Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Holnap életem második gyónása...

Holnap életem második gyónása lenne 37 ffi vagyok hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 18:27
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
köszönöm ebben a világban úgy is csak ők jutnak elöre
2011. dec. 30. 16:58
 32/39 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha számít Neked bármit a gyónásban kapott feloldozás, akkor mindazt, amit leírtál, mondd el egy papnak. Ennyire egyszerű. Isten megbocsát.
2011. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

tegnap 15:35


Akkor te AA-s vagy. :) Én is ismerek párat.

A vallás az csak vallás, amit régen találtak ki. Ez egy szabályrendszer. Szerintem az Isten, vagy felsőbb hatalom létezik, és hat mindenre, de nem úgy ahogy a vallás mondja. Tudom h a külsőségek és a rituálék meggyőzőek tudnak lenni, de ha az ember aki oda fordul racionálisabb beállítottságú, akkor egy idő után kérdések merülnek fel benne. A hit pedig nem olyan ami megkérdőjelezhető az egyházaknál. Szóval ha magadban a bűneidet, ami tényleg bűn, megbánod és komolyan teszed, mert rossznak érzed, az ami igazán számít. Ezzel már együtt kell élned, de hogy innentől kezdve mit csinálsz, az rajtad múlik. Szerintem a bűnbocsánatnak, a jó és a rossz egyensúlyának van értelme! Tegyél jót, és a bűneid halványulni fognak. És persze nem utolsó sorban ez így is helyes.

Ne kösd paphoz és egyházhoz ezeket a dolgokat, hanem inkább arra helyezd a hangsúlyt hogy valódiak legyenek!

Bár ha találsz egy értelmes, felvilágosult papot akivel el lehet beszélgetni bölcs dolgokról és nem csak prédikál, az sem rossz.

2011. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Ja és ha tényleg komolyan megbántad amiket elkövettél, akkor, ha nem is egy csettintésre, de meg fognak bocsátani! Ehhez persze kell a jóvátétel is!
2011. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
köszi mindent BUÉK az AA mit lelent ügye nem azt amire gondolok aljast?
2011. dec. 31. 12:21
 36/39 anonim ***** válasza:
Anoním Alkoholisták
2012. jan. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:

Mit szólna egy pap ha azt mondanád neki: Jó uram bennem egy isten lakozik, a bűnök amit elkövetek csakis a szabályok miatt vannak, az erkölcsöm szerint szükséges volt. Ja és mellesleg ott ül a nagyapja a vállán, átküldhetem végre hogy ne a maga energiáján élősködjön? Jah és tudta hogy Isten csak egy szó? Én univerzumnak hívom bár tényleg egyszerűbb magyarul: egy szó, vagy egy szóból eredő gondolat, vagy fizikai hullám mely sok erő által befolyásolva alakítja a világot.

Szerintetek ha gyónáskor ezt benyögné az illető, akkor mit tenne a pap? :P

2012. jan. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
49%

Azt mondaná:

Ha ilyen gondod van, látogasd meg a háziorvost, és kérj beutalót.

Erről jut estembe: egy járókelő is simán bemehet gyónni a paphoz, vagy előtte igazolnia kell, hogy ő befizette a tagdíjat.

2012. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"Erről jut estembe: egy járókelő is simán bemehet gyónni a paphoz, vagy előtte igazolnia kell, hogy ő befizette a tagdíjat."


Nincs tagdíj, az gyónhat, aki volt elsőáldozó. Ez leellenőrizhetetlen, ezért ha nem 5 éves kissrác vagy, akkor valószínűleg ha gyónni mész, feltételezi rólad a pap, hogy nem először látsz templomot belülről. Illetve ha "szakszerűen" csinálod, nem tudok róla, hogy bármi akadálya lenne, hogy valaki "az utcáról belépve" gyónhasson.

2012. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!