Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha imádkozunk és szívből...

Ha imádkozunk és szívből szeretnénk vmit, Isten megadja?

Figyelt kérdés

Én már jó ideje minden este imádkozom, azért az emberért, akibe szerelmes vagyok. Sok mindent kértem már Istentől vele kapcsolatban. Hogy vigyázzon rá. h szerese, h találjon neki párt, h tartsa meg egészségben, h velem legyen, h engem szeressen.

Pár napja elmondtam ennek a ffinek(25), h szeretem. Ő azt mondta, h kedvel és tetszem neki, de nem tudja ezt viszonozni.

Ha imádkozom Istenhez, és csak erre kérem őt, segít? Segíteni fog nekem? 19/L


2011. nov. 24. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben bizonyosságod nem lehet. Isten megadta nekünk a szabad akaratot, és abba Ő nem szól bele. Tehát ha a lovagod nem akar téged, akkor te imádkozhatsz akár 100 éves korodig is.

Másrészt meg nem biztos, hogy az nekünk jó, amit mi annak hiszünk. Nem tudhatod, hogy ha beléd szeretne, annak milyen következményei lennének. Inkább bízni kell az isteni gondviselésben, és minden kérés végére odamondani, hogy: "legyen meg a Te akaratod".


Jézus is szerette volna "megúszni" a keresztre feszítést. Senki nem akar szívesen meghalni, mindenki fél a haláltól, így ő is félt. Kérte is Istent a Gecsemáné-kertben hogy ha lehet, akkor mindez ne következzen be, és neki ne keljen meghalnia. (múljon el tőlem ez a keserű pohár). De Ő is belátta, hogy csakis a halála által üdvözülhetünk=> legyen meg a Te akaratod.


Bíznod kell Istenben, hogy a legjobbat adja neked.


24/n

2011. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Értem. Tudom, h az utolsó szalmaszálba kapaszkodom, de akkor lehet, Isten akarata az volt, h ilyen nyíltan bevalljam az érzéseimet(nem szoktam ilyet csinálni). Szval lehet, h most h már ez a férfi tudja ezt az információt gondolkodik rajta és változik a véleménye, nem?
2011. nov. 24. 15:27
 13/25 anonim ***** válasza:

Lehet. Remény nélkül az ember halott. :)

Te mindent megtettél, innentől kezdve nincs más dolgod, mint továbbra is imádkozni, és bízni abban, hogy Isten mindkettőtöknek a legjobbat akarja.


24/n

2011. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igen:) Köszönöm a kommenteket:) Mindenkiét.

És a biztatást is, meg azt is, h őszinték vagytok velem.

2011. nov. 24. 15:32
 15/25 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem igen, feltéve ha tényleg szívből akarod. Ha nem akkor azért mert Isten tudja, hogy rosszul járnál vele. Például ha XY cégnél akarsz munkát akkor lehet, hogy nem kapod meg mert abba a munkába belebetegednél, de valami másikat kapsz helyette.


Gyakorlatilag ha eltekintesz az Isteni kérdéskörről akkor gyakorlatilag az összes managerkönyv arról beszél, hogy csak akarnod kell és a vonzás törvénye alapján az univerzum megadja azt amit bevonzasz.

2011. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A Kérdésre válaszolva ez így van. Viszont Isten a legjobb társat akarja neked adni,ha Ő lesz az akkor Ő lesz,ha nem akkor nem. Ha más lehet az Úr akarata akkor ne ragaszkodj ahoz a sráchoz,viszont ha azt érzed,hogy az Úr akarata akkor higyj!
2011. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az egészben az, hogy te mindent megtettél. Nincs annál rosszabb, ha azon rágod magad a későbbiekben, hogy ha bátrabb lettél volna talán másképpen alakul.


Én abban hiszek, hogy a kihagyott lehetőségeknél nincs nagyobb bűn az életben.( függetlenül attól, hogy vallásos vagy-e vagy sem)

2011. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
15:07 voltam. Én nagyon szurkolok neked és kívánom, hogy történjen valami pozitív ez ügyben. Bár én már túl vagyok ezen, mert 13 éve vagyok együtt a párommal, de tudom milyen érzés, emlékszem. Tudom milyen amikor nagyon akarok valakit, Tudom milyen ha megkapom, azt is tudom milyen amikor rájövök, nincs már semmi esély. A szerelem csodás dolog, szent és megkérdőjelezhetetlen. Semmi nem lehetetlen, de egyetlen amit mondhatok, bármi lesz, soha ne ess kétségbe, mert a legfontosabb mindig TE vagy számodra. Annyit hozzá tudok tenni a sikeredhez, hogy ma én is imádkozom, hogy bárhogy alakul, boldogan juss a dolgok végére.
2011. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon jó dolog, hogy őszinte vagy. Úgy gondolom, hogy ezt az őszinteséget az illető férfi is értékeli.


Úgy gondolom továbbá, hogy az őszinteségedet az Isten is értékeli. Ez persze nem jelenti azt, hogy teljesíteni fogja. Ennek nagyon egyszerű a magyarázata. Az, hogy veled legyen és hogy téged szeressen ugyanis egy kicsit önzésből fakad részedről (szerintem ezt nem nehéz belátnod). Úgy gondolod, hogy te vagy az alkalmas személy arra, hogy ezt a férfit boldoggá tedd. Lehet, hogy ez így van. Ezért azonban tenned kell. Én úgy gondolom az a helyes a részedről, ha azért imádkozol, hogy Isten tegyen téged alkalmassá arra, hogy kedves légy a másik előtt. Hogy a cselekedeteid bemutassák a másik számára, hogy te vagy a legalkalmasabb társnak. Ha ezt teszed, Isten megsegít ebben, és ha ezáltal változol magad is rájössz majd arra, hogy mi a legfontosabb az életben!


Sok sikert kívánok ehhez!


Üdv. Péter

2011. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
17:13 szívből szóltál és okosan.
2011. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!