Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté 5:32 Én pedig azt mondom...

Máté 5:32 Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tehát a Biblia szerint aki elvált asszonyt vesz feleségül az parázna. Ki kell lépni egy parázna állapotból?

2012. febr. 13. 15:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet igei módon élni egy feleségül vett elvált asszonnyal, amikor a paráznaság ismert, illetve felismert ténye folyamatosan fennáll. Hogyan válhat egy ilyen helyzet Isten szemében kedvessé? Megbánhatom, megvallhatom és kérhetem a bocsánatot, de hogy ne vétkezzek többé?


Szia!


Legjobban a kérdésed őszintesége tetszik. Én hajadon lányt vettem feleségül, de kétszer! Magyarul, egyszer elváltam. Meg voltunk térve, tudtuk a Biblia tanítását, de a házasságunk akkor sem működött. Megtérésünk előtt kötöttünk házasságot, az ateista tanok szerint. A lány 15 én 19 voltam, nagyokat buliztunk, remek szexuális élet, 3,5 év után házasság. Az első pillanattól kezdve nem működött! Miért? Mert a házasság nem buli és szex! (ezt az ateisták kedvéért írtam) az egész történetet pedig azért, hogy tudd, ki az aki "tanácsol" téged.



"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsásson"

Fejből idéztem, csak azért az idéző jel, hogy tudd a Bibliában van. Megtörtént dolgot meg nem történtté tenni nem lehet. Csak a bűn megvallása marad. Bűnt bűnnel jóvátenni nem lehet. Ha csak együtt élnétek, azt meg lehetne szakítani. De ha már házasok vagytok, akkor ezt Isten is elfogadja.(Jézusnak ez sokba került) De innentől kezdve ugyan az igaz rátok, mint ha nem lett volna a feleségednek férje rajtad kívül. Tudod, amikor én járni kezdtem a lánnyal, aki ma is a feleségem, az én és az ő gyülekezetéből is a testvérek egy-egy csoportja figyelte, mikor lesz vége, és várták Isten hogyan büntet meg minket ezért. Az, hogy a házasságunkat Isten megáldhatja, elképzelni se tudták! 10 éve élünk együtt, természetesen a mindennapi gondoktól, ami minden házasság velejárója, mi sem vagyunk mentesek, de olyan két szép gyermekünk van, mi is alig hisszük, hogy Isten komolyan gondolta, hogy ránk bízza őket. Az első házasságomból 3 gyermekem van, a 19 éves fiam édesanyjaként szereti a "mostoháját" (az édes édesanyját is nagyon szereti) a 16 éves lányom is nagyon szeret nálunk lenni, és mindketten "imádják" a féltestvéreiket(és viszont) a 20 éves fiam meg senkivel sem jön ki. Isten ezt azért engedte meg, hogy tudjuk, azért nem "101-es" az, amit tettünk. De imádkozunk érte is, és jó reménységgel vagyunk afelől, hogy ő is meg fog térni.


Összefoglalom a tanácsom, valld meg bűnnek a bűnt, kérd Isten bocsánatát, szeresd a feleséged, ő tiszteljen téged, és éljetek mindenben a Biblia tanítása szerint. Emberek lehetnek, akik a szemedre hányják a bűnöd, Isten ilyet sosem tenne egy megbánt és megvallott bűnnel.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönettel vettem a testvéri hozzászólásokat. Igazán építő jellegűek voltak. Mindig örülök az intelligens megnyilatkozásoknak, pláne ha keresztény embertől származnak.
2012. febr. 14. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!