Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Holnap életem második gyónása...

Holnap életem második gyónása lenne 37 ffi vagyok hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 18:27
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
ok köszi
2011. dec. 25. 14:26
 12/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Elmondanád, mi késztetett téged, hogy ilyen gyakorisággal gyónód meg a bűneidet?

2011. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Talán mert most vettem a bátorságot .Lehet hogy igazatok van és nincs is rá szükség.
2011. dec. 25. 19:03
 14/39 anonim ***** válasza:
63%
Ne félj, van rá szükség... És amúgy se félj (akkor ezek szerint nem voltál, amikorra írtad). Isten irgalmas, és a gyónás szentségében hatalmas szeretettel közeledik Feléd, Magához ölel és erőt ad. A pap előtt sem kell szégyenkezned, egyrészt Isten embere, másrészt hallott már élete során épp elég mindenfélét, harmadrészt a gyónási titok miatt neki sem szabad emlékeznie a bűneidre (nem is szoktak, gondold el, hányan gyónnak egy papnál), így nem ragaszt Rád semmiféle bélyeget, hisz ha Isten tiszta lapot ad, ő sem viselkedhet Veled másként. Tapasztalat, hogy ez így is van (pedig sok papnál voltam már gyónni).
2011. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Tényleg nem voltam de nagyon köszönöm neked ezt a választ.Már nagyon potólnom kellene ezt a hiányosságot.szia minden jót
2011. dec. 25. 20:13
 16/39 anonim ***** válasza:

Karácsony kiváló alkalom erre. :) Gondolj bele, hogy a hatalmas Isten kicsi baba lett, hogy merjük, tudjuk szeretni...

Imádkozom Érted, Neked is minden jót!

2011. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Figyu ha nem gond irok hogy mit fogok érezni a lelkemben szia és köszi az imát
2011. dec. 25. 20:41
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorisággal ne legyen gondod. Én idén, május 1.én "visszatértem" a vallásomhoz. Elmentem gyónni. Előtte 2009 márciusban voltam, mert kirúgtak-megfogadtam-lett munkám. Azelőtt meg talán 10 évig nem voltam.

Nem az a lényeg, hogy mikor voltál utoljára, és hogy mennyi idő után mész újra, hanem az, hogy elmész, és főleg, hogy úgy gondolod, hogy el kell menned!

Ja és azóta elég rendszeresen gyónok-áldozok.

2011. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

tegnap 20:41


Nem akarsz itt is meggyónni? Én tökre nem tudom miket mondanak ilyenkor az emberek. Érdekelne h nálad mi az amit be kell vallani. :)

2011. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:

#16

Én úgy emlékszem, hogy a hatalmas Jézus lett kicsi baba. Szeretni pedig szerintem az előtt is tudtak és mertek..


Kérdező: Már-már vallásos meggyőződéssel vagyok ateista, így eleve nem hiszek a gyónásban, azt pedig végképp butaságnak tartom, hogy egy ismeretlennek elmondasz olyan bűnöket, melyek ismeretével aztán visszaélhet.

Igen, a pap is ember, és mint ilyen lehet ugyanolyan gyarló, mint kevésbé felszentelt társaik. Ez nem sztereotípia. Realitás.


A gyónás szellemiségével viszont marhára egyetértek!

A lelki békéért való beismeréssel és a bűnök nyomása alól való feloldozás keresésével.

Ennek érdekében bátran javasolom - a gyónásod mellett persze -, hogy azokért a bűnökért, amikkel másoknak ártottál (most mindegy, hogy közvetve, vagy közvetlenül) magától a "sértettől" is kérj bocsánatot.

B*sszál rá, hogy most mennyire ciki, egy pl. 10 évvel ezelőtti dolog miatt felkeresni valakit (akár személyesen, akár levélen keresztül - bár személyesen jobb/egyenesebb szerintem), akivel nem is beszéltél azóta. Nem is gondoltál rá.

Marha kellemetlen abban a pillanatban a helyzet, az tuti. De arra gondolj inkább, Neked mekkora megkönnyebbülést, a szó szoros értelemében vett békét fog jelenteni, és nem utolsó sorban a Másiknak milyen mértékű megnyugvás és jó érzés lesz szembesülni azzal, hogy valaki egy régmúlt dologért kér elnézést Tőle. Törődik az ő érzéseivel és sajnálja már, hogy régen megsértette azokat. Marha sokat fog Neki jelenteni hidd el(még ha akkor ott felzaklatottnak fog látszani, talán mert tudat alatt igyekezett eltemetni a dolgot és most felpiszkáltad neki), és jobbá teszed az Ő életét, és ezáltal a tiédet. Hiszen erről szól ez az egész... nem?

Szerintem ez többet ér, mint egy kívülállónak eldarálni a dolgot.


Ki tudja hány embernek keserítettük meg az életét azzal, hogy a múltban olyan dolgot tettünk Vele/mondtunk Neki, amivel olyan sebeket okoztunk, ami - hogy ilyen behányós közhellyel éljek - bár begyógyult, de a heget örökre magán viseli.

És ez gátolja is Őt, hogy igazán boldog legyen, hisz az ilyen dolgok tudat alatt mindig ott dolgoznak az emberben..

2011. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!