Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté 5:32 Én pedig azt mondom...

Máté 5:32 Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tehát a Biblia szerint aki elvált asszonyt vesz feleségül az parázna. Ki kell lépni egy parázna állapotból?

2012. febr. 13. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Az rendben van, hogy az parázna lesz, aki elbocsátottat vesz el, viszont, hogy a megtérés ebből egy újabb elbocsátás, azt nem gondolom. Vannak vétkek, amik már nem rendezhetőek, és szerintem ezek között a paráznaság is szerepel. Pl. az előző férj már nem veheti vissza az asszonyt, ha már a férje lett egy másik. (a törvényben van ez) Szerintem ez hasonló ahhoz, hogy valakit megölnek, a gyilkos már nem tudja rendezni a dolgot, nem tudja az élők közé visszaadni a megöltet, nem úgy mint a tolvaj, aki 4 annyit adhat. Ugyanezt mondja a Biblia a paráznaságra:


Péld. 6:32 "29. Így van, valaki bemegy felebarátjának feleségéhez, nem marad büntetlen, valaki illeti azt! 30. Nem útálják meg a lopót, ha lop az ő kivánságának betöltésére, mikor éhezik; 31. És ha rajta kapatik, hétannyit kell adnia, az ő házának minden marháját érette adhatja; 32. A ki pedig asszonynyal paráználkodik, bolond; a ki magát el akarja veszteni, az cselekszi ezt! 33. Vereséget és gyalázatot nyer, és az ő gyalázatja el nem töröltetik."

2012. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Ókori mentalitásbeli és családjogi viszonyok kifejeződése. Ma már elavultak és érvénytelenek.
2012. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Izráelben a férfi a Mózesi törvény alapján általában válólevél kiadásával feljogosítva érezte magát a házasság önkényes felbontására, és az elbocsátott nőt szabadnak tartotta újabb házassági kapcsolat felvételére. Jézus nem kárhoztatja Mózest az emberi gyöngeség miatt adott engedményért, nem is hatálytalanítja ezt a törvényhelyet.


A házasság – Jézus szerint – a paráznaság miatt a valóságban akkor is felbomlik, ha semmilyen jogi intézkedés nem történik, de a két test eggyé lételének érvénye megváltoztathatatlanul fennáll. Így az a férfi, aki elbocsátja feleségét, házasságtörővé teszi az asszonyt, és aki elbocsátott asszonyt vesz el, házasságtörést követ el.


Ezek közt a határok közt szabályozza a házasság kérdéseit az apostoli tanítás is az első korinthusi levél 7. fejezetében. Érdekes itt a 11. versben van egy közbeszúrás, ami kizárólag az asszonyok válásának tiltása után áll: ha elvált egy asszony, akkor maradjon "úgy", azaz magányosként, és ne menjen férjhez újra. De van még egy megoldás: béküljön meg férjével. Valószínűleg ez a megoldás tűnik Pál előtt a legjobbnak. Látjuk, hogy a korai egyház az élet minden területén kereste Jézus parancsainak érvényesítését, akkor is, ha már nem a zsidó, hanem a sokkal nyitottabb görög-római társadalom kereteiben élt.


Nehéz ezek alapján tanácsot adni...


Üdv. Péter

2012. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"...míg a halál el nem választ" mondja a pap mikor összead két párt, ezt nem véletlen mondja.
2012. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Azért tettem fel a fenti kérdést, mert komolyan érdekel, hogy számomra ismeretlen emberek, hogyan látják mindezt a Biblia tükrében. Hiszem hogy Istennek beszéde élő és ható. De elvált asszonyt vettem feleségül (igaz, akkor még nem tudtam, hogy ez paráznaság)és a kilátások nem kecsegtetnek sikerrel. Jézus azt mondta a házasságtörő asszonynak: eredj el és többé ne vétkezzél! Hogyan lehet igei módon élni egy feleségül vett elvált asszonnyal, amikor a paráznaság ismert, illetve felismert ténye folyamatosan fennáll. Hogyan válhat egy ilyen helyzet Isten szemében kedvessé? Megbánhatom, megvallhatom és kérhetem a bocsánatot, de hogy ne vétkezzek többé?
2012. febr. 13. 19:58
 6/12 A kérdező kommentje:

Mt 19:6 Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. A mit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza.

Esetleg ez alapján van különbség a polgári esküvő illetve az egyházi esküvő (menyegző, kinek hogy tetszik)között? Az anyakönyvezető előtt kimondondottak is "egybeszerkesztettnek" számítínak?

2012. febr. 13. 20:17
 7/12 A kérdező kommentje:
számítanak
2012. febr. 13. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne embertől tudakozód abban, hogy mit tegyél, vagy mit ne, mert van Isten az égben, bátran kérdezd Őt, zörgess nála, és tudtodra adja a választ. (én voltam az első szóló) Isten az alázatos és bűnbánó szívet nem veti el, és Krisztus is azokhoz jött, akik elvesztek: a paráznákhoz, prostikhoz, istentelenekhez, bálványimádókhoz, vámszedőkhöz stb. azaz hozzánk, vétkesekhez. Senki se különb, senki sem igazabb, mindannyian a bűn alá voltunk rekesztve, de az Isten megkönyörült rajtunk a Fiában, Jézus Krisztusban, hogy most már ne magunknak éljünk, hanem annak aki minket szeretett és kivásárolt a vétekből.
2012. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 munyamunya ***** válasza:
54%

Kedves kérdező!


Semmiképpen nem szeretnék ítélkezni, és előre is bocsánat, ha rosszul gondolom. Nekem úgy tűnik, a házasságod nehézségei miatt látszik számodra elfogadhatónak az az értelmezés, hogy az elbocsátott asszonnyal való élésből ki kell jönni. Pedig az Isten szerinti gondolkodásban fontos, hogy még ha kárára esküszik is az ember, tartsa azt meg, ne változtasson (15. zsoltár). Ha a házasságra lépésetek után tértél meg, vagy ismertél rá erre az igazságra, akkor Isten elnézi a tudatlanságot, és semmiképpen nem megoldás az elválás. A szívbeli megbánás és a békességre igyekezés az, ami kedvessé teszi az ember minden dolgát Isten előtt.

2012. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 munyamunya ***** válasza:
37%
Azonkívül sem az anyakönyvvezető, sem a pap előtt kimondott dolgok nem számítanak. Az a házasság, amikor két ember közös akarattal él együtt, egy fedél alatt, egy háztartásban. Amikortól ezt eldöntik és együtt is hálnak, már házasok, függetlenül attól, hogy van-e erről bármilyen papír.
2012. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!