Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kolostorokban vagy egyéb...

A kolostorokban vagy egyéb más vallásos közösségekben fogadnak-e vendégeket több napra, esetleg egy hétre?

Figyelt kérdés
Szeretnék elvonulni egyszer, ezért szívesen töltenék el néhány napot egy elzárt közösségben. Református létemre megtehetném ezt? Lehetőleg olyan írjon, akinek van tapasztalata e téren. Ha a kolostorokban nem lehet, esetleg szeretetotthonban vagy bármilyen keresztyén, lehetőleg református közösségben fogadnának, mint vendéget? Örülnék, ha esetleg konkrét helyet is tudnátok ajánlani lehetőleg az ország északkeleti térségében.

2012. jan. 30. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Direkt választ nem tudok, de:

Elmennék egy református templomba, megkeresném a papot (ott is úgy hívják (lelkész?), én katolikus vagyok) és megkérdezném, amit itt leírtál..

Ha valaki, ő tud tippet adni..

2012. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha találsz ilyet légyszi írd le nekem is :)
2012. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reformátust nem tudok, de katolikus lelkigyakorlatos házak vannak, ahol kérhetsz egy szobát pár napra, nem zavar senki, vagy ha akarsz, akkor lelkivezetővel beszélgethetsz. (ezt úgy hívják, hogy Szent Ignáci lelkigyakorlat) pl. itt biztosan van ilyen: [link] illetve itt is lehet nézelődni, érdeklődni: [link]
2012. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, fogadnak több helyen is. Erről a kettőről egészen biztosan tudom, hogy reformátusként is, és nagyjából északkeleten vannak: a klarissza nővérek Szécsényben, és a pálos nővérek Erdőkürtön.

Vendégházban fogadnak, és leginkább remeteséget biztosítanak, mivel klauzúrás (zárt) a monostoruk. Lehet kérni (legalábbis a pálos nővéreknél, de szerintem a klarisszáknál is), hogy beszélgethess egy nővérrel, pl. egy-egy igerészről. Különben pedig bemehetsz a közösség bizonyos imaóráira (zsolozsma, ha érdekel és nem tudod, milyen, gugliban érdemes rákeresned), szentmiséire - ha református létedre nem feszélyez.


Azt tudom, hogy a klarissza nővéreknél nincs fix ára az ottlétnek, de ők adományokból élnek, úgyhogy pénzt is elfogadnak, és élelmiszert is.

Elérhetőségük:

Klarissza Monostor - Szécsény Ágacskája

Nárai Éva Sr. Ferenc Mária elöljáró

Szécsény 3170

Haynald Lajos u. 15.

Üz.rögz. / Fax: (32) 370-081 - ha hagysz üzenetet, felveszik Veled a kapcsolatot.


A pálos nővéreknél a lelki elcsendesedésnek van valami költsége, kérdezz rá, ők megmondják, mennyi pontosan. Ha kávézol, vigyél magaddal instant kávét (elég meleg hozzá a víz a vendégházban), mert azt ott nem fogsz kapni. :)

Elérhetőség:

Anyaház - Magyarok Nagyasszonya Monostor

Dr. Gádoros Atala M. Benedikta elöljáró

Cím: 2176 Erdőkürt Kossuth u. 2

Tel.: (32) 479-139

Ha de. kb. 9-11:30 között, vagy du. 4-5 között hívod, valószínűleg élőben veszik föl, különben nem biztos. Ne add fel, ha nem rohan valaki azonnal a telefonhoz, óriási a házuk...

Egyébként én őket javaslom szívem szerint, annyi, hogy pici az udvaruk, de ha sétálási igényed van, beszéld meg majd a helyszínen velük, hogy engedjenek ki meg be, hogy a faluban járhass. Talán még biciklit is adnak, ha kérsz. :)(A napirendjük elég szigorú, úgyhogy ha nem akarsz velük kiszúrni, amikorra mondják, érj vissza.)

Autóval könnyen megközelíthető, különben pedig van busz egész odáig. Ha nem tudod a csatlakozást megoldani, kérdezd meg, vonattal milyen lehetőségek vannak (akkor ki kell menniük eléd autóval, elmondják, mikor tudnak).


Mondd el a telefonban, hogy ugyan református vagy, de szeretnél lelki elcsendesedésre menni pár napra.



Különben Bp-n a legtöbb szerzetesközösség fogad vendégeket, itt: [link] érdemes körbenézni.

Nagy vendégfogadók még a kármelita nővérek, de ők Pécshez közel vannak...


Szeretettel valaki, aki reformátusként több ilyesmi helyen is megfordult. :)


Ha van kérdésed kifejezetten hozzám, nyugodtan írj privátot, de péntekig nem leszek gépnél - az említett pálos nővéreknél leledzem a héten. :)

2012. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítő válaszokat, különösen az utolsónak. Egyelőre még szeretnék jobban utánanézni, hogy van-e református szeretetotthon a környéken, és megnézem az ajánlott címeket is.
2012. jan. 31. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!