Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Copertinói...

Mi a véleményetek Copertinói Szent József "természetfeletti" képességeiről?

Figyelt kérdés

Képes volt lebegni, belelátott mások lelkébe, a szentmiséken extázisba esett, át is élte, amiről prédikált. Az inkvizíció próbálta leleplezni, de nem tudták bebizonyítani, hogy csaló lett volna, csak alaposan megtörték.


Manapság médiumokról (pl.: Daniel Douglas Home, aki szintén lebegett), esetleg tibeti szerzetesekről hallani még hasonlókat.


2011. nov. 19. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem Pio atya is hasonló kategória. Például képes volt egyszerre két helyen jelen lenni. Az is előfordult hogy miközben rettenetesen beteg volt, nagyon kellemes illatot áraszott magából. Meg még sok más csodát is tett. Mások lelkébe belelátott ő is.

Hogy érted hogy mi a véleményünk? Ez szerintem egyértelműen a Szentlélek műve.

2011. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, így értem, ez egy vélemény; köszönöm! :)


Esetleg még összevetve azokkal, akik nem voltak katolikusok, vagy akár hívők, mégis rendelkeztek hasonló képességekkel.

2011. nov. 20. 03:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Azokat akik nem hívők vagy nem keresztények és csodás képességeik vannak szerintem egyesével meg kell vizsgálni hogy vajon kitől kapják a képességüket.

A legkönnyebb a gyümölcseiről megkülönböztetni az adományt, vagyis ha rossz irányba viszi az illetőt (pl. pénzt kér a szolgáltatásért, hiú lesz, ezotériával foglalkozik, félelmet okoz) akkor az a patás műve. Ha pedig az adomány megtéréseket eredményez, erősíti a hitet, Isten felé vezeti az embereket akkor az Isten műve.


Szóval szerintem a Szentlélek annak ad karizmákat akinek akar:

Jn 3,8 - A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Így van vele mindenki, aki a Lélekből született."


1Tessz 5,21 - Vizsgáljatok felül mindent, a jót tartsátok meg.

2011. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!