Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus mely napon született...

Krisztus mely napon született Istentől?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 14:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%

Sziasztok!


Nos ez azért nem teljesen igaz! Megintcsak a héber gondolkodásmódra szeretnék rávilágítani. A zsidó levél a Zsolt. 2:7-re utal. Ez a zsoltár egy igéretet tartalmaz: Isten a felkent király mellett áll, akit fiának tekint és aki uralkodni fog nagy hatalommal a föld minden népe felett. Ezt a zsoltárt kezdetektől fogva a Dávid házából származó Messiásra vonatkoztatták. A "nemzettelek" - vagy ha úgy jobban tetszik "szültelek" - kifejezés jelen esetben a Messiás hivatalba lépését jelenti, és utal Istennek öröktől elvégzett akaratára, mellyel Fiát mindenek fölé emelte.


Isten Dávidot és utódait Fiára tekintettel választja ki és a nekik adott ígéreteket is Fiára tekintettel adja, akiben az majd mind megvalósul. Ezért Jézus az ígéretek értelme és jelentése. Isten Őérette hordozza el Dávidot és magvát, akiknek jelentősége majdnem csak annyi, hogy századokon keresztül ébren tartják a Messiás eljövetele felőli reménységet. Az idézet végső következtetése ez: az angyaloknak nincs a Jézuséhoz hasonló ígéretük, róluk nem mondta Isten, hogy ők fiak.


Üdv. Péter

2012. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Ez a zsoltár egy ígéretet tartalmaz: "


Ha ígéret, akkor be is kellett valamikor teljesednie. (mint Isten minden ígéretének) Vagy még nem teljesedett be?


A kérdés továbbra is a "mikor", mely napon szólt Isten így Krisztusnak, mikor jelentette ki a Fiának, mikor dicsőítette meg azzal, hogy így _szólt_, vagy ilyen szózat jött hozzá: "Fiam vagy te, ma szülteket/nemzettelek téged" ?


Vagy ez csak rébusz..., Isten sohasem szólt, nem mondta, soha nem jelentette ki? Ha a Biblia igaz, szólnia kellett.... Azt tudjuk, hogy Krisztushoz jött ilyen szózat a földi idejében:


Ján. 12:28. Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet! Szózat jöve azért az égből: "Meg is dicsőítettem, és újra megdicsőítem." 29. A sokaság azért, a mely ott állt és hallotta vala, azt mondá, hogy mennydörgött; mások mondának: Angyal szólt néki. 30. Felele Jézus és monda: Nem én érettem lőn e szó, hanem ti érettetek.


Tehát Isten tud közvetlenül szólni. Miért lenne ezzel az ígérettel másképpen?

2012. febr. 8. 17:18
 13/14 A kérdező kommentje:

Vagy hasonló eset, amikor Isten szólt a Fiához, amit említ Péter a megdicsőülés hegyén:


II. Pét. 1:17 "Mert a mikor az Atya Istentől azt a tisztességet és dicsőséget nyerte, hogy hozzá a felséges dicsőség ilyen szózata jutott: "Ez az én szeretett Fiam, a kiben én gyönyörködöm:" 18. Ezt az égből jövő szózatot mi hallottuk, együtt lévén vele a szent hegyen.

2012. febr. 8. 17:32
 14/14 anonim ***** válasza:
Időszámításunk előtt kettőben, ősszel
2013. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!