Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Holnap életem második gyónása...

Holnap életem második gyónása lenne 37 ffi vagyok hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 18:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Melyik része nem megy? Fel kell sorolnod az előző gyónás óta elkövetett halálos bűneidet. Ha az - teszem azt - 10 éves korodban volt, akkor ellesztek egy darabig.
2011. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%

Mond azt, hogy "Bocsásd meg Istenem a bűneimet, Te pontosan tudod miket vétkeztem" és akkor nem kell sorolni, de nem árt, ha te magad tudatában vagy miért kérsz bocsánatot, mert azt akkor el is kell hagynod...

Gyónáshoz nem értek...

2011. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
aha
2011. dec. 20. 21:49
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy lelkitükröt, és nézd végig, mi történt azóta az egy gyónás óta... Lehet, hogy hosszas lesz, de megéri. Ne hagyj ki halálos bűnt, mert akkor érvénytelen lesz a gyónásod. Lelkitükröket találsz pl. itt: [link]

De ha van valami kis imakönyved, egyházi énekeskönyved, abban is szokott lenni.

Írj listát, úgy könnyebb nem kifelejteni semmit.

Ha valamire nem emlékszel, ne rágódj, erre van a bűnök felsorolásának a "más bűnömre nem emlékszem" mondat. De amire emlékszel, ne hagyd ki.


Gyónás menetét tudod? Ha nem, google, fent van több helyen.


Isten áldjon! Elmondok egy fohászt Érted, áldott újjászületést!!!

2011. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabbat pont kihagytam: kérd a Szentlelket már akkor is, amikor végiggondolod a bűneidet, és a gyónás előtt is, hogy vezessen, segítsen, oltalmazzon!
2011. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
köszi
2011. dec. 21. 07:16
 7/39 Ozmium42 ***** válasza:

Az én második gyónásom tegnap volt.


- Dicsértessék a Jézus Krisztus

- Mindörökké! Ámen.

Leülsz vagy letérdelsz ahová kell.

- Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Amen. Gyónom a mindenható Istennek, és neked lelki atyám, hogy utolsó gyónásom óta, ami ekkor és ekkor volt, vagy ennyi és ennyi ideje, a következő bűnöket követtem el. Felsorolod a bűneidet, a végén mondod, hogy más bűnömre nem emlékszem.

- A pap tanácsaival segít, majd megszabja az elégtételt.

- Elmondod a bánatimát: Teljes szívemből bánom minden bűnömet, mert azokkal a Jó Istent megbántottam. Erősen fogadom, hogy Isten segítségével a jóra törekszem, és a bűnt elkerülöm.

- Isten, a mi irgalmas Atyánk, aki Szent Fiának kereszthalála és feltámadása által kiengesztelte önmagával a világot, és kiárasztotta a Szentlelket a bűnök bocsánatára, az Egyház szolgálata által bocsásson meg neked, és adja meg a békét! És én feloldozlak téged bűneidtől az Atya, és a Fiú † és a Szentlélek nevében.

- Amen.

- Magasztaljuk Istent, mert jóságos hozzánk!

- Mert örökké szeret minket.

- Isten megbocsátotta bűneidet. Menj békével!

- Istennek legyen hála.

2011. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
31%

"Milyen bűnök nyomják a lelkedet, fiam?

Padre, nem akarom nagyon feltartani magát, úgyhogy csak a legújabbakat osztanám meg. "


Így kell! :)


Amúgy meg emlékszel mindenre??? Én már arra sem emlékszem h mit bűnöztem egy órával ezelőtt, nemhogy eddig!....

2011. dec. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 mander válasza:
63%
Én nem vagyok egyház és vallásellenes!!! Tudom, hogy egyes vallásokban kb kötelező a gyónás, DE: ha úgy érzed, hogy van bűnöd, azt magadnak kell magadban helyre tenned, nem egy másik ember előtt, aki biztos vagyok benne, hogy nem kevésbé bűnös, mint te, sőőőőőt.....:)
2011. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
Elöször is kérdezd meg a papot, mennyi ideje van rád...
2011. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!