznél. És ha megteszed, azt tapasztalod, hogy nagyon jól tetted. Ha elfogadod a vezetést, egyszerűen minden sikerül: nem egycsapásra, hanem apró lépésekben, de minden valami felé mutat. A tetteidnek egyenes következménye van, és mind pozitív. A hívő emberek megnyilvánulásait, amiket korábban furcsának, idegennek tekintettél, most hirtelen magadénak érzed, azonosulni tudsz vele. Nem tudod, mi ez az egész, de tapasztalod (konkrét eredményekben), hogy ez jó. Egyszerűen nem tudsz mást, csak jót tenni, és ez belülről fakad, nem érzed lemondásnak. Segíteni tudsz másoknak, és másoktól is rengeteg segítséget kapsz. Apró csodák történnek az életedben, naponta - mindig megkapod azt, amire épp szükséged van! Úgy, hogy talán nem is tudtad, hogy szükséged van rá, de amikor megkapod, a homlokodra csapsz, hogy "hoppá, épp erre volt szükségem".

És közben pontosan tudod, hogy ez Istentől van. Szabad akaratod van, dönthetsz úgy, hogy nem kérsz belőle, hogy nem akarsz "agymosott hívő" lenni. Akkor viszont véget ér ez a kegyelmi állapot. Ha felvállalod, hogy Isten vezessen - úgy, hogy még nem is biztos, hogy hiszel benne - akkor folytatódik az állapot, ameddig csak TE akarod.


Mit tennél ebben az esetben?


2012. febr. 29. 14:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
De annak a valakinek miért kéne Istennek lenni? Mint mondtam, azt mondanám, hogy felerősödött a hatodik érzékem.
2012. febr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

16:07: "ha hirtelen jönne egy késztetés, hogy valami megtegyek, és az beválna" - a késztetéssel együtt jön az a tudat is, hogy ez Istentől van. Nem tudod elkülöníteni, mindig együtt jön. Ha azt mondod rá, hogy hatodik érzék, akkor meg simán nem jön.


16:09: Attól, hogy a kérdés provokatív, még nem akarok senkit provokálni, piszkálni. Én beleírtam, hogy milyen kérdés, mindenki maga döntötte el, hogy ide kattint-e vagy sem, válaszol-e vagy sem. Hogy miért írtam? Kíváncsiságból. Gyónni pedig nem szoktam, nem vagyok katolikus.

2012. febr. 29. 16:24
 13/29 anonim ***** válasza:
Tehát akkor te lényegében azt kérdezted: Mit tennél, ha rájönnél, hogy Isten segít neked? Szerinted ennek a kérdésnek van értelme? Adja magát a válasz.
2012. febr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

16:17 Az előbb megválaszoltam, de mondjuk egy idő után olyan késztetéseket is kapsz, hogy imádkozz Istenhez. Vagy olvass Bibliát. Vagy beszélgess hívőkkel.

Addigra már megtapasztaltad, hogy az összes többi útmutatás bevált. Ha kiderül, hogy Istentől való, akkor feladnád? Akkor mondanád azt, hogy köszi, innentől kezdve nem kérek belőle?

(Most mondhatnátok, hogy persze, jól behúzott a csőbe, de nem, mert első pillanattól kezdve nyilvánvalóvá teszi, hogy Tőle származnak az útmutatások!)

2012. febr. 29. 16:31
 15/29 A kérdező kommentje:

16:29 Nem tudom! Mit tennél?

Komolyan kérdezem! Ha amúgy nem vagy hívő, hogy kezelnél egy ilyen helyzetet?

2012. febr. 29. 16:32
 16/29 rajcziz ***** válasza:

Tudom, meglepő, de a provokatív kérdés provokál. Elnézésedet kérem a gyónás miatt, elismerem, hogy tévedtem.

Kíváncsi voltál, kaptál egy választ, aztán meg próbáltad bizonyítani az igazad (ebbe most nem megyek bele, egyszer már megjártam). Ha tudnám, hogy Istentől jön a segítség, akkor sok választási lehetőségem nincs, nem gondolod?

2012. febr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A Bibliát elolvastam, volt idő, amikor imádkoztam, de találtam jobb módját is a lelki béke megszerzésének, szóval elfordultam a keresztények Istenétől.

Kérdésed szerintem még mindig értelmetlen. Ha bebizonyosodna, hogy Istentől származnak a tanácsok, akkor el kellene ismernem, hogy tőle származnak. Kész, több lehetőségem nincs. (Megjegyzem, a hitetlen szó helyett jobb lett volna a nem hívő-t használni)

2012. febr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

16:32: Nagyon kérlek, tényleg vedd természetes kíváncsiságnak a dolgot! De tudod mit, adok konkrét választ is! Van a környezetemben valaki, aki nem hívő - mint írtam, én sem voltam az még fél éve. Látok rajta olyan jeleket, amiket én mutattam a megtérésem előtt. Elkezdte Istent emlegetni (pozitívan), lehetőségeket kap... ennyiről tudok.

De amúgy nagyon racionális, vallást, hitet elutasító emberről van szó. (Én azért ENNYIRE nem voltam elutasító, de olyan szavakkal, mint "megtérés", meg "alázat" a világból ki lehetett volna kergetni! Én tudom, hogy min mentem keresztül, de nekem már fél év távlatából is olyan, mintha 100 éve történt volna. Most tehát kíváncsi vagyok, hogy hogyan élheti meg az illető ezt a helyzetet. Tudom, hogy ez történik vele, de nem tudom, hogy éli meg! Ezért váltam kíváncsivá, hogy mások vajon hogyan reagálnának egy ilyen helyzetben. Persze a kérdés pusztán elméleti, írtam is, hogy csak játék - de valójában a kíváncsiság motivált.

Kielégítő a válaszom?

2012. febr. 29. 16:38
 19/29 A kérdező kommentje:

16:36: a "nem hívő"-ben teljesen igazad van, ne haragudj! A Bibliát én is olvastam korábban is, sőt, volt idő, amikor imádkoztam is, de elfordultam Istentől. Ezek mind megvoltak bennem is. Még ezoterikával is foglalkoztam, keleti filozófiával, stb.

Amiket leírsz, az nem kizáró ok, hogy Isten megszólítson - nem, nem mondom, hogy Téged is meg fog, meg hogy Te is követni akarod majd, ez a Te dolgod! Nem akarlak meggyőzni! Az előző válaszomban kifejtettem a kérdésem okát, kíváncsi vagyok.

Tehát akkor azt mondod, hogy ha megbizonyosodsz arról, hogy ez jó neked, a környezetednek, meg úgy egyáltalán mindenkinek, akkor elfogadnád, hogy Isten vezessen?

2012. febr. 29. 16:41
 20/29 rajcziz ***** válasza:

A puding próbája az evés. Nem tudom, hogy élném meg.

Valószínűleg kezdettől fogva próbálnék rá valami magyarázatot találni. Lehet, hogy soha nem ismerném be, hogy Istentől származik, csak ha kinyilatkoztatná magát előttem. Ha ez megtörténne, akkor kénytelen lennék elismerni.

Minden ember életében eljön az az idő, amikor elkezd egy spirituális utazást. Valaki tovább jut el, valaki nem hajlandó rálépni az útra. Ez egyéntől függ.

2012. febr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!